Menü

Duyurular

Tümünü Gör

Bizi Takip Edin

 

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı 1995 yılında kurulmuş, 1995-1996 eğitim-öğretim yılında 5 öğretim elemanı ve 20 öğrencisiyle lisans eğitimine başlamıştır. Anabilim dalında yürütülen lisans ve lisansüstü programlarının eğitim dili Türkçe ve öğrenim süresi lisans programı için 4 yıl, Eğitim Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak yürütülen yüksek lisans programı için 2 yıldır. Müzik Eğitimi Anabilim Dalı biriminde; çalgı eğitimi, ses eğitimi ve müzik kuramları olarak lisans ve Eğitim Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak lisansüstü düzeyinde öğrenim yapılmaktadır. Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinden oluşan Paü Gençlik Oda Orkestrası, Paü Polifonik Korosu, Türk Halk Müziği Korosu gibi topluluklarla kurum içi ve kurum dışı pek çok müzik etkinliğine katılmış olan Müzik Eğitimi Anabilim Dalının temel amacı; yürüttüğü lisans ve lisansüstü programlarıyla, gerek akademik öğrenim yaşamına gerekse ulusal ve uluslararası çevrelerde yer alan sanat ve müzik eğitimi kurumlarına katkıda bulunmak ve ayrıca Türk müzik yaşamının gelişmesine yararlı ve anlamlı katkılarda bulunmaktır.

Anabilim Dalına, YGS puan türlerinin herhangi birinden 180 puan almak koşulu ile; müziksel işitme, müziksel çalma ve müziksel söyleme boyutlarını içeren özel yetenek sınavı ile her yıl 30 öğrenci alınmaktadır. Müzik Eğitimi Anabilim Dalı kendisine ait binasında; bireysel çalışma odaları, prova ve konser salonları ile fiziki açıdan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek biçimde düzenlenmiştir.

Anabilim Dalında 6 Öğretim Üyesi, 9 Öğretim Görevlisi, 2 Okutman ve 1 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 18 öğretim elemanı görev yapmakta; 43 lisansüstü ve 156 lisans öğrencisiyle eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Son Güncelleme: 28.03.2017