2022-2023 YAZ DÖNEMİ STAJ TAKVİMİ VE İŞLEYİŞ HK. DUYURU

Güncellenme Tarihi: 30 Mart 2023

Staj başvuru işlemlerinizin sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için aşağıdaki bilgileri dikkatlice okuyunuz ve işlemleri belirtilen sırada gerçekleştiriniz.

1.Staj başvuru tarihlerinde  PUSULA BİLGİ SİSTEMİ – ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ – STAJ İŞLEMLERİ – STAJ VE UYGULAMALI EĞİTİMLER BAŞVURU

 menüsünü kullanarak "Staj Başvuru" ekranındaki "Yeni Başvuru" linkine tıklayınız.

2.Başvuru sayfasındaki bilgileri kontrol ediniz ve sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru biçimde ilgili alanlara giriniz.

STAJ TARİHLERİNE EKTE YER ALAN STAJ TAKVİMİNDEN BAKINIZ.

STAJ TAKVİMİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

3.Kaydet butonuna tıklayınız. ”Yazdır” butonu aktif hale gelecektir. Staj başvuru durumunuz "Açık" olarak görünecektir. Başvurunuz Açık durumda iken başvuru bilgileri üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

4.Girmiş olduğunuz bilgileri “Yazdır” butonuna basarak Staj Başvuru Formu çıktısını 2 nüsha olarak alınız. Başvuru durumunuz “Onay Formu Yazdırıldı” olarak değişecektir. 

5.Staj Başvuru Formunu staj yapacağınız kuruluştan onaylattıktan sonra Staj Başvuru ekranında başvuru yapmış olduğunuz stajı seçip bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra "Onaya Gönder" butonuna tıklayınız.

SİSTEM ÜZERİNDEN ONAYA GÖNDER İŞLEMİ YAPILMAYAN BAŞVURULAR DİKKATE ALINMAYACAKTIR. 

6.Staj Başvuru Formunun ön ve arka yüzünde bulunan "İŞVEREN VEYA VEKİLİ" bölümünün iş yerince kaşe ve imzalı olmasına ayrıca "ÖĞRENCİ" bölümünün öğrenci tarafından imzalanmasına dikkat edilmelidir. İmzası eksik olan başvurular dikkate alınmayacaktır. 

7. Eğitim Öğretim Sürecinin Uzaktan devam etmesi durumunda 6. madde de belirtilen işlemler tamamlandıktan sonra staj yapacak öğrenci tarafından Staj Başvuru Formunun ön ve arka yüzü taranarak okulumuz mail adresine gönderilmesi ayrıca okulumuza posta yolu ile gönderilmesi gerekmektedir. Mail ve posta ile gönderilmeyen başvurular işleme alınmayacaktır.

MAİL ADRESİ: kale_myo@pau.edu.tr

OKUL ADRESİ: Hürriyet Mahallesi Mustafa Şipar Sokak No:1 Kale/Denizli KALE MESLEK YÜKSEKOKULU

8. Staj Defterine okulumuzdan veya duyuru ekinden ulaşabilirsiniz. Ulaşılan Staj Defterlerine staj başlama tarihinden bitiş tarihine kadar staj yapılan günlerde işletmede edinilen bilgiler yazılacak ve her sayfa işletme tarafından kaşe imza işlemi yapılacaktır.

STAJ DEFTERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

9. Staj bitimine müteakip Ekte yer alan İşyeri Değerlendirme Formu ve  Staj Defterleri Staj Takviminde yer alan "STAJ DEFTERİ SON TESLİM TARİHİ" olan 27 Ekim 2023 tarihine kadar okulumuz öğrenci işleri birimine teslim edilmesi gerekmektedir. Belirtilen tarihe kadar ulaştırılmayan defterler değerlendirmeye alınmayacaktır.

İŞ YERİ DEĞERLENDİRME FORMUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3308 Sayılı Kanuna Göre Devlet Katkısı almak isteyen işletmeler Ekli Belgelerde yer alan "İş Yeri Staj Sözleşmesi" , "Talep Formları" ve öğrenciye ödenen ücretleri gösteren dekontu stajın yapıldığı ayı takip eden ayın 10. gününe kadar okulumuz öğrenci işleri birimine göndermeleri gerekmektedir. 

İşletme tarafından zamanında gönderilmeyen ve eksik evrak gönderilen durumlarda işlem yapılmayacaktır.

 

Menü