Çürüksu (Denizli) Havzasında Yer Bilimleri Eğitimi-3

Menü

 


Eğitim Programı

 

Saati

Et

Personel

Etkinlik Adı

1. GÜN

Perşembe

 

27.06.2019

Jeoloji

07.00-12.00

 

 

Kayıt ve Oryantasyon (80. Yıl öğretmenevi)

Konaklama yerine yerleşim ve

Kayıt İşlemleri

12.00-14.00

 

 

Öğlen Yemeği

14:00-14:30

 

 

Açılış Konuşmaları

14:30-14:45

1

Barış Semiz

Yer Bilimleri Eğitimi Projesinin amaç ve hedefleri

- Arazide dikkat edilecek hususlar

14.45-15.00

2

Mete Hançer

Çürüksu (Denizli) havzasının jeolojik özellikleri

15:00-15:30

 

 

Çay/Kahve Arası

15.30-17.30

3

Tunay Onursal

Drama Eşliğinde Tanışma

17:30-19:00

 

 

Teleferik Gezisi

19.00-22.00

 

 

Açılış yemeği

22.00

 

 

Konaklama

2. GÜN

Cuma

 

28.06.2019

Mineral ve Kayaçlar

08:00-09:00

 

 

Kahvaltı

09:00-10:30

4

Suat Taşdelen

Yer kürenin yapısı ve deprem

10:30-11:00

 

 

Çay/Kahve Arası

11.00-12:00

5

Haydar Kayhan

Yapıların Deprem Etkisi Altındaki Davranışı

12.00-13:00

 

 

Öğlen Yemeği (PAU Konukevi)

13:00-15:00

5

Barış Semiz

Kayaç oluşturan Mineraller

15:00-15:30

 

 

Çay/Kahve Arası

15:30-18:00

6

Tamer Koralay

Taşlar (Magmatik ve Metamorfik Kayaçlar) ve özellikleri

18:00-19:00

 

 

Serbest Zaman

19.00-22.00

 

 

Açılış yemeği (Öğretmen Evi)

22.00

 

 

Konaklama

3. GÜN

Cumartesi

 

29.06.2019

Fosiller ve Madenler

08.00-09.00

 

 

Kahvaltı

09:00-10:30

7

Hüseyin Erten

Fosiller ve Jeolojik Zamanlar

10:30-11.00

 

 

Çay/Kahve Arası

11:00-12:00

7

Hüseyin Erten

Sedimanter Kayaçlar

12:00-13:00

 

 

Öğlen Yemeği

13:00-15.30

8

Tamer Koralay

Madenler ve Çevresel etkileri

15:30-16:00

 

 

Çay/Kahve Arası

16:00-19:00

9

Barış Semiz

Tamer Koralay

Hüseyin Erten

Mikroskop Uygulamaları

19:00-22:00

 

 

Akşam Yemeği

22.00

 

 

Konaklama

4. GÜN

Pazar

 

30.06.2019

Tektonik

08.00-09:00

 

 

Kahvaltı

09:00-10:30

10

Savaş Topal

Topografik ve Jeolojik Harita uygulamaları

10:30-11:00

 

 

Çay/Kahve Arası

11:00-12:00

10

Mete Hançer

Yer Şekillerinin Oluşumu (Jeomorfoloji) ve Faylar

12:00-13:00

 

 

Öğlen Yemeği

13:00-20:00

11

Mete Hançer

Savaş Topal

Barış Semiz

Gürkan Semiz

Honaz Fayı ve Kızılyer Jips Yatakları Arazi Gezisi

20.00-22.00

 

 

Akşam Yemeği (Öğretmen Evi)

22.00

 

 

Konaklama

5. GÜN

Pazartesi

 

01.07.2019

Tortul Kayaçlar - Traverten

08:00-09:00

 

 

Kahvaltı

09:00-12:00

12

Velittin Kalınkara

Yer Bilimlerinde Temel Fotoğrafçılık Eğitimi

12:00-13:00

 

 

Öğlen Yemeği (PAU Konukevi)

13:00-14:00

13

Mehmet Özkul

Traverten ve tufalar

14:00-15.00

13

Oruç Baykara

Mağara çökelleri ve paleoiklimsel yaklaşımlar

15.00-20.00

18

Barış Semiz

Suat Taşdelen

Mehmet Özkul

Velittin Kalınkara

Pamukkale-Karahayıt arazi Gezisi

20.00-22.00

 

 

Akşam Yemeği

22.00

 

 

Konaklama

6. GÜN

Salı

 

