Bizi Takip Edin

facebook twitter instagram

Menü

 
 

ORGANİK TARIM İŞLETMECİLİĞİ

Programın Amacı:

Dünyada ve Ülkemizde hızla gelişmekte olan Organik Tarım Sektörünün ihtiyacı olan Uzman ihtiyacını karşılamak için bilgi ve beceriye sahip nitelikli elemanlar yetiştirmektir. Organik tarım tekniklerini bilinçli şekilde uygulayabilen, bilgi ve beceriye sahip, organik tarımda bizzat görev alabilen, doğayı ve insan sağlığına önem veren bireyler yetiştirmek ve bunları toplumun istifadesine sunmaktır. Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü; organik tarım alanında bilimsel yöntemlerle çalışabilecek, topluma sağlıklı gıdalar temini ve bunları tüketme olanağı sağlayabilecek, biyogüvenlik ve biyoçeşitlilik önemini kavramış, dünyada organik tarım konusundaki yeni yaklaşımlara uyum sağlayabilecek, pazarlama, üretim ve işletme konularında bilgi sahibi olan girişimci tarımcılar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Programı Bitirenlerin Alacağı Ünvan:

Organik Tarım Programını bitirenler Lisans Diploması almaya hak kazanırlar. Diplomada "Organik Tarım İşletmeciliği" ünvanı kazanırlar.  "Organik Tarım İşletmeciliği Programı lisansını tamamlamıştır" ibaresi yer alacaktır.

İstihdam Alanları:

Bu programı bitirenler tarım işletmelerinde, ilgili sektörde yer alan işletmelerde, arazi gibi alanlarda görev yaparlar. Ayrıca kendileri de bu işleri bağlı olmaksızın bilgi ve becerileriyle yapabilirler.

Öğrenci Danışmanlıkları:

1. Sınıf; Dr. Öğr. Üyesi Gurbet ÇELİK TURGUT

2. Sınıf; Prof. Dr. Oktay ERDOĞAN

3. Sınıf; Doç. Dr. Alime BAYINDIR EROL

4. Sınıf ve Üzeri; Dr. Öğr. Üyesi Alaettin KEÇELİ