Menü

Güncellenme Tarihi: 05 Eylül 2019

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Merkezi Yerleştirme Puanına (Ek Madde 1) Göre Yatay Geçiş Sonuçları

 

 

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Merkezi Yerleştirme Puanına (Ek Madde 1) Göre Yatay Geçiş Sonuçları için Tıklayınız.

Kesin Kayıt Tarihleri : 09-13 Eylül 2019

Kayıt Yeri:   Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Kınıklı Yerleşkesi-Pamukkale/DENİZLİ
Tıp Fakültesi Kayıt Yeri: Tıp Fakültesi Dekanlığı Öğrenci İşleri Birimi Kınıklı Yerleşkesi - Pamukkale / DENİZLİ

Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

1) Adayın halen kayıtlı bulunduğu üniversiteden aldığı onaylı ya da e-devlet üzerinden son 1 ay içerisinde alınmış Öğrenci Belgesi.

2)Nüfus Cüzdanının fotokopisi (Önlü, Arkalı).

3)Adayın halen kayıtlı olduğu üniversiteye/programa kayıt yaptırdığı yıla ait YGS/TYT-LYS /AYT Sonuç Belgesinin internet çıktısı.

4)6 adet 4.5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf. (Fotoğrafların arkasına T.C. Kimlik No, Öğrenci Numarası, Adı ve Soyadı yazılacaktır.)

5)Daha önce Ek Madde-I kapsamında yatay geçiş yapmadığına dair taahhütname

6)İkinci öğretim programlarına kayıt hakkı kazanan öğrenciler için katkı payı/öğrenim ücretinin birinci taksitinin yatırıldığını (Pamukkale Üniversitesine) gösteren banka dekontu.

(Kayıt hakkı kazanan öğrenciler; kayıt için geldiklerinde Rektörlük Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından alacakları öğrenci numarası ile bankaya giderek katkı payı/öğrenim ücretini ödeyeceklerdir.)

7)Kayıtlı olduğu üniversiteye ait öğrenci kimlik kartı.(İlgili üniversiteye kesin kayıttan sonra resmi yazı ekinde gönderilmek üzere.)

8)Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu programlarına başvuran öğrenciler için; üniversite hastanelerinden veya tam teşekküllü Devlet Hastanelerinden eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu

* Varsa öğrenci kayıtlı olduğu üniversitesine vermiş olduğu heyet raporunun fotokopisini aslı gibidir yaptırarak getirebilir.

9) Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı, Acıpayam Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma Programı ve Bozkurt Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programına yatay geçişi kabul edilen öğrenciler için başvuru esnasında sisteme yükledikleri belgelerin asılları

Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı (heyet raporu)

Acıpayam Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma Programı (heyet raporu, boy belgesi, adli sicil kaydı)

Acıpayam Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma programı için; Adayların ÖSYM/YKS kılavuzundaki koşul 217 ile 273’de belirtilen hususları taşıdıklarına dair Komisyon Onay Raporu (Kesin kayıt sırasında Acıpayam Meslek Yüksekokulu’ndan alınacaktır.)

Bozkurt Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı (heyet raporu, adli sicil kaydı)

10)Yatay geçişe engel bir durumun olmadığına dair belge.(Üniversitemize kayıt hakkı kazanan öğrenciler halen kayıtlı olduğu üniversitelerinden bu belgeyi temin edeceklerdir.)

 

NOT:

Üniversitemize başvurusu kabul edilen ve kesin kaydını yaptıran öğrencilerin halen kayıtlı oldukları üniversitelerden ilişiklerinin kesilerek dosyalarının gönderilmesi resmi yazı ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından istenecektir. Öğrencilerin kayıtlı bulundukları Üniversiteden önceden ilişik kesmemeleri gerekir. Başvuru için verilen belgelerin gerçek olmamasından verilen beyanların yanlış yanıltıcı olmasından öğrenci sorumludur. Bu durumu tespit edilenlerin kayıtları silinir.