Menü

Etkinlik Takvimi

<Ocak 2018>
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Tümünü Gör
ULUSLARARASI TİCARET VE LOJİSTİK

Programın Amacı;

Dış ticaret ve lojistik farklı faaliyet alanları olmalarına rağmen aralarında çok önemli ilişkiler de vardır. Günümüzde dış ticaret ancak modern lojistik faaliyetleri çerçevesinde yürütülebilmektedir. Dolayısı ile dış ticaret uygulamaları alanında uzmanlaşmış kişilerin mutlaka lojistik bilgilerine de sahip olmaları gerekir. Bu nedenle, Bölümümüzde dış ticaret ve lojistiğin bir arada yer almasının öğrenciler açısından çok büyük bir avantajı vardır. UBYO "Dış Ticaret ve Lojistik Bölümünün" amacı modern dış ticaret ve lojistik bilimleri ile uygulamalarını çok iyi bilen uzmanlar yetiştirmektir. Bölüm ders programlarında yer alan çok sayıdaki seçimlik ders sayesinde öğrenciler diledikleri takdirde iki alandan bir tanesine ağırlık verebilirler. Eğer istenirse iki alandan da uygun sayıda ders alarak her iki bilim dalına da eşdeğer ağırlık verilebilir. 

Programı Bitirenlerin Alacağı Ünvan;

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Programını bitirenler Lisans Diploması almaya hak kazanırlar. Diplomada "Uluslararası Ticaret ve Lojistik Programı lisansını tamamlamıştır" ibaresi yer alacaktır.

İstihdam Alanları;

Günümüzde, yoğun ekonomik küreselleşme çerçevesinde uluslararası ticaret ve lojistik ile ilişkisi bulunmayan özel ve kamusal şirket kalmamıştır. Bu nedenle UBYO "Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü" mezunlarının çalışma alanları son derecede geniştir. Mezunlarımız tüm şirketlerin dış ticaret, finans, lojistik departmanlarında iş bulabilecek olmakla birlikte özellikle ithalat ve ihracat firmaları ile sayıları giderek artan lojistik firmalarında gelecek vaat eden işler ve saygın meslekî pozisyonlar bulabileceklerdir. Dört yıllık UBYO, "Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü" ekonomi, uluslararası ticaret, finans, bankacılık ve lojistik alanlarında öğretim yapan diğer fakülte ve yüksekokul bölümlerine eşdeğer olduğu için, mezunlarımızın bu okullardan mezun olanların elde edebilecekleri tüm meslek ve uzmanlıklara da sahip olma olanakları vardır.

 

Ekli Belgeler