GÜNCEL DUYURULAR

ETKİNLİKLER

GÜNCEL ETKİNLİKLER

Haberler

 

 

22. ULUSAL ERGONOMİ KONGRESİ RESİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

22. ULUSAL ERGONOMİ KONGRESİ ÖZET KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

DUYURU

  1. 22.Ulusal ergonomi Kongresi” kapsamında sunuma kabul edilen bildirilerin özetleri “Özet Kitapçığı”nda yayınlanacaktır. Hakem görüşleri veya daha sonraki gelişmeler nedeniyle bildiri özetlerini değiştirmek isteyen yazarların 15 Ağustos 2016 tarihine kadar bildiri özetlerini sistem üzerinden şifrelerini kullanarak güncellemeleri gerekmektedir. Bu tarihe kadar göndermeyen yazarların ilk başvuruda gönderdikleri özet geçerli olacaktır. 
  2. Kongre WEB sayfasında açıklandığı üzere kabul edilen bildirilerden hakem görüşleri doğrultusunda seçilecek olanların “Yaşlı Sorunları Araştırma Dergisi” ve “SDÜ Mühendislik Bilimleri ve Tasarım Dergisi”nde yayınlanacağı bildirilmiş, kongre sayfasında kabul edilen bildirilerin hangi dergiye yöneltileceği açıklanmıştı. Tebliğin makale olarak açıklanan dergilerde yayınlanması isteniyor ise; (1) ilgili derginin yazım formatına göre düzenlenmesi, (2) CD için düz yazı formatında e-mail yoluyla Kongre Sekretaryasına ulaştırılması gerekmektedir.    

Tam metin gönderim tarihi;

  • CD için 01 Eylül 2016

 

 

           Dergi bölümü olarak en alta yer alan SI:ERGONOMI2016 seçilmelidir.

 

Saygıdeğer Meslektaşım

 

“22. Ulusal Ergonomi Kongresi” Türk Ergonomi Derneği, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Üniversitesi Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Malzeme ve Malzeme İşleme Teknolojileri Bölümü'nün ortaklaşa organizasyonu ile 06-08 Ekim 2016 tarihlerinde Denizli’de Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacaktır.

Bilim ve iş dünyasından katılımcıların beklendiği kongrenin ilk iki gününde bildiri sunum oturumları ve paneller düzenlenecektir. Son gün ise, sosyal programlar çerçevesinde katılımcılara Denizli yöresinde tarihi ve turistik mekanları kapsayan bir gezi planlanacaktır.

Kongrenin amacı, iş dünyası ve ergonomi alanında çalışan insanları bir araya getirerek; bilgi ve fikir alışverişinde bulunmak, araştırma bulgularını tartışmak ve sonuçların paylaşılmasını sağlamaktır.

22. Ulusal Ergonomi Kongresi'nin ana teması “Kent Ergonomisi: Yaşlı ve Engelliler“ olarak belirlenmiştir.

Kongre ile ilgili bilgiler http://www.pau.edu.tr/ergonomi22 web adresinden öğrenilebilir.

Katılımınızı bekliyor, bu duyuruyu biriminizdeki meslektaşlarınıza ve öğrencilerinize iletmeniz konusunda gerekli duyarlığı göstereceğinize inanıyoruz.

Saygı ve sevgilerimle

 

Prof.Dr. Velittin KALINKARA
Düzenleme Kurulu Başkanı