EĞİTİM FAKÜLTESİ

Duyurular

Tümünü Gör
Güncellenme Tarihi: 24 Mayıs 2019

Eğitim Fakültesi 19 Mayıs’ı coşkuyla kutladı

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 19 Mayıs’ın 100. Yıl kutlamaları kapsamında, hafta boyunca sosyal ve kültürel bir dizi etkinlik düzenledi.

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı, 19 Mayıs’ın 100. Yılı kutlamaları kapsamında konserler verdi.

İlk olarak Müzik Eğitimi Anabilim Dalı binasında gerçekleşen “Oda Müziği” dinletisine Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Hülya Şahin Baltacı ve Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Tuncel, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Efe Akbulut, Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Fatıma Akyüzlüer, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Serkan Demirtaş’ın danışmanlığında düzenlenen dinletide 4. Sınıf öğrencileri Eda Özbay (Keman), Şevval Genişel (Çello) ve Ezgi Hilalci (Piyano) sahne aldı. Dünyaca ünlü bestekarlar ve anonim eserleri seslendiren öğrenciler, dinleti sonunda büyük alkış aldı.

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can, dinleti sonunda Dr. Öğr. Üyesi Serkan Demirtaş ve sahne alan öğrencilere teşekkür belgesi ve çiçek takdim etti.

Öğrenci dinletisi (15 Mayıs 2019)

Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Serkan Demirtaş, Öğr. Gör. Necati Gülhan, Öğr. Gör. Tuğba Işıkdemir ve Öğr. Gör. Birol Işıkdemir’in öncülüğünde düzenlenen öğrenci dinletisinde, öğrenciler sırayla sahne alarak eserlerini seslendirdiler.

Etkinlikte Eren Hanımoğlu, Esat Gülbeyaz, Burcu Han, Hazal Topkara, Hamza Oğul Yayan, Şule Çılgın, Ezgi Hilalci, Hüseyin Tanrıöğen, Erdem Çağlar, Anıl Kaş, Alara Aceroğlu, Uğur Çağlı ve Uğur Ülgen dinleti sundular.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can ve Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Efe Akbulut tarafından öğretim elemanları ve öğrencilere teşekkür belgesi takdim edildi.

Piyano resitali ayakta alkışlandı (16 Mayıs 2019)

Hafta boyu süren etkinliklerde Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı 3. sınıf öğrencisi Furkan Uğur Ülgen piyano resitali verdi. G.F. Handel, W.A. Mozart, F. Schubert, F. Chopin, C. Debussy ve U.C. Erkin’in bestelerini seslendiren Ülgen, dinleyicilere unutulmaz bir konser dinletisi sundu.

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Efe Akbulut, konser sonunda Dr. Öğr. Üyesi Serkan Demirtaş ve Furkan Uğur Ülgen’e teşekkür belgesi takdim etti.

PAÜ Şiir Topluluğu Danışmanı Öğr. Gör. Havva Ergür de, topluluğa verdiği desteklerden dolayı Furkan Uğur Ülgen’e çiçek takdim etti.

"19 Mayıs 1919: 100. Yılında Vaziyet ve Manzara-i Umumiye” Paneli (16 Mayıs 2019)

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından Milli Mücadelenin Yüzüncü Yılı etkinlikleri kapsamında, "19 Mayıs 1919: 100. Yılında Vaziyet ve Manzara-i Umumiye” temalı panel Eğitim Fakültesi Engin Aksel Konferans Salonunda gerçekleşti.

PAÜ Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi-Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı tarafından düzenlenen panele, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can Dekan yardımcıları Prof. Dr. Hülya Şahin Baltacı Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Tuncel'in yanı sıra, Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mithat Aydın, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurettin Öztürk, Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı Koordinatörü Prof. Dr. Süleyman İnan, Prof. Dr. Tahir Kodal,  Doç. Dr. Feyyaz Karaca, akademik ve idari personel ile üniversite öğrencileri katıldı.

Panelde, Prof. Dr. Mithat Aydın ‘19 Mayıs’a Giden Yol’, Prof. Dr. Süleyman İnan ’19 Mayıs’ı Bayram Olarak Anmak’, Prof. Dr. Tahir Kodal ‘100.Yılında Türk İstikbal Harbi’, Doç. Dr. Feyyaz karaca ise ’19 Mayıs’ın Demografyası’ konularında sunum yaptılar.

Panel sonunda dekan yardımcıları Prof. Dr. Hülya Şahin Baltacı ve Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Tuncel ile Sosyal Bilimler Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurettin Öztürk tarafından panelistlere teşekkür belgesi ve şilt takdim edildi.

‘19 Mayıs 1919’a Selam’ (16 Mayıs 2019)

Eğitim Fakültesi Temel Eğitimi Bölümü Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinin; milli mücadelenin başlaması için İstanbul'dan yola çıkan ve son durağı Samsun olan Bandırma Vapuru’ndan esinlenerek sahneledikleri “19 Mayıs 1919’a Selam” drama etkinliği seyircilerden tam not aldı. Eğitim Fakültesi fuaye alanında gerçekleşen drama etkinliği  Öğr. Gör. Tunay Onursal ve  Öğr. Gör. Ramazan Teğiz’in danışmanlığında gerçekleştirildi.

Gösteri sonrası Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hülya Şahin Baltacı tarafından oyunda emeği geçenlere teşekkür belgesi verildi. 

Çim Konseri (17 Mayıs 2019)

19 Mayıs kapsamında yapılan etkinlikler Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinin kurduğu Quarteterapi grubunun çim konseri ile sona buldu. Eğitim Fakültesi bahçesinde düzenlenen konsere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru ve Prof. Dr. Osman Çiftçi, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertuğrul İşler, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Hülya Şahin Baltacı ve Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Tuncel, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Cihan Duran (Çello), Ezgi Yalçın (Keman), Hüseyin Tanrıöğen (Gitar) ve Kaan Kırdı (Klarnet-Saksafon) tarafından oluşan Quarteterapi grubu, yerli ve yabancı bestecilerin eserlerini seslendirdiler.

Hep var olacaklar

Konser sonunda söz alan Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru, Atatürk’ün 19 Mayıs’ta başlattığı milli mücadelenin 100. Yılını kutlamaktan dolayı büyük sevinç yaşadıklarını belirterek, “Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla, özlemle ve minnetle anıyoruz. İyi ki varlar ve hep var olacaklar” dedi.

Konuşmanın ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can tarafından grup üyelerine çiçek takdim edildi.

Emeği geçenlere teşekkürler

Fakülte olarak 19 Mayıs’ın 100. yıl coşkusunu doyasıya yaşadıklarını belirten Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can, “Hafta boyu süren etkinlikler kapsamında Atatürk’ün gösterdiği hedefte ilerleyen öğrencilerimizle panel, sergi, dinleti ve konser etkinlikleri gerçekleştirdik. Etkinliklerimize katkı sunan öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.