Etkinlik Takvimi

<Ocak 2018>
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Tümünü Gör

Menü

NEDEN HONAZ MESLEK YÜKSEKOKULU?

Sevgili Gençler, 

Hayatınızın en önemli dönüm noktalarından birindesiniz. Zorlu bir sınavı geride bıraktınız. Puanlarınız açıklandı. Meslek seçimi hayatınızın bundan sonraki kısmını yakından etkileyecek bir karar. Sizlere bir nebze olsun yardımcı olabilmek ve Yüksekokulumuzu sizlere tanıtmak istiyorum. Meslek Yüksekokulumuz da Pamukkale Üniversitesine bağlı olarak 2000-2001 öğretim yılında öğretime başlamıştır. Halen 4500 civarında öğrencimiz (aktif ve pasif toplamı) Yüksekokulumuza kayıtlıdır. 2016-2017 öğretim yılı itibariyle

 • İşletme Yönetimi
 • Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
 • Pazarlama
 • Dış Ticaret
 • Bankacılık ve Sigortacılık
 • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
 • Halkla İlişkiler ve Tanıtım
 • İş Sağlığı ve  Güvenliği
 • Lojistik
 • Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası

programlarında hem normal hem ikinci öğretim programlarında (Pazarlama ve Menkul Kıymetler programı sadece normal öğretim) olmak üzere toplam 1250 öğrenciye daha kapılarımızı açacağız. Önünüzde birçok seçenek var. Meslek Yüksekokulları da sizleri geleceğe hazırlayacak, kısa sürede iş bulmanızı sağlayacak önemli yükseköğretim kurumları. Elbette her Yüksekokulun seçilmesi için pek çok sebep var. Ben de sizlere Honaz Meslek Yüksekokulunu seçmenin hayatınızdaki değişime ve gelişime katkılarından ve güçlü yönlerinizden söz edeceğim.

HONAZ (SANAYİNİN MERKEZİ)

Öncelikle Honaz’dan başlayalım. Honaz adını Ege Bölgesinin çatısı Honaz Dağı’ndan almış, sırtını yeşilin bin bir rengi ile bezenmiş pınarları çağlayan milli parka dayamış, dünyanın en iyi kirazlarını yetiştiren, havasını Türk insanının konukseverliği ile yoğurmuş şirin bir ilçe. Aynı zamanda bir sanayi şehri olan Denizli İli’nin sayısı 160’ı aşan fabrikasında 20.000’e yakın çalışanın bulunduğu Organize Sanayi Bölgesi de Honaz İlçesine bağlı. Öğrencilerimiz Honaz Dağı’nın eteğinde tertemiz havada teorik eğitimlerini alırken, yazları Organize Sanayi Bölgesindeki işyerlerinde staj yapma, Yüksekokulumuzu bitirdikten sonra da iş bulma imkânına sahip.

YURT DIŞINDA EĞİTİM İMKÂNI

ERASMUS Programı ile yabancı dil bilgisi yüksek öğrencilerimizin eğitim ve öğretimlerinin bir dönemini Avrupa Birliği üyesi ülkelerin meslek yüksekokullarında tamamlayabilmeleri için İtalya, Slovenya ve Çek Cumhuriyeti’ndeki üniversiteler ile anlaşmalar yaptık. Bu özelliğe sahip istekli öğrencilerimiz halen bu imkândan faydalanabilmektedir. 

Öğrencilerimiz  aşağıda sayılan ülkelerde eğitimlerinin bir ya da iki yarı yılını ücretsiz okuyabilme ve Erasmus burslarından yararlanma imkanına sahip

 • Gea College/ Slovenya
 • Saxion Hogescholen/Hollanda
 • Universite Degli Studi Di Parma / İtalya
 • Universite De Cergy Pontoise / Fransa
 • Obchodni Academie / Çekya

ÖZEL SEKTÖRDE  İŞ BULMA İMKANLARINI ARTTIRAN BİR DÖNEM BOYUNCA İŞ YERİNDE STAJ İMKANI (3 Dönem Ders+1 Dönem Staj)

2014-2015 eğitim öğretim yılından  itibaren

 • Dış Ticaret,
 • Lojistik,
 • Pazarlama ve
 • İşletme

bölümlerinde öğrencilerimiz 3 dönem dersin yanında 1 yarı yıl boyunca işletmelerde iş başı eğitimi yapmaktadırlar.  Staj programlarının bir bölümü istihdam garantisi de içermektedir. 2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren aşağıda anılan diğer bölümlerimizde de 3+1 eğitim modeli uygulamasına geçilecektir:

 • Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
 • İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Bankacılık ve Sigortacılık
 • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
 • Halkla İlişkiler ve Tanıtım
 • Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası

ULAŞIM

Honaz Denizli’ye en yakın ilçe konumunda. Yeni açılan yol ile kampus sadece 14 kilometre. Uzun yoldan ise 24 kilometre. Gece 24.00’e kadar her 15 dakikada bir dolmuş seferleri mevcut . Yeni açılan yoldan kampus ve şehir merkezi sadece 20 dakika. Ancak henüz toplu taşıma seferleri başlamadı. Ama çalışmalar devam ediyor.

