Bekilli Meslek Yüksekokulu

Duyurular

Tümünü Gör
Güncellenme Tarihi: 12 Aralık 2018

Eşitliğin Notası'na ve Farklılıkların Gardrobu’na İlham Oldular

Pamukkale Üniversitesi Bekilli Meslek Yüksekokulu’nda 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte ‘‘Eşitliğin Notası’’ ve ‘‘İnsan Hakları Gardrobu’’ etkinlikleri dikkat çekti.

Pamukkale Üniversitesi Bekilli Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen Dünya İnsan Hakları Günü etkinliklerine Yüksekokul Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mustafa Savaş, öğretim görevlileri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Etkinlikte Yüksekokul Halkla İlişkiler ve Tanıtım programı öğrencilerinin hazırladığı afişler sergilendi. Eşitliğin Notası etkinliği ile öğrenciler hep birlikte şarkı söylerken dünyadaki tüm insanların eşit ve hür olduğuna dikkat çekmek ve huzur içinde bir arada yaşayabilmenin mümkün olduğu mesajını iletmek için öğrenciler tarafından İnsan Hakları Gardrobu oluşturuldu. Etkinliğe katılan Yüksekokul 

Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mustafa Savaş etkinliği düzenleyen öğrencilere ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Savaş, ‘‘Başta yaşam hakkı olmak üzere insanın varoluşundan kaynaklı tüm haklarını mukaddes bilmek ve farkında olmak önemlidir. Böyle bir milletin çağdaş medeniyetlerin ötesinde olacağı muhakkaktır. Sizler düzenlemiş olduğunuz bu etkinlikle geleceğe dair umudumuzu perçinlediğiniz için başta hocalarınız olmak üzere siz değerli öğrencilerimize Pamukkale Üniversitesi Bekilli Meslek Yüksekokulu adına teşekkür ederim.’’ dedi.

Öğrenciler tarafından büyük ilgi gören etkinliğin sonunda farklılıkların temsil edildiği gardrop hep birlikte sergi alanına asıldı. İnsan Hakları Gardrobu bir hafta boyunca okulda sergilenecek. 


Yerel ve Ulusal Basın Adresleri