Kadına Yönelik Şiddete Hayır!

Güncellenme Tarihi: 04 Aralık 2019

Bekilli Meslek Yüksekokulu Öğrencileri “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” Dedi

Kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için uluslararası mücadele günü Bekilli Meslek Yüksekokulu'nda unutulmadı. Konu hakkında toplumsal farkındalık oluşumuna katkı sunmak isteyen Bekilli Meslek Yüksekokulu öğrencileri çeşitli etkinliklerle farkındalık oluşturdu.

Ülkemizde son zamanlarda çok sık rastlanan kadına karşı şiddet olaylarına tepki olarak Pamukkale Üniversitesi Bekilli Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve öğretim görevlilerinin işbirliği ile düzenlenen “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” farkındalık oluşturma etkinliği Bekilli MYO’lular tarafından dikkatle takip edildi. Öğrenciler tarafından bizzat hazırlanan afiş ve pankartların yanı sıra yüze uygulanan makyaj ile şiddet içerikli yüz ifadeleri oluşturularak şiddete karşı mücadelenin önemine dikkat çekildi.

Bilinçlendirme faaliyetlerinin kesintisiz sürdürülmesi, kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla hazırlanan afiş, pankart ve görseller okul panosunda sergilendi. Farkındalık etkinliği, konuya dikkati çeken ürünlerin kullanıldığı fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

 

Ulusal ve Yerle Basın Haber Web Siteleri