Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi

Menü

Etkinlik Takvimi

<Nisan 2020>
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910
Tümünü Gör
Güncellenme Tarihi: 26 Eylül 2018

Oryantasyon Programı kapsamında Açıkhava Film Gösterimleri

Sinema

25 Eylül 2018 - 04 Ekim 2018

Pamukkale Üniversitesi

Organizatör: PAÜ PDREM

http://www.pau.edu.tr/pdrem

PAÜ Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından ikincisi düzenlenen Oryantasyon Programı kapsamında gerçekleştirilen açıkhava film gösterimlerine yeni kayıt yaptıran tüm Pamukkale Üniversitesi öğrencileri davetlidir. 

Yer: 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Meydanı Açık Hava Amfisi

 

Film Listesi

25 Eylül 2018 Salı saat 20.00

Filmin Adı: Wonder Woman

Türü: Aksiyon,macera, fantastik.

Konusu: Themyscira adasında sadece savaşçı kadınlar yaşamaktadır. Burada büyümüş olan Diana, herkesten farklı çok özel yeteneklere sahiptir. Daha önce bu adadan hiç çıkmamıştır. Bir gün adaya bir savaş uçağı düşer ve pilotu Diana kurtarır. Uçak pilotu Steve savaşçı kadına dünyanın çok büyük bir savaş içinde olduğunu anlatır. Bunun üzerine ilk defa adasını terk edecek olan Diana yola koyulur. Dünyanın geleceği için bir an önce savaşı bitirerek elinden geleni yapacaktır.

Süre: 2 saat 21 dakika.

 

27 Eylül 2018 Perşembe saat 20.00

Filmin Adı: Her şeyin Teorisi (Theory of Everything)

Türü: Dram-biyografi.

Konusu: Film, ünlü fizikçi ve günümüz dehalarından Stephen Hawking’in hayatını anlatmaktadır. Odak noktası olarak Hawking’in 1965 ve 1991 yılları arasında ilk eşi Jane Wilde ile olan ilişkisini, öğrencilik yıllarında başlayan bilim alanında yaptığı buluşları ve hastalık teşhisiyle yaşadığı zorluklara tanık olacağız. Ancak bütün bu olumsuzluklara rağmen çok güçlü durmaya çalışması ve bilimin nimetleri ile insanlara bir şeyler öğretmeye çalışması, kitaplar yazabilmesi kısaca hakkında merak edilen her şeye filmde tanık olabileceksiniz.

Süre: 2 saat 3 dakika

 

28 Eylül 2018 Cuma saat 20.00

Filmin Adı: Bana Masal Anlatma

Türü: Komedi, Fantastik, Romantik

Konusu:  Suriçi semtinde yaşayan ve hayatını dolmuş şoförlüğü yaparak kazanan iyi kalpli ve çekingen Rıza, mahallesinin gözbebeği olan genç bir delikanlıdır. Fakat doğru bildiği her şeyi Ayperi ile tanışınca yeniden gözden geçirecektir! Zira Ayperi el attığı her şeyi güzelleştiren masal kahramanı tadında bir kızdır. Biri kahraman olmak isterken, diğeri kahramanının peşindedir...

Süre: 1 saat 43 dakika

 

1 Ekim 2018 Pazartesi saat 20.00

Filmin Adı: Büyük Balık (Big Fish)

Türü: Dramatik Komedi, Macera

Konusu: William Bloom, babası kanser nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için, aile evine geri döner. Gezgin bir satıcı olan babasını yakından tanımak için, efsanevi bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar. Babasının yaşadıklarına dair efsaneler ve mitler, bir puzzle’ın parçaları gibi yerine oturacak ve anlaşılması güç olan adamın yaşamını zaferleriyle ve zaaflarıyla ortaya dökecektir.

Süre: 2 saat 5 dakika

 

3 Ekim 2018 Çarşamba saat 20.00

Filmin Adı: Ters Yüz (Inside Out)

Türü: Animasyon, Dramatik Komedi, Macera

Konu: Ters Yüz, küçük bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Küçük Riley için hayat, babasının San Francisco’da yeni bir işe başlamasıyla baştan aşağıya değişir. Orta-Batı’daki yaşamını geride bırakan Riley'ı şimdi yeni bir ev, okul ve arkadaşlar beklemektedir. Peki içindeki duyguları o ne söyler? Neşe (Amy Poehler), Korku (Bill Hader), Öfke (Lewis Black), Nefret (Mindy Kaling) ve Üzüntü (Phyllis Smith)... Riley'in zihninin içinde yaşayan, ona günlük hayatında tavsiyeler veren duyguları bu yeni hayata alışırken ufak bir kaosa neden olacaktır. Neşe, Riley’nin en önemli duygusudur ve onu hep pozitif tutmaya çalışır ama diğer duygular bu yeni hayatına uyum sağlama konusunda biraz şaşkındır...

Süre: 1 saat 42 dakika

 

4 Ekim 2018 Perşembe saat 20.00

Filmin Adı: Temmuz’da (Im Juli)

Türü: Aksiyon, Komedi, Romantik

Konusu: Daniel, öğrencileriyle yakın ilişki kurma konusunda isteksiz davranan, kendi dünyasına gömülü genç bir öğretmendir. Juli ile tanıştıktan sonra yaşamının yeni bir yön alabileceğine inanmaya başlar. Çünkü kadın, Daniel'in falına bakmış ve hayatının aşkını pek yakında bulacağı konusunda onu ikna etmiştir. Bir süre sonra adam, bir Türk kızı olan Melek'e tutulur ve peşinden Türkiye'ye gitmeye karar verir. Juli ise Daniel'in peşindedir ve birlikte bir dolu sürpriz ve tesadüflerle dolu keyifli bir yolculuğa başlarlar.

Süre: 1 saat 40 dakika

Duyurular Tümünü Gör