MEZUNİYET TÖRENİ PAYDAŞLAR, GÖREV, SORUMLULUK VE BEKLENTİLER

(İlgili başlıklara tıklayarak kendiniz ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.)

Sevgili Mezunumuz, öncelikle başarınızdan dolayı sizi ve ailenizi kutlar, başarılarınızın devamını dileriz.

2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni 20 Haziran 2018 tarihinde yapılacaktır. Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu’nda 3 periyotta yapılacak törende Fakülte veya Yüksekokulunuzun program saatinde başarı belgeleriniz verilecektir. Törende sizi ve ailenizi görmekten mutluluk duyarız.

Pamukkale Üniversitesi ailesi olarak bizler için onur verici olan bugünde törenimizin düzenli bir şekilde yapılabilmesi için aşağıda sunulan açıklamalara titizlikle uyulması önemle rica olunur.

• 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı ve öncesinde üniversiteye kayıt yaptırmış tüm lisans öğrencileri *2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı ve öncesinde üniversiteye kayıt yaptırmış tüm önlisans öğrencileri mezuniyet törenine katılabilirler. Törene mezunlarımızın ilgili Fakülte ve Yüksekokullarından temin edecekleri akademik cübbeleri ile katılmaları zorunludur.

• Tören günü, programda Fakülte ve Yüksekokulunuz için belirtilen saatten yarım saat önce, Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu’nda, bölümünüz için ayrılan yerde bulunmanız beklenmektedir.

• Başarı belgeleri Fakülte ve Yüksekokul bazında ve Bölüm içinde ad ve soyad düzeninde alfabetik olarak dağıtılacaktır.

• Sahneye çıkış ve inişte görevlilerimiz, danışmanlarınız ve bölüm araştırma görevlileriniz sizleri yönlendirecektir.

• Sahneden inmek için, sahneye çıktığınız istikametin karşı tarafını kullanmanız gerekmektedir.

• Mezuniyet Töreninin düzenli bir şekilde yapılabilmesi için, tören sırasında tribünler önünde aşırılık içeren davranışlardan ve yüksek sesle konuşmaktan kaçınılmalıdır. Ayrıca mezunlarımızın, salona girip yerlerini aldıktan sonra, konuşmaları dinlemeleri ve yerlerinden kalkmamaları konusunda salon görevlilerinin uyarılarını dikkate almaları beklenmektedir.

AKADEMİK CÜBBE

Mezuniyet Törenine öğretim elemanları binişleri ile öğrenciler ise akademik cübbeleri ile katılacaklardır. Öğrencilerimiz akademik cübbelerini fakülte ve yüksekokul sekreterliklerinden temin edebilirler.

FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Salonun dışına fotoğraf çekim platformları oluşturulacaktır. İsteyen öğretim elemanlarımız da salon dışına kurulan bu platformlarda öğrencileri ile fotoğraf çektirebileceklerdir. Spor Salonu içinde diploma törenini görüntülemek üzere fotoğrafçı bulunacaktır. Bölümlerin toplu fotoğrafları tören esnasında çekilecektir. Tören başladıktan sonra veliler bulundukları tribünlerden fotoğraf, video çekimi yapabilirler. Velilerin saha içine girip çekim yapmalarına izin verilmeyecektir.

Sorumlu oldukları akademik birimlerin mezuniyet törenindeki işleyişini kontrol etmeleri, olabilecek aksaklıklarda mezuniyet koordinasyon kurulu ve mezuniyet sekreteryası ile koordineli şekilde tedbir almaları ve aksaklığın giderilmesini sağlamaları beklenmektedir. Akademik birim sekreterlerimizin, Mezuniyet Tören Takviminde belirtilen tarihte yapılacak olan hazırlık toplantılarına ve tören provasına katılmaları gerekmektedir.

Ayrıca birim sekreterlerimizin;

• Her bir tören grubu için, I. Tören için Eğitim Fakültesi, II. Tören için Fen Edebiyat Fakültesi ve III. Tören için İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi Fakülte Sekreterliklerinin sahnede hediyelerin dağıtımı (FAKÜLTE DEKAN YARDIMCISI KOORDİNASYONUNDA) için 4 kadın görevli (temsil yeteneği olan) sağlamaları beklenmektedir.

• Akademik birimlerde ve bölümlerde dereceye giren öğrencilerin isimlerini mezuniyet sekreteryasına bildirmeleri gerekmektedir. (Ümit KAHRAMAN - ukahraman@pau.edu.tr)

Tören programında belirlenen saatten yarım saat önce Akademik Birim Yöneticilerimizin ve Öğretim Elemanlarımızın öğrencilerinin mezuniyet heyecanına ortak olmaları için salondaki yerlerini almaları beklenmektedir.

Akademik Birim Yöneticilerimizin;

• Sorumlu oldukları akademik birimlerin mezuniyet törenindeki işleyişini kontrol etmeleri, olabilecek aksaklıklarda mezuniyet koordinasyon kurulu (Zeyno UÇKUN – zeski@pau.edu.tr) ve mezuniyet sekreteryası (ukahraman@pau.edu.tr) ile koordineli şekilde tedbir almaları ve aksaklığın giderilmesini sağlamaları beklenmektedir.

• Birim yöneticilerimizin mezuniyet töreninden sorumlu olmak üzere öğrenci danışmanlarını ve bölüm Araştırma Görevlilerini görevlendirmeleri gerekmektedir.

• Akademik birimlerden ilk 3 dereceyi alan öğrencilerinin,

• Mezun öğrencilerden sorumlu Danışmanlarının ve Bölümlerde mezuniyet töreninden sorumlu Arş. Görevlilerinin Mezuniyet Tören Takvimi’nde belirtilen tarihte Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu’nda, Tören Provasına katılmalarını sağlamaları beklenmektedir.

Bölümlerimiz mezuniyet töreninden sorumlu olmak üzere danışmanlarını ve Araştırma Görevlilerini görevlendirmiş olacaklardır. Tören öncesinde ve tören sırasında danışmanlar ve Araştırma Görevlileri mezunlarımızı bilgilendirecek ve yönlendireceklerdir. Mezuniyet töreninden sorumlu araştırma görevlilerinin Mezuniyet Töreni Takviminde belirtilen tarihte yapılacak olan Mezuniyet Töreni toplantılarına ve tören provasına katılmaları beklenmektedir. Bu toplantıda mezuniyet töreninde yapılması gerekenler hakkında bilgi verilecektir.

Törenin en iyi şekilde düzenlenebilmesi için provada tören alanında oturulacak yerler, kürsüye gidiş-geliş düzeni, tören akışı vb. konularda bilgi verilecektir. Araştırma Görevlilerinden ve danışmanlardan salonda bölümlerine ait yerleşimi, yerleşim planına ve tören grup listelerindeki yerleşim sıralarına göre kontrolünü yapmaları ve varsa eksikleri saha görevlilerine (Berna RAMANLI – bramanli@pau.edu.tr) bildirmeleri beklenmektedir.

Öğrenci Danışmanlarımızın ve Bölüm Araştırma Görevlilerinin törenle ilgili Üniversitemizin web sayfasından yapılacak duyuruları takip etmeleri ve duyuruda kendilerini ilgilendiren görevleri eksiksiz yerine getirmeleri beklenmektedir.

 

MEZUNİYET SALON YERLEŞİM ÇİZELGESİNİ EKLİ BELGEDEN İNDİREBİLİRSİNİZ.