Menü

Endüstri Mühendisliği Bölümü Staj Bilgileri

1. IENG 200 ve/veya IENG 300 zorunlu stajları, işletmelerde bulunarak yapılacak ise bölüm ve fakülte staj yönergelerine uygun olarak yapılmalıdır.

      http://mfstajservisi.pau.edu.tr/index.html

      İşletmeye Giderek Yapılacak Normal Staj Süreci ile ilgili Sık Sorulan Sorular Duyurusu için Lütfen Tıklayın.

2. Pandemi nedeniyle, IENG 200 ve/veya IENG 300 zorunlu stajları, işletmelerde bulunmadan Proje Bazlı Uzaktan Staj olarak yapılabilir.

      Proje Bazlı Uzaktan Staj Süreci ile ilgili metin ve gerekli dökümanlar için Lütfen Tıklayın.

3. Pandemi nedeniyle staj defteri zorunluluğu pandemi sona erene kadar kaldırılmıştır. Ancak staj raporu zorunluluğu devam etmektedir. 

4. Pandemi nedeniyle staj başvurusu esnasında PUSULA'dan çıktı alınarak öğrenci ve firma tarafından imzalanan staj başvuru formunun taratılarak PDF formatında bölüm staj koordinatörlüğünden Araş. Gör. Yusuf YILMAZ'a mail olarak gönderilmesi ve PUSULA'dan onaya gönderilmesi gerekmektedir. Dijital olarak imzalanan PDF dokümanı öğrenciye geri gönderilecek ve PUSULA'dan staj onayı verilecektir. Öğrenci bu belgeyi staj raporu ile birlikte teslim etmek zorundadır. 

5. Staj yapacak öğrencilerimizin staj başlama tarihinden en az bir hafta önce başvurularını PUSULA üzerinden onaylatmaları gerekmektedir. Geciken başvurular onaylanmayacaktır.

6. Staj, gezi ve tez çalışmaları için sigorta yaptıran öğrenciler “Sigortalı İşe Giriş Belgesi”ni e-devlet üzerinden alabilirler (stajdan bir gün önce).

      Link : https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-4a-ise-giris-cikis-bildirgesi

7. Staj bitiminde, staj raporu ve kapalı zarftaki işyeri staj değerlendirme formunun bulunduğu staj dosyasının elden ya da kargo ile bölüm sekreterliğine teslim edilmesi gerekmektedir.

8. Tüm staj belgeleri ve formları eklerdeki dosyalarda sunulmuştur. <.pdf> ve <.rar> uzantılı dosyaları görüntüleyebilmeniz için gerekli olan programları indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

      Adobe Reader ve Winrar

 

Son Güncelleme: 01.03.2021