Güncellenme Tarihi: 01 Temmuz 2019

İlçe Tanıtımları Kapsamında Serinhisar’ı Gezdiler (21.03.2017)

Pamukkale Üniversitesi tarafından hayata geçirilen “İlçe Tanıtım Günleri” Serinhisar ilçesinin tanıtımı ile devam etti. Öğrencilerin sadece kampüs ya da Denizli merkez değil, Denizli’nin genelini tanımasını amaçlayan proje kapsamında bu hafta Serinhisar ilçesinin doğal güzellikleri ve ilçeyle özdeşleşmiş mesleklerin tanıtımını ön plana çıkaran bir gezi programı düzenlendi.

Geziye Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, PAÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı İsmail Alpay ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Gezi ilk olarak ilçe meydanında yapılan kahvaltıyla başladı. Kahvaltının sonunda “Çaputa Can Veren Kadınlar” projesi kapsamında kurulan dokuma atölyesi ziyareti edilerek orada artık kumaşlardan yapılan el emeği dokuma ürünleri tanıtıldı. Ardından toprak bardak üretimi yapılan atölye ziyaret edilerek öğrenciler üretim süreci hakkında bilgi aldı. Aynı zamanda öğrenciler topraktan el emeği ürün yapma imkanı buldu. İlçe ile özdeşleşmiş ürünlerden biri olan leblebi üretimi yapan tesisi ziyareti eden öğrenciler,  Yatağan beldesinde uzun yıllardır yapılan Yatağan kılıcının yapım aşamasını izlediler. Yatağan bıçakçılığı hakkında bilgi alan öğrenciler, Kefe Yaylası’nın eşsiz doğasında yapılan kısa bir gezi ile günü tamamladı.