Bekilli Meslek Yüksekokulu

Duyurular

Tümünü Gör
Güncellenme Tarihi: 24 Eylül 2020

2. Ek Sınavlar (2016 girişli öğrencilerimizin dikkatine!)

Birinci Ek Sınav'lar 15-16 Eylül tarihleri arasında internet üzerinden yapılmıştır.

İkinci Ek Sınavlar ise 05-07 Ekim tarihlerinde internet üzerinden yapılacaktır.

2016 girişli öğrencilerimizin azami öğrenim süresi dolmuştur. Azami öğrenim süresi içinde mezun olamayan öğrencilerimiz Ek Sınav hakkından faydalanabilirler. Ek sınava girebilme şartları PAÜ-Önlisans,-Lisans-Eğitim-ve-Öğretim-Yonetmeliği--26.11.2019 Madde 39 ve PAÜ Ek Sınav Uygulama Esasları (23.11.2018) 'nda belirtilmiştir.

Buna göre,

Ek sınav hakkından faydalanmak isteyen öğrenciler, ek sınav hakkından faydalanacakları döneme ait katkı payı/öğrenim ücretlerini ödemek zorundadır. (PAÜ Ek Sınav Uygulama Esasları (23.11.2018) Madde 7)

HALKBANK ATM ve İNTERNET ŞUBESİNDEN ÖDEME İŞLEMLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ.

Ek sınava girecek öğrencilerimizin staj yapıp yapmadığı dikkate alınmaz.

2016 girişli öğrencilerimizden, öğrencinin hiç almadığı veya devamsızlıktan kaldığı ders sayısı toplamı 6 ders veya 6 dersten fazla ise ek sınavlara bu öğrenciler giremezler. Yönetmelik gereği bu öğrencilerin okul ile ilişiği kesilir.

Bunun haricinde kalan diğer 2016 girişli öğrencilerimizin F1 veya E  ile kaldıkları derslerden Ek Sınavlara girme hakkı vardır. Bu öğrencilerimizin listesi ekte sunulmuştur. (Bakınız:" 2016-Girisli-Azami-Öğrenim-Susresini-Dolduran-Öğrencilerin-Durumu.pdf")

F1 veya E ile kaldığı ders olmadığı halde, F2 veya hiç almadığı ders sayısı 5 veya 5 dersten az olan öğrencilerimiz sınava giremeyeceklerdir. Bu öğrencilerimize 4 yarıyıl ek süre verilecek, derslerini bu ek süreler içinde vize, final olarak tamamlayacaklardır. Bu öğrencilerimiz öğrenim /katkı payı ücretini ödeyerek akademik takvimde belirtilen sürelerde ders kayıt işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Ek sınavlara girme hakkı olan ve girmek isteyen öğrencilerimiz için iş akışı aşağıdaki şekildedir:

  1. Ekte yer alan Ek Sınav Talep dilekçesini doldurunuz ve imzalayınız.
  2. Dilekçenin fotografını çekiniz ve bmyo@pau.edu.tr eposta adresine gönderiniz.
  3. Dilerseniz 02 Ekim Cuma günü mesai saatleri içinde +90 258 791 2898 faks numarasına faks olarak gönderebilirsiniz.
  4. Dilekçe son gönderim Tarihi: 02 Ekim 2020 Cuma Saat 16:00
  5. Alacağınız notların geçerli olabilmesi için DİLEKÇE ASLININ posta yoluyla  veya alden Bekilli MYO Öğrenci İşlerine ulaştırılması gerekmektedir. Adres bilgisine web sistemiz iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
  6. 03 Ekim 2020 Cumartesi günü başvuru olması halinde kesinleşen liste web sitemizden ilan edilecektir.
  7. Sınava girecek öğrenci dersin hocası ile eposta yoluyla iletişime geçecek ve sınavını dersin hocası internet üzerinden gerçekleştirecektir.
  8. Sınavlar, 16 Eylül 2020 günü mesai bitimine kadar tamamlanmış olacaktır.
  9. Sınava girmeden önce dönem öğrenim /katkı payı ücretinin yatırılmış olması gerekir. (Halk Bankası)

Sınırsız sınav hakkına sahip olan öğrencilerimiz de  2. Ek Sınav'lara giremezler. Sınırsız sınav hakkı 1.Ek Sınav'da kullanılabilir.

Sınava girmesi gerekirken, kalan ders sayısı toplamı 6 ders veya üzerinde olan öğrencilerimiz açılacak olan 1. ve 2. ek sınavlara girmezler ise bu durumda bu öğrencilerin yönetmelik gereği okul ile ilişikleri kesilir. 

Sınava girme hakkı olan ve fakat kalan ders sayısı toplamı 5 ders veya 5 dersin altında olan öğrencilerimiz açılacak olan 1. ve 2. ek sınavlara girmezler ise bu durumda bu öğrencilere yönetmelik gereği ek süre verilir.

İlgili yönetmelik ekte sunulmuştur. Madde 39'a bakınız.

Yukarıdaki açıklamalar yönetmeliğe aykırı bir durum oluşturuyorsa ilgili yönetmelik maddeleri geçerlidir.