Çalışma Ekonomisi Topluluğu”, Pamukkale Üniversitesi’nde Önemli Bir İlke İmza Attı!

Güncellenme Tarihi: 20 Haziran 2022

“ÇALIŞMA EKONOMİSİ TOPLULUĞU – KURS BİTİRME SERTİFİKA TÖRENİ”

“Çalışma Ekonomisi Topluluğu”, Pamukkale Üniversitesi’nde Önemli Bir İlke İmza Attı!

Pamukkale Üniversitesi, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına Bağlı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Toplulukları arasında Çalışma Ekonomisi Topluluğu şimdiye dek yapılmamış bir ilke imza attı. 2021 – 2022 Eğitim ve Öğretim Yılında, Pamukkale Halk Eğitimi Merkezi İşbirliği ile birlikte çalışma hayatında ve diğer birçok alanda öğrencilerin faydalanabileceği “İleri Excel Kursu” ve “İnsan Kaynakları Eğitimi Kursu” açarak toplamda 200’e yakın öğrencinin bu kurslardan ücretsiz bir şekilde yararlanmasına vesile oldu. Öğrencilerin kursları aldıktan sonra belli sınavlara tabi tutulması dâhilinde eğitimlerde başarılı olan 190 öğrenci her alanda işine yarayacak olan MEB Onaylı Sertifika Almaya hak kazandı.

15 Haziran 2022 tarihinde İİBF B Blok Konferans Salonunda Yapılan Kurs Bitirme Sertifika Törenine, Pamukkale Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Ensar Muhammet YEŞİLYURT, Pamukkale Halk Eğitimi Müdürü Abidin MUTLUBAŞ, Pamukkale Halk Eğitimi Müdür Yardımcısı Aylin GELGEÇ, Çalışma Ekonomisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Oğuz KARADENİZ, İleri Excel Kursu Eğitmeni Ömer Selim Yöntem, İnsan Kaynakları Eğitimi Kursu Eğitmeni Cebrail KOSKA, Çalışma Ekonomisi Topluluk Danışmanı Arş. Gör. Dr. Sezgi AKBAŞ ve Arş. Gör. Dr. Nursel DURMAZ katıldılar.

Sertifika Töreninde açılış konuşmasını yapan Çalışma Ekonomisi Topluluk Başkanı Berke Can NAR, Kursların açılma sürecinde ve kurs süreçlerinde her türlü yardım ve desteği sağlayan, Pamukkale Halk Eğitim Müdürlüğüne, İİBF Dekanlığına ve Kursları veren Eğitmen hocalara Üniversitemizde böyle güzel eğitimlerin açılmasına vesile olduklarından dolayı teşekkürlerini takdim etti. Çalışma Ekonomisi Topluluk Başkanı Berke Can NAR, Kursları Başarı ile tamamlayan Öğrencilere Kurs Bitirme Sertifikalarını vermek üzere Fakültemiz ve Çalışma Ekonomisi Bölüm Hocalarını kürsüye davet etti ve öğrencilere sertifikaları dağıtıldı.

İİBF Dekanı Prof. Dr. Muhammet Ensar YEŞİLYURT, kurslar hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve son olarak Kursların açılma sürecinde büyük oranda emeği geçen Çalışma Ekonomisi Topluluk Başkanı Berke Can NAR’a böyle güzel kursları öğrencilerin erişimine ücretsiz bir şekilde kazandırdığından dolayı teşekkür etti. Pamukkale Halk Eğitim Müdürü Abidin MUTLUBAŞ, Halk Eğitim bünyesinde toplamda 3600’e yakın modül (kurs) açıldığını dile getirdi ve kurslara başvurma ve kursların işleyişi hakkında ve Halk Eğitimi Hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Törende Son Olarak, Çalışma Ekonomisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Oğuz KARADENİZ ve Topluluk Danışmanı Arş. Gör. Dr. Sezgi AKBAŞ alınan eğitimler hakkında öğrencilere önemli tavsiyelerde ve açıklamalarda bulundular ve bu anlamlı kursların öğrencilerin erişimine olanak sağladıklarından dolayı Çalışma Ekonomisi Topluluk Başkanı Berke Can NAR’A ve Yönetim Kurulu ekibine teşekkür ettiler.