Güncellenme Tarihi: 21 Mayıs 2020

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI KARANTİNA ETKİNLİKLERİ

PAÜ Öğrenci Toplulukları Etkinliklerini Dijital Ortama Taşıdı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sağlık Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci toplulukları, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında eğitimin öğretimin uzaktan etkileşim ile sürdürüldüğü bu günlerde etkinliklerini dijital platforma taşıdı.

PAÜ Öğrenci Toplulukları, öğrencilerin sosyal, bilimsel, profesyonel ortamlarda kendilerini tanımalarına, organizasyon becerileri kazanmalarına ve akademik başarılarını arttırmaya yönelik; evde kalınan bu dönemde, zamanlarını verimli ve kaliteli geçirilmesine katkı sağlamak amacıyla etkinliklerini dijital platformlar aracılığıyla sürdürüyor.

Bu kapsamda Oyunbozan Sanat Topluluğu, ‘Bil Bakalım’ adlı online bir yarışma projesini hayata geçirdi. Farklılık yaratmak ve PAÜ’lü öğrencilerin güzel ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla instagram üzerinden çevrimiçi düzenlenen bir yarışma programı olan “Bil Bakalım”ın ilk konuğu ise SKS Daire Başkanı Fatih Mehmet Demir oldu. Yarışma sonunda Demir’e ödül olarak bir tiyatro bileti verilirken adına da 5 tane ağaç bağışlandı. Birbirinden güzel hediyelerin de verildiği yarışmada; konuklara, bilim, genel kültür, spor ve müzik gibi birçok alandan sorular soruluyor. Her hafta, farklı konuklarla Instagram üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecek yarışma programı, karantina günleri bitinceye kadar devam edecek.

Yarışma ile ilgili detaylar için @oyunbozansanat adlı instagram hesabından bilgi alabilirsiniz.

Hayal Perdesi’nin Eski Dönem Oyunları Sosyal Medyada Yayında

PAÜ Tiyatro Topluluğu’nun Hayal Perdesi Oyuncuları da bu süreçte geçmiş dönemlerde sahnelenen: Şekerpare, Sidikli Kasabası müzikalleri ile Uzak ve Yalancı adlı oyunları sosyal medya üzerinden yayınlıyor. Topluluk ayrıca, Fırçamdaki Çocuk ve Sevgili Doktor adlı sosyal sorumluluk projelerini ve uzman konukları ile tiyatroya dair söyleşiler gerçekleştirdi.

Konu hakkında açıklamada bulunan topluluk üyeleri şunları aktardı: “Süreç boyunca evde kalmanın önemine vurgu yaptık. Ardındansa sosyal medya organlarından bu süreçte yayınlarımıza hızla devam ettik. Geçmiş yıllarda sahnede attırdığımız tozu, yaşadığımız eğlenceyi paylaşmak ve evinize konuk olmak için eski dönem oyunlarımızı Youtube’da yayınladık. Daha sonrasında çeşitli konularda söyleşiler yapıp misafirler ağırladık. En sonunda ise radyo tiyatrosu yapıp seyircilerimizle canlı bir şekilde bu sürecimizi paylaştık”.

Hayal Perdesi Oyuncularının tiyatro gösterileri için:

https://www.youtube.com/channel/UCOYClnENIStZ4Ack5Pe6PyA/videos

www.hayalperdesioyunculari.com

‘Oğuzhan Aygören Hoca ile Girişimciliğe Dair Her Şey’

Pamukkale Üniversitesi İşletme Topluluğu üyelerinin sosyal, bilimsel, profesyonel ortamlarda kendilerini tanımalarına ve akademik başarılarını arttırmaya katkı sağlamak amacıyla bu süreçte çevrimiçi olarak ‘Oğuzhan Aygören Hoca ile Girişimciliğe Dair Her Şey’ adında instagram üzerinden bir yayın gerçekleştirdi. Programın konuğu, Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Direktörü ve Haber Türk Bloomberg TV’de Girişimcilik Dünyası Programı Yapımcısı ve Sunucusu olan Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Aygören oldu. Gerçekleştirdikleri yayın ile ilgili topluluk üyeleri şunları ifade etti: “Gerçekleştirdiğimiz programda soru cevap etkinliği ile öğrenci arkadaşlarımıza genç girişimcilere ve girişimci adaylarına yönelik profesyonel bir bakıştan, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunduk”.

