Menü

Güncellenme Tarihi: 27 Eylül 2019

2019-2020 Akademik Yılı Güz Dönemi Erasmus+ KA103 Eğitim Alma Başvuru Duyurusu

 

         

 

 2019-2020 Akademik Yılı Güz Dönemi

Erasmus+ KA103 Eğitim Alma Başvuru Duyurusu

 

   2019-2020 Güz Dönemi Erasmus+  Personel Eğitim Alma Hareketliliği kapsamında 4 idari personelin kullanımı için 10 akademik personelin kullanımı için 14 kişilik kontenjan ayrılmıştır.

   Kaynakların kısıtlı olması ve yaygın kullanımın gerçekleşebilmesi için, Uluslararası İlişkiler Komisyonu’nun aldığı karar uyarınca başvuru sayısının fazla olduğu durumlarda aynı birimden en fazla bir (1) personelin bu faaliyet kapsamında desteklenmesi kararlaştırılmıştır. Başvurularda akademik veya idari personel başvuruları ilan edilen kontenjan sayısının altında olursa birbirine kontenjan transferi yapabilecektir. 

Eğitim Alma Hareketliliği’nden Üniversitemizde görevli tüm akademik ve idari personel faydalanabilir.

  Erasmus+ Personel Eğitim Alma Hareketliliği 2 şekilde gerçekleşebilir:

· ECHE sahibi yükseköğretim kurumlarına gidilerek,

· Özel şirketlere, işletmelere, araştırma kurumlarına, enstitülere gidilerek.

  Bu kapsamda programdan faydalanmak isteyen akademik ve idari personelin 27 Eylül - 14 Ekim 2019 tarihleri arasında ekte sunulan Erasmus+ Puanlama Tablosu ile birlikte PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü’ne başvurmaları gerekmektedir.

  Başvurular 16 Ekim 2019 Çarşamba günü 13:30 ‘da Uluslararası İlişkiler Komisyonu tarafından değerlendirilecek olup Asıl ve Yedek liste 18 Ekim 219 tarihinde yayınlanacaktır. Asıl olarak gitmeye hak kazanan personelin Pusula Bilgi Sistemi –Erasmus Bilgi Sistemi üzerinden Erasmus+ Eğitim Alma Hareketliliği Başvuru Formunu (Application Form) EN AZ 2 gün olacak şekilde doldurarak 15 Kasım 2019 tarihine kadar sunmaları gerekmektedir. Aksi takdirde Yedek Öğretim Elemanları Hareketlilik Faaliyetinden yararlanacaktır. Yedek olarak gitmeye hak kazanan Öğretim Elemanlarının ise 27 Aralık 2019 tarihine kadar sunmaları gerekmektedir. Hareketliliğin 21 Ekim 2019 –29 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşmesi gerekmektedir.

Not: Asıl olarak gitmeye hak kazanan personelin ileride ilan edilecek tarihte düzenlenecek Bilgilendirme Toplantısına katılmaları zorunludur.

Personel Eğitim Alma Hareketliliği hakkında detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

http://www.pau.edu.tr/uluslararasi/tr/sayfa/personel-egitim-alma