Yabancı Diller Eğitimi Bölümü

ERASMUS ÖĞRENCİSİ OLMAK İSTİYORUM!!!

NE YAPMALIYIM?


1) Bölümünüzün anlaşmalı olduğu yabancı üniversiteler ve bölümleri hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.Bu linkte anlaşmalı bölümleri bulabilirsin, liste sürekli güncellenmektedir. Gerektiğinde bölüm koordinatöründen ve daha önce o üniversiteye gitmiş arkadaşlarından da yardım alabilirsin. Bu konuda Uluslararası Değişim Kulübü de sana yardımcı olabilir.


2) Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü duyurular ve afişleri takip ederek Online yapılacak olan yabancı dil sınavı başvuru tarihlerini takip ediniz ve bu süre içerisinde başvuru yapınız.Başvuru yapabilmeniz için akademik ortalamanız 2.20'nin üzerinde olması gerekir. Daha önceden Yabancı Diller Yüksekokulu’nun düzenlediği Erasmus Sınavına katılmış olan öğrenciler, notlarını Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü’ne ibraz etmeleri halinde notları Erasmus yerleştirmelerinde kullanılacaktır.Ayrıca Yükseköğretim Kurumunun eşdeğer olarak kabul ettiği sınavlara (Yükseköğretim Kurulu’nun resmi ana sayfasında  yabancı dil eşdeğerlikleri adı altında bulunan linkteki “ÖSYM-Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri) katılmış olan öğrenciler, notlarını Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü’ne ibraz etmeleri halinde notları Erasmus yerleştirmelerinde kullanılacaktır.


3) Yabancı Diller Yüksekokulun yapmakta olduğu bu Erasmus yabancı dil sınavına katılım bizim bölüm öğrencilerimiz içinde gereklidir. Kaynak: http://www.pau.edu.tr/uluslararasi/tr/sayfa/erasmus-yol-haritasi (Erişim tarihi: 21.01.2014)