Menü

Duyurular

Tümünü Gör

Etkinlik Takvimi

<Eylül 2020>
PztSalÇarPerCumCmtPaz
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011
Tümünü Gör

Neden Çameli Meslek Yüksekokulu ?

Eğitim

      Çameli MYO' da öğrencilerimiz 3+1 (3 dönem eğitim 1 dönem staj) şeklinde eğitim göreceklerdir. Böylelikle öğrenilen dersler teoride kalmayıp iş yerlerindeki uygulamalarla hayata geçecektir. Bu da öğrencilerimizin mezun olduklarında ki tecrübe eksikliğini ortadan kaldırmış olacaktır.

       Bu eğitim modelinin en önemli avantajlarından biri de öğrencinin staj gördükleri iş yerlerinde karşılıklı memnuniyet esasları çerçevesinde işe başlama durumudur. İş yerleriyle öğrencilerin buluşturulması, öğrencinin staj süresince takibi, staj sürecinin sağlıklı yürütülmesi tamamıyla MYO' nun katkısı ve gözetiminde yapılacaktır.

Sosyalleşme

       Genel olarak öğrencilerin eğitim gördüğü süre içerisinde en büyük beklentilerinden biri sosyal faaliyetlerdir. Çameli İlçe olarak doğası başta olmak üzere, kanyonları, gölü, yamaç paraşütü, dağ bisikleti, kar şenlikleri gibi festivalleriyle ilçeye gelen yerli ve yabancı turistleri cezbetmektedir. 

     Çameli konumu itibariyle de önemli turizm merkezlerine oldukça yakındır. Denizli, Fethiye, Dalaman, Ortaca gibi turizmin gözde yerlerine ulaşım oldukça kısa ve kolaydır.  Tüm bunların yanı sıra öğrencilerin hoş ve kaliteli vakit geçirebileceği, stres atabileceği kafeler, sportif alanlar, yüzme havuzları, hamam ve sauna alanları, dinlenme tesisleri vardır.

  

   

 

 

 Ekonomik

       Çameli MYO, ilçenin uzun zamandan beri açılmasını beklediği ve Çameli İlçesi' nin geleceğinde önemli bir yere sahip olacağını düşündüğü bir eğitim kurumudur. Bundan dolayı ilçe halkı gelecek öğrencileri sahiplenmiş durumdadır. 

      Öğrencilerin kalacağı yerler ve yaşam alanları tüm ilçenin katkısıyla düzenlenmiş olup öğrencileri beklemektedir. Çameli tarım olarak da oldukça gelişmiş olup  öğrencinin ulaşabileceği gıda anlamında da oldukça ekonomiktir.