Bizi Takip Edin

facebook twitter instagram

Menü

SERMAYE PİYASASI PROGRAMI

Programın Amacı

Sermaye Piyasası Programı 21.12.2011 tarihli Pamukkale Üniversitesi Senato toplantısında kabul edilerek açılmıştır. Hukuk, ekonomi, iktisat, borsacılık, bankacılık, maliye ve finans gibi konuları içerisinde barındıran bu programın amacı, sermaye piyasalarında, bankalarda, aracı kurumlar, borsa ve üniversitelerde çalışacak, akademik bilgi ve donanıma sahip, yatırımcı firmalara en doğru ve kârlı önerileri getirebilecek, portföy yönetimi ve operasyonel sorumluluk sahibi olacak elemanlar yetiştirmektir.

Programı Bitirenlerin Alacağı Ünvan;

Sermaye piyasası programını bitirenler Lisans Diploması almaya hak kazanırlar. Diplomada "Sermaye Piyasası Uzmanı", "Sermaye Piyasası Programı lisansını tamamlamıştır" ibaresi yer alacaktır.

İstihdam Alanları;

Bu programı bitirenler tüm finans kurumlarında, bankalarda ve aracı kurumlarda istihdam olunup, yatırım danışmanı, portföy yöneticisi olarak görev yaparlar. Bankalarda ve borsalarda müşterilere danışmanlık yaparlar ve portföy yönetirler. İMKB, SPK ve aracı kurumlar olmak üzere, bankaların ilgili bölümleri ile diğer finansal kurumlarda ve Merkez Bankası, Hazine, DPT gibi kamu kurumlarında ve üniversitelerde çalışabilirler.

Sermaye Piyasası Dersleri
Sermaye Piyasası Ders İçerikleri