Güncellenme Tarihi: 07 Ocak 2020

2019-2020 Güz Bütünleme Sınav Programı

15-19 Ocak 2020 tarihlerinde yapılacak olan 2019-2020 Güz Bütünleme Sınav Programı ekte sunulmuştur.

BÜTÜNLEME SINAVLARI İLE İLGİLİ SIK SORULAN SORULAR

Bütünleme Sınavına Kimler Girebilir?

Kayıtlı olduğu derslerin devam koşulunu sağlayan ancak,  yarıyıl/dönem sonu sınavları sonucunda, başarı notları; F1, E, D1 ve D2 olan öğrenciler bütünleme sınavlarına girebilirler.

Bütünleme Sınavına Girmek İçin Tercih Yapmak Zorunlu mu?

2019-2020 Güz döneminden itibaren bütünleme sınavına girmek için Pusula Bilgi Sistemi üzerinden tercih yapma zorunluluğu kaldırılmıştır. Öğrenci, bütünleme sınav programında belirtilen tarih ve saatte sınav salonuna gelerek sınava girebilir. (Bütünleme sınavına girmek için Pusula Bilgi Sisteminden tercih yapmaya gerek yoktur.)

Bütünleme Sınavına Girmezsem Ne Olur?

Öğrenci, bütünleme sınavına girmezse notu değişmeyecektir. Yani dönem sonu sınavında aldığı not sonrası oluşan başarı puanı geçerli olacaktır.

Bütünleme Sınavına Girdiğim Derse Yaz Okulunda Kayıt Olabilir miyim?

2019-2020 Güz döneminden itibaren öğrencilerimiz, bütünleme sınavına girip başarısız olduğu durumlarda, o derse yaz okulunda hem üniversitemizde hem de başka üniversitede kayıt yaptırmalarında herhangi bir engel yoktur. (Bütünleme sınavına girilen derslerin yaz okulunda alınabilmesi mümkündür.)

Dönem Sonu (Final) Sınavına Girmedim. Bütünleme Sınavına Girebilir miyim?

Kayıtlı olduğu derslerin devam koşulunu sağlayan (yani F2 ile kalmayan) öğrenciler, dönem sonu (final) sınavına girmemiş olsalar dahi bütünleme sınavlarına girebilirler.