AİLE İÇİ İLETİŞİM VE KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE

Güncellenme Tarihi: 23 Kasım 2022

Denizli Valiliği, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediye Başkanlığı ve PAÜ Çameli Meslek Yüksekokulu iş birliği ile Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eylem Planı çerçevesinde PAÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Türkan ERDOĞAN’ ın konuşmacı olarak katılımlarıyla 22/11/2022 saat 11:00/13:00 arasında Meslek Yüksekokulu konferans salonunda “AİLE İÇİ İLETİŞİM VE KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE” eğitimi gerçekleştirildi.

Eğitim; Çameli Kaymakamı Kübra EROĞLU, Çameli Belediye Başkanı Cengiz ARSLAN, MYO Müdürü Öğr. Gör. Recep ÇAKIR, Daire Amirleri, Mahalle Muhtarları, MYO Personeli, Öğrenciler ve Çameli halkı katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Eğitim süresince Prof. Dr. Türkan ERDOĞAN; aile içi şiddetin ana sebebinin iletişim eksikliğinden kaynaklandığını, iletişim kuramayan aile bireyleri arasındaki küçük bir problemin zamanla şiddete dönüştüğünü ve ebe beyinlerini rol model olarak alan çocuklarında bu bağlam da şiddete meyilli olduklarını dile getirdi. Ayrıca şiddetin oluşmasını önleyecek çalışmaların birey düzeyinde yapılacak bilinçlendirme ve iletişim kurma eğitimleriyle azaltılabileceği veya bireysel şiddetin önlenebileceğini dile getirdi.

Etkinlik; Çameli Kaymakamı Kübra EROĞLU, Çameli Belediye Başkanı Cengiz ARSLAN ve Çameli Meslek Yüksekokulu Müdürü Recep ÇAKIR’ ın PAÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümü Bölüm Başkanı Prof.Dr.Türkan ERDOĞAN’a hediye taktimi  ve fotoğraf çekimi ile sonlanmıştır.