EĞİTİM ÖĞRETİM VE KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

Eğitim ve öğretimimizin kalitesini her geçen gün arttırıyoruz. Akademik personelimizin %85’i özel sektör deneyimine sahip. Belirli alanlarda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden akademik personel desteği de alarak öğrencilerimize farklı pencerelerden hayata bakış açısı kazandırmaya çalışıyoruz. Ayrıca Şubat 2011 ’de ISO-9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesi alan sayılı yüksekokullar arasına girdik. Öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın memnuniyetlerini ölçüyor ve kendimizi sürekli gelişim felsefesi içinde yeniliyoruz.

SOSYAL ETKİNLİKLER

Öğrencilerimize yıl içerisinde tiyatro, şiir dinletisi, konserler, sergiler gibi etkinliklerle de boş zamanlarını değerlendirme olanakları sunmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz yeteneklerine göre müzik, spor, resim, tiyatro, halk dansları gibi etkinlikler için dersler alıyorlar. Öğrencilerimiz ayrıca Honaz Kapalı Spor Salonu’ndan ve okulumuz bahçesindeki spor tesislerinden yararlanma ve masa tenisi, step, basketbol, voleybol gibi spor alanları ile uğraşabilme olanağına sahip.  Yüksekokulumuz bünyesinde oluşturduğumuz basketbol, voleybol, futbol, halk dansları ekipleriyle üniversite içi ve dışı etkinliklerde Yüksekokulumuz temsil edildi. Bütün bunlarla birlikte daha özel yetenekleri olan öğrencilerimizin bu yeteneklerini sergilemeleri için her türlü olanak sunulmaya çalışılmaktadır.

KÜTÜPHANE VE İNTERNET

Üniversitedeki merkez kütüphanemiz haricinde, Yüksekokulumuzda da bir kütüphane kurduk. Söz konusu kütüphanede hepsi alanınızla ilgili güncel 2600 kitap mevcut. Alanınız ile ilgili haftalık ekonomi ve işletme dergileri de kütüphanemize geliyor. 3 bilgisayar laboratuvarımız ile internet erişim merkezinden internete erişilebiliyor. Ayrıca okul içinde kablosuz erişim imkânı da mevcut.

YAŞAM BOYU ÖĞRENİM KURSLARI

Honaz Halk Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız ortak çalışma sonucunda öğrencilerimize ayrıca İngilizce, İşaret Dili, Bilgisayar Operatörlüğü, Güzel Konuşma ve Diksiyon, Tiyatro Kursları açtık. Yaklaşık 800 civarında öğrencimiz de Halk Eğitim Müdürlüğü’nün söz konusu kurslarına kayıtlı. Bunun yanında Denizli’nin ve Türkiye’nin önde gelen sanayicilerini ve kariyer uzmanlarını öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Sanayicilerimiz ve kariyer uzmanları öğrencilerimize iş dünyasının mezunlarından beklentilerini anlatıyorlar. Zaman yönetimi, işyerinde insan ilişkileri konusunda seminerler de düzenliyoruz. Yukarıda saydığımız çalışmalarla yıl boyunca hem sosyal etkinlikleri arttırmayı, hem de yeteneklerinizi geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

MEZUNLARINI İŞ HAYATINDA TAKİP EDEN İLK MESLEK YÜKSEKOKULU

Honaz Meslek Yüksekokulu,  mezunlarını iş hayatında da izleyen ve mezun takip sistemini kuran ilk meslek yüksekokulu. Yapılan anketlerle mezunlarımızın işgücüne katılım, istihdam ve işsizlik oranları, yaptıkları iş ile aldıkları eğitim arasında bağıntı bulunup bulunmadığı düzenli olarak ölçülüyor. Geçen yıl yapılan çalışmada mezunlarımızın yaklaşık %64’ünün ilk altı ayda işe yerleştikleri görülmüştür ve bu oran Türkiye ortalamasının  üzerindedir.

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKASI

Programlarımızın pek çoğunda "Girişimcilik" dersi verilmekte. Bu dersi alan öğrencilere KOSGEB'den Girişimcilik sertifikası almaya hak kazanmakta. Sizler bu sayede mezuniyet sonrası KOSGEB'in sertifika programlarına katılmaksızın bir iş kurarken hibe alma olanağına sahip olacaksınız. 

Hedefimiz, sürekli gelişme çerçevesinde, hayat boyu eğitim felsefesiyle öğrencilerimizi kendilerine güvenen, kendi ayaklarının üzerinde durabilen bireyler haline getirmek ve onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır.

Sizleri Honaz Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim görmeye davet ediyoruz.

2017-2018  eğitim-öğretim yılında Honaz’da buluşmak ümidiyle…