Üç Ders Sınavı Duyurusu

Güncellenme Tarihi: 21 Şubat 2023

2022-2023 Güz dönemi sonunda yapılacak olan Üç Ders Sınavına girmek isteyen öğrencilerimiz, başvurularını 06.02.2023 - 21.02.2023 tarihleri arasında online olarak Pusula Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır.

Başvuru sayfasına Pusula Bilgi Sistemine giriş yaptıktan sonra Öğrenci Bilgi Sistemi > Öğrenci İşlemler / Menu > Üç Ders Sınav Başvurusu bağlantısından ulaşabilirler. Yapılan başvurular akademik birim yönetimleri tarafından değerlendirildikten sonra talebinizin durumunu yine aynı sayfadan takip edebilirsiniz.

Üç Ders Sınavları 23.02.2023 - 24.02.2023 tarihleri arasında uzaktan (çevrimiçi) olarak yapılacaktır. 

Sınav programı 22.02.2023 tarihinde web sayfamızdan ilan edilecektir.

 

ÜÇ DERS SINAVI İLE İLGİLİ SIK SORULAN SORULAR

Üç Ders Sınavına Kimler Girebilir?

Üç ders sınavına devam koşulunu ve diğer önkoşulları yerine getirmek şartıyla;

a) Mezuniyet için gerekli not ortalamasını sağladığı halde staj ve iş yeri eğitimi hariç en fazla başarısız üç dersi bulunan,

b) Staj ve iş yeri eğitimi hariç en fazla başarısız üç dersi bulunan ve üç ders sınavları sonucunda mezuniyet için gerekli not ortalamasını sağlayabilecek durumda olan,

c) Tüm derslerden geçer not/koşullu geçer not aldığı halde gerekli akademik ortalamayı sağlayamayan ancak üç ders sınavları sonucunda mezuniyet için gerekli not ortalamasını sağlayabilecek, öğrenciler başvurabilir.

d) Üç ders sınavı sonucunda mezuniyet için gerekli not ortalamasını sağlayamayacak öğrenciler üç ders sınavına giremez.

e) Öğrenciler, üç ders sınav hakkını aynı sınav döneminde kullanmak zorundadır. Daha önce tek ders sınavından yararlanan öğrenciler üç ders sınav hakkından yararlanamaz.