Duyurular

Tümünü Gör

Bizi Takip Edin

 

 

Meslek Yüksekokulumuz 12.01.2010 tarihinden itibaren TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Standartı Belgesine Sahiptir.

 

 

Sevgili öğrenciler

Üniversite tercihi hayatınızın bundan sonraki kısmını derinden etkileyecek en önemli seçimlerden birisi. Meslek Yüksekokulları verdiği mesleki öğretimle mezunlara daha kısa sürede iş bulma olanağı sağladığı için son yıllarda özellikle tercih edilir duruma gelmiştir.

Buldan Meslek Yüksekokulu 2015-2016 öğretim yılında

  • Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (Birinci öğretim)
  • Dış Ticaret (Birinci ve ikinci öğretim)
  • Bankacılık ve Sigortacılık (Birinci ve ikinci öğretim)
  • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (Birinci ve İkinci öğretim)
  • Moda Tasarımı (Birinci öğretim)
  • Mimari Restorasyon (Birinci öğretim)
  • Giyim Üretim Teknolojisi (Birinci öğretim)
  • Pazarlama (Birinci öğretim)

programlarına yeni 745 öğrenci alacaktır.

Sevgili gençler Üniversite tercihinde bir okulun tercih edilme nedenleri arasında özellikle birkaç faktör önemli olmaktadır. Bulda ve Buldan Meslek Yüksekokulunun tercihinizi etkileyecek birkaç özelliğini size kısaca belirtmek istiyorum. Buldan oldukça huzurlu ve güvenli bir yerleşim yeridir. Buldan’a giriş ve çıkışlar ile Buldan Meslek Yüksekokulunun binasındaki kameralar 24 saat kayıt yapmakta olup hem Buldan hem de Buldan Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz için oldukça güvenlidir. Buldan Meslek Yüksekokulu ailelerin çocuklarını gönül rahatlığı ile gönderebileceği ve siz gençlerin de çok  rahat tercih edebileceği bir okuldur.

Buldan dokumanın başkenti olarak bilinmektedir ve tekstilde çok köklü bir geçmişe sahiptir. Buldan Aydın’a 110 km, İzmir’e 180 km, Afyon’a 250, Antalya’ya 250, Uşak’a 130 km uzaklıkta olup oldukça merkezi bir yerdedir.

 

Barınma ve Ulaşım

Buldan’da 238 öğrenci kapasiteli (125 kız öğrenci, 113  erkek öğrenci)  Kredi Yurtlar Kurumuna ait 2012 yılında tamamlanmış modern bir devlet yurdu bulunmaktadır. Ayrıca Buldan’da çok sayıda özel yurt, öğrenci apartı ve öğrencilerin kalabileceği kiralık ev bulunmaktadır. Öğrencilerin kalacak yer bulma sorunları yoktur.

Buldan Denizli merkeze 40 km uzaklıkta olup her yirmi dakikada bir minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Özel araçlarla ulaşımda ise son derece güvenli bir duble yola sahiptir. 

 

Akadamik Kadro ve Fiziksel İmkanlarımız

Okulumuz, alanında iyi yetişmiş, sektör deneyimlerine sahip 22 öğretim elemanına sahiptir. Okulumuzda 14 adet  projeksiyonlu modern derslik, 110 öğrenci kapasiteli 2 adet Amfi, 3 Adet Bilgisayar Laboratuarı, Kütüphane, 200 öğrenci kapasiteli Konferans Salonu  ve Merkez Kafeterya bulunmaktadır.  

 

Kalite Yönetim Sistemi ve Eğitim Öğretim

Yüksekokulumuz eğitim-öğretimde sürekli gelişimi hedeflemiş bir okul olup  12 Ocak 2010 tarihinde Türk Standartları Enstitüsünden TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini (TSE) almış ve eğitimi öğretim faaliyetlerini Kalite Yönetim Standartlarına göre gerçekleştirmektedir. 

 

Sosyal Etkinlikler

Yüksekokulumuzda öğrencilerimizin sosyal etkinlikleri gerçekleştirebilmesi için Buldan Sosyal Etkinlik Kulübü bulunmaktadır. Bu kulüp öğrencilerimiz için Tiyatro, halk oyunları, gezi gibi etkinlikler yanında halı ve çim saha futbol turnovası, basketbol, voleybol, masa tenisi, satranç ve tavla turnuvaları gibi çeşitli sportif etkinlikleri organize etmektedir.

 

Mezuniyet sonrası İş İmkanları ve Dikey Geçiş

Yüksekokulumuzda öğrencilerimizin mezuniyet sonrası iş olanaklarına kavuşabilmesi için gerekli bilgi yanında Dikey Geçiş Sınavı ile 4 yıllık lisans programlarına geçebilmeleri için gerekli bilgiler de verilmektedir. Dikey Geçiş Sınavı ile her yıl çok sayıda öğrencimiz Türkiye’nin yüksek puanla öğrenci alan Üniversitelerinin lisans programlarına geçiş yapmaktadır.

 

İnternet

Yüksekokulumuzda tüm öğrencilerin kullanımına açık 20 bilgisayar kapasiteli ücretsiz internet salonu bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin kişisel kullanımları için kampus alanında kablosuz ağ erişimi bulunmaktadır.

 

Sevgili gençler sizleri güvenli ve huzurlu, barınma sorunu olmayan, ulaşım açısından merkezi, öğretim elemanı kadrosu açısından alanında yetişmiş kadroya sahip, eğitim öğretim hizmetini Kalite Standartlarına göre gerçekleştiren, sosyal ve sportif etkinlikleri olan, mezuniyet sonrası iş bulma olanağı yüksek, dikey geçiş sınavı ile lisans bölümlerine yerleştirmede başarı oranı yüksek, Buldan Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim görmeye davet ediyoruz.  

2013-2014 eğitim-öğretim yılında Buldan Meslek Yüksekokulu ailesine katılmanız ümidiyle... 


Pamukkale Üniversitesi
Buldan Meslek Yüksekokulu Müdürü

İLETİŞİM:
Telefon: +90 258 431 86 20 - 36
Faks: +90 258 431 86 21
bmyo@pau.edu.tr