2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Bilgilendirme Duyurusu

Güncellenme Tarihi: 21 Şubat 2023

2022-2023 Bahar Yarıyılı Üniversitemizde 20 Şubat 2023 tarihinde başlayacaktır. 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depremi nedeniyle uygulamalı eğitimler dışındaki dersler uzaktan eğitim ile yürütülecektir.

1. 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depremi nedeniyle 2022-2023 akademik yılı bahar dönemi 20 Şubat 2023 tarihinde başlayacak olup, uygulamalı eğitimler dışında dersler uzaktan eğitim ile yürütülecektir (lisansüstü dersler de uzaktan eğitim ile yürütülecektir).

2. Bu kapsamda uygulamalı eğitimler aşağıdaki başlıkları kapsamaktadır:

a. Tıp Fakültesi’nin 4, 5. ve 6. Sınıf öğrencileri.
b. Diş Hekimliği Fakültesi’nin 4 ve 5. Sınıf öğrencileri.
c. (7+1) programı uygulayan Teknoloji Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü (+1) dönemdeki öğrencileri: Fakültelerde İşletmede Mesleki Eğitim Uygulaması yapan (+1) dönemindeki öğrenciler bu kapsamdaki çalışmalarını Denizli dışında, yaşadıkları yerlerde de yapabilirler.
d. Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Fakültesi ve bu kapsamda eğitim veren tüm programlarda İşletmede Mesleki Eğitim Uygulaması yapan öğrenciler: Bu öğrenciler dersin teorik kısımlarını uzaktan çevrimiçi olarak alırken uygulama kısmını Denizli dışında, yaşadıkları yerde de yapabilirler.
e. (3+1) veya (2+1) programı uygulayan Meslek Yüksekokullarının (+1) dönemdeki öğrencileri: Meslek Yüksekokullarında İşletmede Mesleki Eğitim Uygulaması yapan (+1) dönemindeki öğrenciler bu kapsamdaki çalışmalarını Denizli dışında yaşadıkları, yerlerde de yapabilirler.
f. Öğretmenlik Uygulaması dersi öğrencileri: Öğretmenlik uygulaması için Nisan ayına kadar teorik kısım uzaktan (online) yapılacak olup dersin uygulama kısmına ilişkin karar şartlara göre Nisan ayında verilecektir.