Menü

Duyurular

Tümünü Gör

Etkinlik Takvimi

<Ağustos 2021>
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Tümünü Gör

Neden Çameli Meslek Yüksekokulu ?

Eğitim

      Çameli MYO' da öğrencilerimiz 3+1 (3 dönem eğitim 1 dönem iş yeri eğitimi) şeklinde eğitim göreceklerdir. Böylelikle öğrenilen dersler teoride kalmayıp iş yerlerindeki uygulamalarla hayata geçecektir. Bu da öğrencilerimizin mezun olduklarında ki tecrübe eksikliğini ortadan kaldırmış olacaktır.

       Bu eğitim modelinin en önemli avantajlarından biri de öğrencinin iş yeri eğitimi gördükleri iş yerlerinde karşılıklı memnuniyet esasları çerçevesinde işe başlama durumudur. İş yerleriyle öğrencilerin buluşturulması, öğrencinin iş yeri eğitimi süresince takibi, iş yeri eğitimi sürecinin sağlıklı yürütülmesi tamamıyla MYO' nun katkısı ve gözetiminde yapılacaktır.

Sosyalleşme

       Genel olarak öğrencilerin eğitim gördüğü süre içerisinde en büyük beklentilerinden biri sosyal faaliyetlerdir. Çameli İlçe olarak doğası başta olmak üzere, kanyonları, gölü, yamaç paraşütü, dağ bisikleti, kar şenlikleri gibi festivalleriyle ilçeye gelen yerli ve yabancı turistleri cezbetmektedir. 

     Çameli konumu itibariyle de önemli turizm merkezlerine oldukça yakındır. Denizli, Fethiye, Dalaman, Ortaca gibi turizmin gözde yerlerine ulaşım oldukça kısa ve kolaydır.  Tüm bunların yanı sıra öğrencilerin hoş ve kaliteli vakit geçirebileceği, stres atabileceği kafeler, sportif alanlar, yüzme havuzları, hamam ve sauna alanları, dinlenme tesisleri vardır.

  

   

 

 

 Ekonomik

       Çameli MYO, ilçenin uzun zamandan beri açılmasını beklediği ve Çameli İlçesi' nin geleceğinde önemli bir yere sahip olacağını düşündüğü bir eğitim kurumudur. Bundan dolayı ilçe halkı gelecek öğrencileri sahiplenmiş durumdadır. 

      Öğrencilerin kalacağı yerler ve yaşam alanları tüm ilçenin katkısıyla düzenlenmiş olup öğrencileri beklemektedir. Çameli tarım olarak da oldukça gelişmiş olup  öğrencinin ulaşabileceği gıda anlamında da oldukça ekonomiktir.