02.07.2019

Heyelan ve Termal sular

08.00-09.00

 

 

Kahvaltı

09.00-10:00

15

Halil Kumsar

Heyelanlar ve Kaya Düşmeleri

10:00-10:45

16

Sefer Beran Çelik

Sıvılaşma Deney uygulaması

10:45-11:00

 

 

Çay/Kahve Arası

11:00-12:30

17

Gürkan Semiz

Küresel Isınma

12:30-14:00

 

 

Öğlen Yemeği (PAU Konukevi)

14:00-20:00

14

Mehmet Özkul

Oruç Baykara

Velittin Kalınkara

Barış Semiz

Halil Kumsar

 

Kaklık Mağarası ve Traverten ocakları arazi gezisi

20.00-21.00

 

 

Akşam Yemeği

21:00-22:00

 

 

Örneklerin Kodlanması

22.00

 

 

Konaklama

7. GÜN

Çarşamba

 

03.07.2019

Madencilik

07.00-08.00

 

 

Kahvaltı

08.00-09.00

 

 

Güney Şelalesine hareket

09:00-11:00

19

Barış Semiz

Halil Kumsar

Sefer Beran Çelik

Velittin Kalınkara

Cindere Barajı ve Güney Şelalesi Gezisi

11.00-12.00

 

 

Ulubey Kanyonu’na hareket

12:00-13:00

 

 

Öğlen Yemeği (Ulubey)

13.00-14.00

19

Barış Semiz

Halil Kumsar

Sefer Beran Çelik

Velittin Kalınkara

Ulubey Kanyonunun Gezilmesi

14.00-15.00

 

 

Kışladağ Altın Madeni’ne hareket

15:00-18:00

20

Barış Semiz

Velittin Kalınkara

Kışladağ Altın Madeni Gezisi

18.00-19.00

 

 

Kula’ya hareket

19:00-20:00

 

 

Kurcan Otele yerleşim

20.00-22.00

 

 

Akşam Yemeği (Kula)

22.00

 

 

Konaklama (Kurcan Otel)

8. GÜN

Perşembe

 

04.07.2019

Volkanizma I

08.00-09.00

 

 

Kahvaltı

09.00-10.00

21

Tuncer Demir

Özgür Karaoğlu

Yiğit Karakuzu

Ali Karataş

Kula Jeoparkı ziyaret merkezinin gezilmesi

10.00-11.00

21

Tuncer Demir

Gediz deltasının özellikleri

11.00-13.00

21

Tuncer Demir

Özgür Karaoğlu

Yiğit Karakuzu

Ali Karataş

Kula Jeoparkı Arazi Gezisi

13:00-14:00

 

 

Öğlen Yemeği (Kula - Arazi)

14:00-20:00

21

Tuncer Demir

Özgür Karaoğlu

Yiğit Karakuzu

Ali Karataş

Kula Jeoparkı Arazi Gezisi devam

20.00-22.00

 

 

Akşam Yemeği

22.00

 

 

Konaklama (Kurcan Otel)

9. GÜN

Cuma

 

05.07.2019

Volkanizma II

08.00-09.00

 

 

Kahvaltı

09:00-13:00

22

Tuncer Demir

Özgür Karaoğlu

Yiğit Karakuzu

Ali Karataş

Kula Jeoparkı Arazi Gezisi (Adala Bölgesi)

13:00-14:00

 

 

Öğlen Yemeği (Kula-arazi)

14:00-20:00

22

Tuncer Demir

Özgür Karaoğlu

Yiğit Karakuzu

Ali Karataş

Kula Jeoparkı Arazi Gezisi (Adala Bölgesi)

20.00-22.00

 

 

Akşam Yemeği

22.00

 

 

Konaklama (Kurcan Otel)

10. GÜN

Cumartesi

 

06.07.2019

Değerlendirme

09.00-10.00

 

 

Kahvaltı

10:00-11.00

 

 

Projenin kalıcı olması için teklif ve öneriler

11.00-12.00

 

 

Fotoğraflarla Yerbilimleri Eğitimi

12.00-13.00

 

 

Öğlen Yemeği

13.00-14.00

 

 

Proje ile ilgili anket çalışması

14.00-15.00

 

 

Katılım belgelerinin verilmesi ve Fotoğraf Çekimi

15.00-16.00

 

 

Değerlendirme ve Kapanış toplantısı

16.00-17.00

 

 

Katılımcılarının Kula Otogara Bırakılması

17.00-20.00

 

 

Denizli’ye dönüş

Duyurular Tümünü Gör