MacOS Lion (MacOs 10.x) ve üzeri versiyonlar için Eduroam Bağlantı Ayarları


ÖNEMLİ NOT:
 Eduroam hizmetinden öğrencilerimiz ve tüm personelimiz yararlanabilmektedir. Öncelikli olarak buradaki yönergelerin denenmesi ve hiçbir şekilde bağlantının kurulmaması durumunda Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'ndan destek talep edilmesi rica olunur.

- Eduroam ağı dışında başka bir kablosuz bağlantı üzerinden veya telefonunuzun internet paylaşımından profil yüklemeyi kolayca yapabilirsiniz. Profil İndirilenler kısmında bulunacağı için mac bilgisayarınıza indirilen ve kullanıcı adınız ile başlayan zip uzantılı dosyayı tıklayıp sonrasında aynı klasör içinde kullanıcıadınız.mobileconfig şeklinde zip paketinden çıkartılmış profil dosyasını çift tıklayıp ardından Sistem Ayarları/Profil menüsünde göreceğiniz Pamukkale Üniversitesi Eduroam profilini yüklemeniz gerekmektedir.

- Kullanıcı adınız ve şifreniz profil dosyasının içinde ayarlı bulunduğundan, indirdiğiniz size özel profil dosyasını başkalarıyla paylaşmayınız. Pusula şifrenizi değiştirmeniz durumunda mevcut eduroam profilini kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekmektedir.

- Cihazınıza eduroam kablosuz bağlantı profilini yükleyebilmeniz için daha önceden yükleme denemesi yapmış iseniz öncelikle Sistem Ayarları/Profil menüsünü takip ederek önceki Pamukkale Üniversitesi Eduroam profilini kaldırmanız gerekmektedir.

MacOS Cihazlar - BigSur 11.2 ve üstü için - (Macbook, iMac vb.) profil yükleme dosyasını indirmek için tıklayınız.

MacOS Cihazlar - BigSur 11.1 ve öncesi - (Macbook, iMac vb.) profil yükleme yardımcısı için tıklayınız.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------