21. Yüzyılda Gençlik ve İnanç Eğilimleri Sempozyumu Tamamlandı

Sempozyum

21 Kasım 2022 - 23 Kasım 2022

Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi

Fakültemiz ile İslami İlimler Enstitüsü ortaklığıyla 11-13 Kasım 2022 tarihlerinde düzenlenen, Türkiye'den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden alanında uzman bilim insanlarının katılımıyla bilgi şölenine dönüşen Uluslararası Sempozyum tüm öğrenci ve sivil halkın katılımıyla Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet KUTLUHAN'ın açılış konuşmasıyla 11 Kasım 2022 Cuma günü Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi Özay Gönlüm Salonunda görkemli bir açılışa sahne olan Sempozyum, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ'ın uzaktan bağlantı yöntemiyle katıldığı konuşmayla devam etti. Açılış özel oturumunda ise; İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet KÖSE, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Musa Kazım ARICAN, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi'nden Prof. Dr. Asım YAPICI, Ankara Üniversitesi'nden Prof. Dr. Enbiya YILDIRIM  ve Amerika Birleşik Devletlerinden katılım sağlayan Dr. Kadir GÜNDÜZ açılış panelindeki yaptığı konuşmalarla tüm katılımcıların dikkatini çekti. Ayrıca 11 Kasım 2022 Cuma günü Prof. Dr. Ahmet RUMELİ, 12 Kasım 2022 Cumartesi günü ise Prof. Dr. İsmail Hakkı AYDIN'ın özel konuşmalarıyla sempozyuma katılanlara çok özel bilgiler verdi.
İki gün boyunca aynı anda beş oturum şeklinde devam eden sempozyum, gerek Üniversitemizden gerekse sivil vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Sempozyuma katılan konuklarımız 13 Kasım 2022 Pazar günü Laodikeia Antik Kenti'nde düzenlenen Sokak Lezzetleri Festivalinde bir araya geldiler. Kurulan Stantları gezen katılımcılar, Denizli'nin yiyeceklerini de tanıma fırsatı buldu.