2018-2019 Erasmus+ Programı Güz Dönemi Akademik ve İdari Personel Eğitim Alma Hareketliliği Kontenjan Duyurusu

Güncellenme Tarihi: 16 Ekim 2018, 9:14

2018-2019 Erasmus+ Programı Güz Dönemi Akademik ve İdari Personel

Eğitim Alma Hareketliliği Kontenjan Duyurusu

2018-2019 Erasmus+ Personel Eğitim Alma faaliyeti kapsamında idari personelin kullanımı için 6 kişilik, akademik personelin kullanımı için 12 kişilik kontenjan ayrılmıştır. Bu program ve süreç hakkında ayrıntılı bilgi http://www.pau.edu.tr/uluslararasi/tr/sayfa/personel-egitim-alma internet sayfamızda mevcuttur. Kaynakların kısıtlı olması ve yaygın kullanımın gerçekleşebilmesi için, Uluslararası İlişkiler Komisyonu’nun aldığı karar uyarınca başvuru sayısının fazla olduğu durumlarda aynı birimden en fazla (1) personelin bu faaliyet kapsamında desteklenmesi kararlaştırılmıştır. Başvurularda akademik veya idari personel başvuruları ilan edilen kontenjan sayısının altında olursa birbirine kontenjan transferi yapılabilecektir.

Bu kapsamda programdan faydalanmak isteyen akademik ve idari personelin 11 Ekim-9 Kasım 2018 tarihleri arasında Pusula-Erasmus+ Bilgi Sistemi üzerinden doldurdukları eğitim programlarının onaylanmış hali ve ekteki Erasmus+ Puanlama Tablosu ile birlikte 12 Kasım 2018 tarihi mesai bitimine kadar PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü’ne başvurmaları gerekmektedir.

Eğitim alma faaliyetleri 2 gün ile sınırlandırıldığı için eğitim alma programlarının buna uygun olarak hazırlanması gerekmektedir. Faaliyetlerin 3 Aralık 2018- 1 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşmesi gerekmektedir.

Söz konusu kontenjan için seçim kriterleri Erasmus+ El Kitabına göre yapılacaktır:

  • Daha önce personel hareketliliğinden faydalanmamış personele,
  • Daha önce personel hareketliliğine dahil olmayan bölüm ya da birimlere,
  • Daha önce personel hareketliliğinde yer almayan veya az sayıda yer alan ülke ve yükseköğretim kurumu ile hareketlilik faaliyeti gerçekleştirmeyi planlayan başvurulara öncelik verilmesi hedeflenmektedir.

 

 

 

ULUSLARARASI İLİŞKİLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ

e-posta: erasmus2@pau.edu.tr

Telefon: 0258 296 3299