Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Güncellenme Tarihi: 06 Mayıs 2019

28 NİSAN LABORANTLAR GÜNÜ

Pamukkale Üniversitesi Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından 28 Nisan Laborantlar Günü kapsamında “Mezun Öğrenci” buluşması düzenlendi.

Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı öğretim üyeleri Doç. Dr. Pınar İLİ ve Dr. Öğr. Üyesi Selma KIRAÇ öncülüğünde düzenlenen etkinlikte yüksekokuldan mezun olup iş hayatına atılanlar, kariyer yolculuklarını öğrencilerle paylaştı. Etkinliğe, yüksekokulun mezun öğrencilerinden PAÜ Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Tıbbi Genetik Anabilim Dalından Dr. öğr. üyesi Aydın DEMİRAY, PAÜ Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde laboratuvar teknikeri olarak görev yapan Alev ERKAN, Birsel DURSUN ile Mert ERBEYİN konuşmacı olarak katıldılar.

Denizli Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof.Dr. Hülya ÇETİN, öğrencilere kariyer çalışmalarını şimdiden planlamaları gerektiğini vurgulayarak, bu yolculuğun zor ama imkânsız olmadığını göstermek için böyle bir etkinlik düzenlediklerini kaydetti. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği “Mezun Öğrenci” buluşması, öğrencilerle konuşmacılar arasında kariyer planlamaları ve mesleğe ilişkin konulardaki soru-cevap aşamasıyla sona erdi.