SARAYKÖY MYO SOSYO-KÜLTÜREL ETKİNLİKLER TOPLULUĞU'NDAN ''FOTOĞRAFÇA BAKIŞ'' KONULU SÖYLEŞİ

Güncellenme Tarihi: 07 Aralık 2023

Fotoğraf sanatçısı Zeki AKAKÇA'nın davetli konuşması olarak katılmasıyla Sarayköy MYO konferans salonunda söyleşi gerçekleştirildi. Öğrenciler tarafından ilgiyle katılım sağlanan söyleşide sanatçının fotoğrafa dair paylaşımları dikkatle dinlendi. Söyleşi Akakça'nın 'Egeden ve Dünyadan' adlı fotoğraf sunumu ve sonrasında sürpriz olarak 'Sarayköy Tuğlası' adlı belgesel tadında sunumu ile tamamlandı.

Egeden ve Dünyadan Sunumu izleyicilere hem güzel egeyi hem de dünya çapında fotoğraf turu yaptırdı. Katılımcıların fotoğraf ve yakın coğrafyaya olan merakını farkeden Akakça, yakın geçmişte bölgede üretim ve imalatı gerçekleşmiş, ülke çapında satışı gerçekleşmiş Sarayköy tuğlasının yapılış aşamaları ve koşullarını fotoğrafladığı sunumunu da paylaştı. Söyleşiyi 'ışığınız hiç sönmesin, yolunuz hep aydınlık olsun' sözleriyle tamamlarken ışık oyunlarının ön planda olduğu bir eserini de okula hediye etti.

Program sonunda topluluk yönetimi Zeki Akakça'ya günün anlamına dair Teşekkür Belgesi takdim etti.

Topluluk yönetimi söyleşi sonrası topluluk üyelerinin geri bildirimleri doğrultusunda 'fotoğraf konusunda ileri çalışmalara okul öğrencilerinin açık olduğunu ve bu konuda yeni etkinlikler üzerinde çalışacaklarını' belirttiler.