T.C.

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ

SERİNHİSAR MESLEK YÜKSEKOKULU

MÜLKİYET KORUMA VE GÜVENLİK BÖLÜMÜ

SOSYAL GÜVENLİK PROGRAMI

ADAY ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME

 

Serinhisar Meslek Yüksekokulu 2019 yılında eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Serinhisar MYO bünyesinde şu anda iki program aktif olarak eğitime devam etmektedir. Serinhisar MYO şehir merkezinden 40 km uzaktadır. İlçe merkezinde Serinhisar Belediyesi tarafından işletilen 100 öğrenci kapasiteli Öğrenci Konukevi bulunmaktadır. Konukevindeki odalar 3 kişiliktir.

Sosyal Güvenlik Programının eğitim dili Türkçe’dir. Okulumuzda isteğe bağlı yabancı dil hazırlık sınıfı uygulaması bulunmamaktadır.Üniversitemiz Yüksekokulumuza vermiş olduğu kontenjan dahilinde öğrencilerimiz üniversite yerleşkesi içerisinde kısmi zamanlı çalışma imkanı, yemek bursu, öğrenim bursu imkanı vardır. 2022-2023 Eğitim Öğretim dönemi itibariyle eğitim modeli 3+1 şeklinde olacaktır. Öğrenciler 3 dönem ders alıp 4. dönemdestaj yapacaklardır. Öğrenciler dönem stajlarını Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüklerinde yapabilme imkânı bulabileceklerdir. Öğrenciler dönem stajlarını kabul alabilirlerse kendi istedikleri illerdeki özel ve kamu kuruluşlarında dastaj yapabileceklerdir

Sosyal Güvenlik programının temel amacı; öğrencilerimize kamu kurumlarında ve özel işletmelerde sosyal güvenlik iş ve işlemlerini yapabilme becerisini kazandırabilmektir. Sosyal Güvenlik programından mezun olan öğrencilerimiz Sosyal Güvenlik Ön Lisans derecesi alırlar ve Kamu Personeli Seçme Sınavı ile Sosyal Güvenlik Kurumu başta olmak üzere çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabilirler. Ayrıca özel sektör işletmelerinde insan kaynakları, muhasebe ve halkla ilişkiler bölümlerinde meslek elemanı olarak çalışma imkanına sahiptirler. Mezunlarımız Dikey Geçiş Sınavına girerek eğitimlerini hem örgün hem de açık öğretim fakültelerinden lisansa tamamlama imkanları bulunmaktadır.

 

                                                                                                        Öğr. Gör. Ahmet ADALI

                                                                                                                   Bölüm Başkanı