YDS  Hazırlık  Kursu

 

YDS sınavı günümüzde yüksek lisans ve doktora başvuruları ile kamu kuruluşlarında çalışanların dil tazminatı başvurularında en çok tercih edilen sınav olma niteliğindedir.

 

YDS NEDİR?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ve açılımı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı olan ÜDS, KPDS, TUS ve KPSS- dil olarak uygulanan dil sınavlarının birleştirilmesi kararıyla ÖSYM'nin ilk kez 7 Nisan 2013 tarihinde yapmaya başladığı yabancı dil yeterlilik sınavıdır. YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) çoktan seçmeli 80 soruluk ve 150 dakikalık bir lisans sınavdır. YDS sınavı başta İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde yılda 2 defa yapılmaktadır.
 

YDS Sınavına Kimler Katılabilir?
                           
Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'na (YDS), yüksek lisans, lisans, doçentlik sınavları, KPSS A grubu öğretmenlik sınavında dil puanı hesaplanacak adaylar, Tıpta uzmanlık ile Diş hekimliğinde uzmanlık sınavlarına girecekler, yurtdışı denklik sınavlarına gireceklerle memuriyette dil tazminatı alacak olan adaylar girebilmektedir.

 

Kurs Zamanları

HAFTA İÇİ  Pazartesi / Perşembe 17:30 - 20:30

HAFTA SONU Cumartesi/ Pazar  10:00-13:00

 

KURSLARIMIZDA  KİTAP VE MATERYALLER ÜCRETSİZ OLARAK VERİLMEKTEDİR.

YDS KURSLARIMIZ 10 ADET DENEME SINAVI YAPILMAKTADIR.Başlangıç Tarihi :  Nisan  2017 

Eğitim Yeri : Paüsem

Eğitim Süresi :  96 saat

Eğitim Fiyatı :1.100,00 TL , İndirimli ücret 950,00 TL ( İndirim Kamu Personeli, PAÜ Öğrenci ve Personelini Kapsamaktadır.)

 Duyurular Tümünü Gör