FİNANS LABORATUVARI

TradeMaster Kampüs Projesi kapsamında İş Yatırım ve Pamukkale Üniversitesi işbirliği ile Fakültemizde kurulan Finans Laboratuvarı, “PAÜ İİBF TradeMaster Finans Platformu” adıyla 13 Kasım 2019 tarihinde düzenlenen törenle öğrencilerin ve öğretim elemanlarının hizmetine açılmıştır.

PAÜ İİBF TradeMaster Finans Platformu, TradeMaster Kampüs projesi kapsamında, fakülte binası içerisinde ayrı bir birim oluşturularak bu alana öğrencilerin kullanımı için TradeMaster ürünlerinin yüklü olduğu bilgisayarlar ile haber kanallarındaki finans programlarının takibi için televizyon yayını ve okuma alanı gibi özellikleri olan bir merkezdir. Bu merkezde TradeMaster Ürün Grubu aracılığıyla sunulan piyasa verileriyle kullanıcılar, sadece işlem yapmanın ötesinde veriler üzerine analiz ve araştırma da yapabileceklerdir. Kullanıma açılan bu programlar ve sanal işlem olanaklarının üniversite bünyesinde verilmekte olan derslerle entegrasyonu öğrencilere gerçek finans dünyasının kapılarını aralayacaktır.

Projenin öncelikli hedeflerinden biri olan teorik bilgilerin pratik uygulamayla birleşmesini sağlamak amacıyla, belirlenen derslerde, İş Yatırım bünyesinde görev yapan uzmanlar bu merkezlerde öğrencilerle bir araya gelerek finansal piyasalardaki tecrübelerini paylaşacaklardır.

Finans Platformu, gerek akademisyenlerin çalışmaları için geçmiş dönem verileri sağlaması, gerekse İş Yatırım uzmanlarının öğretim üyeleriyle bir arada konferans ve toplantılar düzenlemeleri ile temel amaç olan genç nesilde finansal okuryazarlığın artırılmasına yönelik çalışmalara ev sahipliği yapacaktır.

Menü