Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Hibe Destekleri” konulu konferans düzenlendi.

Konferans

31 Aralık 2021

Uygulamalı Bilimler Fakültesi

     Pamukkale Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde 29.12.2021 tarihinde Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü tarafından organize edilen “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Hibe Destekleri” konulu konferans düzenlendi. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Denizli İl Koordinatörlüğü İletişim Uzmanı Bilal Taştepe’nin konuşmacı olarak katıldığı konferansta; TKDK tarafından verilen destekler ve söz konusu hibelerin kapsamlarından bahsedildi.

       Konferansa Çivril Belediye Başkan Yardımcısı Latif Selçuk, öğretim elemanları, sektör temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Konferansın açılış konuşmasında Organik Tarım İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Oktay Erdoğan Denizli’deki tarım sektörünün bölge ve ülke içerisindeki önemine değinerek, tarımın insan hayatının her noktasında çok önemli bir yere sahip olduğunu ve ülkelerin kalkınmasında da kilit bir rolünün olduğunu vurguladı.

     Bilal Taştepe ise konuşmasında tarımın ülkemizde ve dünyadaki önemli bir yeri olduğunu belirtti. TKDK olarak sektörde yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek ülkemiz tarımını geliştirmeye ve kırsal kesimlerin de ülke tarımındaki yerini arttırmaya yönelik projeleri desteklediklerini belirten Sayın Taştepe, söz konusu destek ve hibelerin kapsamları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Konferansın sonunda öğrenciler tarafından kendisine yöneltilen sorulara cevap veren Bilal Taştepe ve Uğur Aksoy, IPARD Programlarının proje ve hibe desteği konularında fakülte öğrencilerine tavsiyelerde bulundu. Programın sonunda katkılarından dolayı Bilal Taştepe’ye teşekkür plaketi takdim edildi.