Etkinlik Takvimi

<Ağustos 2020>
PztSalÇarPerCumCmtPaz
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Tümünü Gör

Menü

Sevgili Öğrenciler ve Öğrenci Adaylarımız,

Üniversite ve meslek tercihleri hayatınızın en önemli dönemeçleri arasında olacaktır. Tercihlerinize yön verirken en önemli yol göstericinin kendi ilgi alanlarınız ve yetenekleriniz olmalıdır. Çevrenizden gelecek olan yönlendirmeler ve mevcut olanaklarınızı da göz ardı etmeksizin, sizi mutlu edecek en doğru tercihleri yapmaya özen göstermeniz son derece önemli.

Bu sayfayı okumakta olmanız “tekstil mühendisliği” mesleğine ilgi duyduğunuzu gösteriyor. Doğru yerdesiniz. Tekstil mühendisliği mesleği ülkemizde çalışma olanağı en geniş olan mesleklerden bir tanesidir. Kapsamlı eğitim programımız, dinamik eğitim kadrolarımız, donanımı yüksek altyapımız ve sektör yoğun endüstri altyapımızla ulusal ve uluslararası alanda çalışmaya aday tekstil mühendisliği eğitimi verilmektedir.

Sürekli gelişme ve yenilenme hedefleri ile ülkemizin en önemli ihracat kalemlerinden olan ve en önemli istihdam alanlarından olan “tekstil ve hazır giyim” sektörünün her alanında çalışabilecek nitelikli mühendis yetiştirilmesi en önemli amacımızı oluşturmaktadır.

Tekstil ve hazır giyim sektörü yabancı dil bilgisinin son derece yoğun olarak kullanılmakta olduğu bir sektördür. Sektörde çalışacak olan mezunlarımızın bu yöndeki ihtiyaçlarını karşılamak için bölümümüzde “zorunlu” İngilizce hazırlık programı mevcut olup, hazırlık programını başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz bölüm ders kredilerinin en az % 30 kadarını İngilizce olarak almaktadır.

Bölümümüz ayrıca MÜDEK Akreditasyon Sertifikası ve EUR-ACE Etiketi Sertifikası için başvurusunu tamamlamış olup, akredite tekstil mühendisliği eğitimi verilen bölümler arasında yer almayı hedeflemektedir. 

Sevgili öğrencilerimiz ve öğrenci adaylarımız, ülkemizin en güzel ve gelişmeye açık şehirlerinden olan Denizli’de, Pamukkale Üniversitesi’nde kurulu olan bölümümüzde, siz genç arkadaşlarımızı hayata hazırlamak, tekstil ve hazır giyim sektörü için gerekli bilgi ve donanımı kazandırmak, ülkemizin ihtiyaç duyduğu sorumluluk sahibi, nitelikli mühendisler yetiştirmek üzere bulunmaktayız.

Tekstil mühendisi olmayı tercih eden tüm öğrencilerimize ve aday öğrencilerimize eğitim hayatlarında ve sonrasında; başarı ve mutluluk dileklerimle birlikte ayrıca sevgi ve selamlarımı iletirim. 

 

Prof. Dr. Sema PALAMUTÇU

Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı