1994-1995 Eğitim-Öğretim Yılı'nda Yüksek Lisans Programı ile faaliyete geçen Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü, Lisans Eğitimi'ne ise, 1995-1996 Eğitim-Öğretim Yılı'nda başlamıştır. 1999 yılında ilk mezunlarını veren Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’ne her eğitim-öğretim yılı başında 120 civarında öğrenci alınmaktadır. 2008-2009 Eğitim-Öğretim Yılı'ndan itibaren, öğrencilerimiz isteğe bağlı olarak 1 yıl yabancı dil hazırlık sınıfına devam edebilmektedirler. Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesindeki Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı Doktora Programı da, 2008-2009 Eğitim-Öğretim Yılı'nda eğitime başlamıştır.

 

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün amacı;

(EEM1) İçinde bulunduğu topluma katkı sağlamak amacıyla evrensel değerler ışığında, bilgi ve teknolojiyi etkin kullanarak eğitim öğretim, araştırma-geliştirme ve uygulama faaliyetleri yapmak,

(EEM2) temel insanlık ve mesleki etik değerlerine saygılı, yetkin, yenilikçi, girişimci ve yaşam boyu öğrenme kabiliyetine sahip elektrik-elektronik mühendisleri yetiştirmektir.

Documents Attached