Menü

Duyurular

Tümünü Gör

Etkinlik Takvimi

<Nisan 2020>
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910
Tümünü Gör

Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı Eğitim-Öğretim Bilgi Sistemi için buraya tıklayınız. 

Yabancı Diller Eğitimi Bölümü, İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı 2006-2007 akademik yılında 62 öğrenci alarak lisans eğitimine başlamıştır. Anabilim dalında yürütülen lisans programının eğitim dili İngilizcedir. Bir yıl hazırlık programı vardır. İngilizce yeterlik sınavında başarılı olan öğrenciler hazırlık programından muaf olur ve birinci sınıftan programa başlarlar. Lisans programının yanı sıra Anabilim dalımız 2007-2008 akademik yılında yüksek lisans programına öğrenci almaya başlamıştır. 

Amaçlar
Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nün amacı ilk, orta ve yükseköğretim kurumlarına çağdaş dil öğretim yöntem ve tekniklerini bilen ve öğretim ortamında kullanabilen ve bu süreçte çeşitli teknik donanımı kullanabilen İngilizce öğretmenleri yetiştirmektir. Bu amaçlar doğrultusunda program öğrencilerin: a) dil yetilerini (İngilizce) geliştirmelerini sağlamayı, b) dil kültür ilişkisini kurarak, bu olguları kavramalarını sağlamayı, c) öğretmenlik mesleğinin özelliklerini ve ilkelerini anlamalarını ve öğrenmelerini sağlamayı, d) dili (İngilizce) çağdaş yöntem ve tekniklerin bilinciyle en iyi şekilde öğretebilme becerilerini geliştirmeyi hedeflenmektedir. Ayrıca programın bir başka amacı da alanında yüksek lisans programlarında çalışma yapacak elemanlar yetiştirmektir. Yabancı Diller Eğitimi Bölümü öğrencilerin bilimsel düşünebilme, problem çözebilme, eleştirel düşünebilme becerilerini ve yaşam boyu öğrenen bireyler olma yönlerini geliştirmelerini destekler, yeni ilgi ve beceriler kazanmaları ve liderlik pozisyonları almaları için cesaretlendirir. 

Kabul Koşulları
Yüksek Öğrenim Kurulu, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Üniversite Giriş Sınavı'nda başarılı olmak 

Mezuniyet Koşulları
Öğrenciler mezun olabilmek için gerekli zorunlu ve seçmeli dersleri almış ve kredisini tamamlamış olması gereklidir. 

İstihdam Olanakları
İlköğretim Okulları, Lise ve Dengi Okullar, Üniversiteler, Özel Okullar, ve Dil Okullarında İngilizce Öğretmenliği yapabilirler. Ayrıca Turizm, Dış Ticaret alanlarında tercüman olarak iş bulabilir. 

Önceki Eğitimlerin Tanınması
Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarından Pamukkale Üniversitesine yatay geçiş yapmak isteyen öğrencileri için “Yükseköğretim Kurumlarında Ön Lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yandal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” hükümleri uygulanır. Ortak zorunlu yabancı dil dersleri muafiyet sınavı, güz yarıyılı başında akademik takvimde belirtilen tarihte yapılır. Bu sınav için mazeret sınav hakkı verilmez. Ortak zorunlu yabancı dil muafiyet sınavına, hazırlık programı bulunmayan fakülte/meslek yüksekokulu/yüksekokul öğrencileri girer. Muafiyet sınavına girecek öğrenciler, akademik takvimde belirtilen süre içerisinde ilgili birime başvurur. Ayrıca; Yabancı dil hazırlık programı bulunan bölümlere ilk kez kayıt yaptıran öğrenciler, akademik yıl başlamadan önce düzey belirleme ve yeterlik sınavına girerler. Öğrenciler bu sınavda aldıkları puana göre başlangıç, orta-alt düzey veya orta düzey gruplarından birine yerleştirilir veya yeterlik puanına sahip olanlar hazırlık eğitiminden muaf tutulur. Bu grupların puan aralıkları Yüksekokul Müdürlüğü tarafından belirlenir. Sınav sonuçları ilgili yerlerde ve Yabancı Diller Yüksekokulunun internet sitesinde duyurulur. Zorunlu hazırlık eğitimine kabul edilen bölüm/programlara kayıt yaptıran öğrencilerden düzey belirleme ve yeterlik sınavına girmeyenler eğitim-öğretime başlangıç düzeyinden başlar. 

Öğrenciler mezun olabilmek için gerekli zorunlu ve seçmeli dersleri almış ve kredisini tamamlamış olması gereklidir. 

Üst Derece Programlarına Geçiş
Lisans eğitimini başarı ile tamamlayan adaylar ALES sınavından geçerli not almaları ve yeterli düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmaları koşuluyla lisansüstü (yüksek lisans ve doktora) programlarda
 öğrenim görebilirler.

Yabancı Diller Eğitimi Bölümü, İngiliz Dili Eğitimi Lisans Programı ders içeriklerine ulaşmak için

1) PAÜ EBS sistemine giriş yapınız

 https://ebs.pau.edu.tr/BilgiGoster/Program.aspx?lng=1&dzy=3&br=19&bl=51&pr=24#dersPlanAKTS

 

 

2) Ders Planı AKTS kısmına geliniz

 

 

3) İçeriğini görmek istediğiniz derse tıklayınız, bütün ders bilgilerinize buradan ulaşabilirsiniz.