Kalite Yönetimi ve Veri Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi


Kurumsal Veri Analizleri > PAÜ Değişim Programları Verileri

Anlaşma Sayıları:

Raporda, değişim programları (Erasmus veya Mevlana) kapsamında birimlere göre yapılan anlaşma sayıları ülkeler bazında yer almaktadır. Mevlana programının sistemi henüz tamamlanmadığından sistem tamamlanana dek raporda sadece Erasmus anlaşmaları gösterilmektedir. Parametre seçimi olarak anlaşma türü (Erasmus, Mevlana), Aktif/Pasif durumu, anlaşmanın başlangıç ve bitiş tarihleri yer almaktadır. Tarih seçiminde belirlediğiniz tarihler arasında yapılan tüm anlaşmalar listelenmektedir. Örneğin başlangıç tarihi 2009, bitiş tarihi 2020 seçiminde sadece 2009 yılında başlayıp bitiş yılı 2020 olan anlaşmalar değil bu aralıktaki tüm anlaşmalar listelenmektedir. İstatistiki veri olarak genel toplam yer almakta ve birimlere göre anlaşma sayıları çubuk grafiği gösterilmektedir.


Hareketlilik Performans Verileri:

Raporda, Erasmus Değişim Programı ile akademik birimlerce yapılan ikili anlaşma sayıları aktif pasiflikleri ile birlikte anlaşma kontenjanları ve cinsiyetlerine göre giden öğrenci sayıları yer almaktadır. Parametre seçimi olarak aylık olarak yedeklenen verilere ulaşabilmek adına tarih seçimi ve öğrenci giden/gelen seçimi yer almaktadır. İstatistiki veri olarak genel toplam yer almakta ve bir sonraki sayfada grafiksel gösterimler gösterilmektedir. Grafiksel gösterim olarak ülkelere göre giden öğrenci sayılarını gösteren pasta grafiği, akademik birimlerce giden öğrenci sayıları grafiği ve toplam giden öğrenci sayılarını cinsiyete göre gösteren pasta grafiği yer almaktadır.

 

Öğrenci Sayıları:

Raporda, değişim programları (Erasmus, Farabi, Mevlana) kapsamlarında birimlere göre gelen ve giden öğrenci sayıları gösterilmektedir. Ancak Farabi ve Mevlana programları kapsamında gelen ve giden öğrenci sayıları, bilgi sistemlerinin yapım aşamasında olmasından dolayı listelenememektedir. Parametre seçimi için gelen/giden öğrenci tipi seçimi ve yıl seçimi yer almaktadır. Listelenmek istenen seçimin yapılmasının ardından raporda, birimlere gelen ve ya giden öğrencilerin hangi ülkeye gittikleri bilgileri ile birlikte kız ve erkek öğrenci sayıları ve genel toplam yer almaktadır.

Duyurular Tümünü Gör