Menü

Güncellenme Tarihi: 16 Ekim 2020

Erasmus+ KA103 Personel Hareketliliği Eğitim Alma Başvuru Duyurusu

2020-2021 Akademik yılı Güz Dönemi Erasmus+ KA103 Eğitim Alma Başvuru Duyurusu

  2020-2021 Güz Dönemi Erasmus+  Personel Eğitim Alma Hareketliliği kapsamında 4 idari personelin ve 16 akademik personelin kullanımı için 20 kişilik kontenjan ayrılmıştır.

 

Kaynakların kısıtlı olması ve yaygın kullanımın gerçekleşebilmesi için, Uluslararası İlişkiler Komisyonu’nun aldığı karar uyarınca başvuru sayısının fazla olduğu durumlarda aynı birimden en fazla bir (1) personelin bu faaliyet kapsamında desteklenmesi kararlaştırılmıştır. Başvurularda akademik veya idari personel başvuruları ilan edilen kontenjan sayısının altında olursa birbirine kontenjan transferi yapabilecektir.

 

Eğitim Alma Hareketliliği’nden Üniversitemizde görevli tüm akademik ve idari personel faydalanabilir.

  Erasmus+ Personel Eğitim Alma Hareketliliği 2 şekilde gerçekleşebilir:

· ECHE sahibi yükseköğretim kurumlarına gidilerek,

· Özel şirketlere, işletmelere, araştırma kurumlarına, enstitülere gidilerek.

 

 Bu kapsamda programdan faydalanmak isteyen akademik ve idari personelin 15 Ekim– 2 Kasım 2020 tarihleri arasında Pusula-Erasmus+ Bilgi Sistemi'nden doldurdukları eğitim programlarının onaylanmış hali ve ekte sunulan Erasmus+ Puanlama Tablosu ile birlikte PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü’ne başvurmaları gerekmektedir.

  Not: Personelinimiz Pusula Bilgi Sistemi –Erasmus Bilgi Sistemi üzerinden Erasmus+ Eğitim Alma Hareketliliği Başvuru Formununu doldururken EN AZ ardışık 2 gün olacak şekilde doldurmalıdır.

  

Başvurular 4 Kasım 2020 Çarşamba günü 13:30 ‘da Uluslararası İlişkiler Komisyonu tarafından değerlendirilecek olup Asıl ve Yedek liste 6 Kasım 2020 tarihinde yayınlanacaktır. Asıl olarak gitmeye hak kazanan personelin hakkından vazgeçmesi halinde vazgeçme dilekçesini 7 Aralık 2020 tarihine kadar  koordinatörlüğümüze sunmaları gerekmektedir. Aksi takdirde yedek personellerimiz hareketlilik faaliyetinden yararlanacaktır. Yedek olarak gitmeye hak kazanan personellerimiz 21 Aralık 2020 tarihine kadar sunmaları gerekmektedir. Hareketliliğin 6 Kasım 2020– 31 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleşmesi gerekmektedir.

 

Not: Asıl olarak gitmeye hak kazanan personelin ileride ilan edilecek tarihte düzenlenecek Online Bilgilendirme Toplantısına katılmaları zorunludur.

 

Erasmus+ Eğitim Alma Hareketliliği ile ilgili işlemleriniz ya da daha fazla bilgi almak için Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğümüzle iletişime geçebilirsiniz:

Şeniz KURTULMUŞ

E-posta: internationaloffice2@pau.edu.tr

Tel:0258 296 32 99

Personel Eğitim Alma Hareketliliği hakkında detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

http://www.pau.edu.tr/uluslararasi/tr/sayfa/personel-egitim-alma

SEÇİM TAKVİMİ

 

Hareketlilik İlan Tarihi

07 Ekim- 14 Ekim 2020

Puanlama Tablolarının ve Onaylanmış Öğrenim Formlarının Alınması

15 Ekim- 2 Kasım 2020

Başvuruların Uluslararası İlişkiler Komisyonu Tarafından Değerlendirilmesi

4 Kasım 2020

Başvuru Sonuçlarının İlanı

6 Kasım 2020

Asıl Olarak Seçilmiş Personellerin Haklarından Vazgeçmesi Halinde Vazgeçme Dilekçesinin Koordinatörlüğümüze Son Teslim Tarihi

7 Aralık 2020

Yedek Olarak Seçilmiş Haklarından Vazgeçmesi Halinde Vazgeçme Dilekçesinin Koordinatörlüğümüze Son Teslim Tarihi

21 Aralık 2020

Hareketliliği Gerçekleştirme Aralığı

6 Kasım- 31 Ocak 2021