Menü

Bizi Takip Edin

twitter instagram academia

Denizli İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Tripolis Kazı Başkanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, “Tripolis Antik Kenti Koruma ve Tanıtım” projesi kapsamında, Aydın Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nün 21.08.2013 tarih ve 1980 sayılı kararları doğrultusunda 1. derece sit alanının etrafı yaklaşık 6000 m. tel çit ile çevrilerek koruma altına alınmış ve gerekli görülen yerlere 4 adet demir kapı yerleştirilmiştir  (Figür 1 ve Figür 2).

Ayrıca antik kente gelen ziyaretçilerin yapılan çalışmalar hakkında doğru bilgi edinebilmeleri için Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki farklı dilde kitapçık yukarıda bahsi geçen proje kapsamında basılmıştır.

Antik kentin sınırları oldukça geniş olduğu için ziyaretçilerin yönlendirilmesi ve yapı bazında bilgi edinebilmeleri anlamında gezi güzergâhı üzerinde ve kazısı tamamlanan yapıların önüne yerleştirilmek suretiyle, bakanlığınızın belirlediği standartlarda bilgi panoları hazırlanmıştır. Panolar, projenin bitiş tarihi olan 31.05.2015’den önce baskısı tamamlanıp yerlerine yerleştirilecektir.

Duyurular Tümünü Gör