Güncellenme Tarihi: 20 Eylül 2019

Serinhisar Meslek Yüksekokulu Eğitim-Öğretime Hazırlanıyor (06.02.2019)

Pamukkale Üniversitesi, Serinhisar Belediyesi ve hayırsever iş kadını Cevriye Esen’in katkılarıyla yapımı sürdürülen PAÜ Serinhisar Meslek Yüksekokulu 2019-2020 eğitim-öğretim yılına hazırlanıyor.

Yapımı devam eden meslek yüksekokullarının takibini yapan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, beraberindeki Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Çiftçi ve Prof. Dr. Erdinç Duru ve PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı ile birlikte yeni eğitim-öğretim yılına hazırlanan Serinhisar MYO’yu ziyaret etti. Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş ve eşi Emine Kobaş, hayırsever iş kadını Cevriye Esen ve ailesinin de eşlik ettiği ziyarette Rektör Bağ, Serinhisar Meslek Yüksekokulundaki son çalışmaları yerinde inceledi.

Tamamlanan derslikler ve kantin hakkında bilgi alan Rektör Hüseyin Bağ, Başkan Mehmet Kobaş ve beraberindeki heyetle istişarelerde bulundu. Çevre düzenlemesi hakkında da bilgi alan Bağ, çalışmalarla ilgili memnuniyetlerini iletti.

Rektör Bağ, Emeği Geçenlere Teşekkür Etti

Serinhisar Meslek Yüksekokulunun yapımında emeği geçenlere teşekkürlerini ileten Rektör Bağ, “Serinhisar Meslek Yüksekokulumuz tamamlandı. Böyle güzel bir eserin ilçemize ve Üniversitemize kazandırılmasında gayretlerinden dolayı başta Başkanımız Mehmet Kobaş ve bağışçımız Cevriye Esen Hanımefendi’ye şükranlarımı sunuyorum. İnşallah biz de bu güzel eseri güzel hizmetlerde kullanacağız. Bu eserin de devamını sağlayacağız. Destek olan herkese minnetlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Vatana Millete Hayırlı Evlatlar Yetiştirecek

İlçeye kazandırılan Meslek Yüksekokulu için memnuniyetlerini ileten Başkan Mehmet Kobaş da, “Gerçekten çok mutluyuz ve inşallah buranın açılışını da görmek nasip olur. Buradaki asıl pay Cevriye Hanım’ın onlar eğer bizi cesaretlendirmeseydi niyette olsa da fiiliyata geçmesi çok zor bir konuydu. Elbirliğiyle bu eseri bugünlere kadar getirdik. İnşallah bundan sonra da burada vatana millete hayırlı evlatlar yetişecek.” dedi.

Bağışçı hayırsever iş kadını Cevriye Esen ise duygularını şu sözlerle açıkladı: “Meslek Yüksekokulumuz için bundan sonrası sizlere kalmış, daha güzel daha iyi hizmetler olsun inşallah. Bugünleri görmek hayaldi, bir hayali gerçekleştirmenin gurunu yaşıyoruz.”

Son olarak ilçe merkezinde yurt olarak kullanılması için çalışmaları son hızıyla devam eden binayı da gezen Rektör Bağ,  öğrencilerin ferah bir ortamda eğitim görmelerinin yanı sıra yurt imkânlarının da en iyi şekilde sunulacağını ifade etti.

4 bin 200 metrekare kapalı alana sahip 18 derslikli Serinhisar MYO binası 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Acil Durum ve Afet Yönetimi ile Sosyal Güvenlik programlarına öğrenci alarak eğitim ve öğretime başlayacak.