Etkinlik hakkında detaylar için Instagram’dan @pauisletmetoplulugu adlı hesabu takip edebilirsiniz.

PAÜ’nün Dinamik Gençleri Sosyal Mecraları Etkin Şekilde Kullanıyor

Motosiklet sevdalısı Pamukkale Üniversitesi öğrencileri, Pamukkale Üniversitesi Motosiklet Sporları Topluluğu (PAÜ MSTT) çatısı altında bir araya gelerek, sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden, eğlencesi ve performansı yüksek bir öğrenci topluluğu oluşturdu.

 

PAÜ MSTT, dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de etkisini gösteren Covid-19 pandemisi sebebiyle eğitimin uzaktan sürdürüldüğü şu günlerde mesafeleri aşıp, üyelerinin gelişimine yönelik bir faaliyeti sosyal mecra ortamında hayata geçirdi. Topluluğun yetkilileri, Türkiye Motosiklet Platformu Başkan’ı Zafer Fatih Özsoy’u Topluluğun sosyal medya iletişim kanalı olan @paumstt sayfasında üyeleri ve motosiklet meraklıları ile bir araya getirdi.

Motosiklete dair güncel bilgilerin paylaşıldığı yayında, Türkiye'nin ilk motosiklet temalı filmi olan ‘Şeytan İcadı’ adlı film hakkında da bilgi verildi. Türkiye Motosiklet Platformu Başkan’ı Zafer Fatih Özsoy film ile ilgili katılımcılara şu bilgileri aktardı: “Şeytan İcadı filmi hayatını kaybeden motorculara ithaf edildi. Oyuncular ve set ekibi gerçek motosiklet kullanıcılarıdır ve filmde gönüllü olarak görev almışlardır. Film ticari kazanç amacıyla çekilmemiştir”. Yayın süresince Başkan Özsoy katılımcılardan gelen motosiklete ve filme dair soruları da yanıtladı. Moderatörlüğünü, PAÜ MSTT Rıfat Arıkan’ın yaptığı program yoğun bir katılımla gerçekleşti.

“Sürüyorsak, Bunun Bir Anlamı Var”

“Sürüyorsak, bunun bir anlamı olsun” sloganıyla yola çıkan topluluğun etkinlikleri sosyal sorumluluk amacı üzerine şekilleniyor. Öğrenci topluluğuna resmi olarak kayıtlı yaklaşık iki yüz elli üye bulunuyor. Gerçekleştirilen etkinliklerinde kasksız, ceketsiz, eldiven ve dizliksiz kimseyi kabul etmediğini ilan eden öğrenci topluluğu her dönem bir defa teorik motosiklet eğitimi veriyor. Ayrıca her ay iki kere toplantı düzenleyen topluluk, belirli gün ve haftalara göre de etkinlikler tertip ediyor. Denizli’de bulunan hemen hemen bütün motosiklet kulüpleriyle de diyalog içinde olan topluluk zaman zaman ortak etkinlikler de imza atıyor. PAÜ MSTT’yi Instagram, Twitter ve Facebook hesaplarından takip için sayfalarına @paumstt üzerinden erişim sağlanabilir.

Online Yarışma ‘Bil Bakalım’ Hız Kesmeden Devam Ediyor

PAÜ öğrenci topluluklarından, Oyunbozan Sanat Topluluğunun geçen haftalarda başlattığı ve pandemi bitene kadar devam edeceğini ilan ettiği yarışma programı Bil Bakalım’ı aralıksız gerçekleştiriyor. Programın üçüncü bölümünde, PAÜ MSTT Başkanı Rıfat Arıkan yarışmacı oldu. Yarışmanın sonunda başarılı olan Arıkan’a ödül olarak bir tiyatro bileti ve adına dikilecek 5 adet fidan hediye edildi. İlgilenenler için @oyunbozansanat adlı instagram hesabından yarışma takip edilebilir.

                 

 

 

               

 

  

 

 

 

Duyurular Tümünü Gör