Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Güncellenme Tarihi: 06 Eylül 2017

2017 - 2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Merkezi Yerleştirme Puanına Göre Yatay Geçiş Sonuçları

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Merkezi Yerleştirme Puanına (Ek Madde 1) Göre Yatay Geçiş Sonuçları için Tıklayınız.
 
Kesin Kayıt Tarihleri : 05 - 08 Eylül 2017

Kayıt Yeri :“Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü, 
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, 
Kınıklı Yerleşkesi - Merkez/DENİZLİ”  adresinde yapılacaktır. 

      Değerlendirme işlemlerinin bitmesinden sonra kayıt hakkı elde eden öğrenciler kesin kayda gelirken, başvuru esnasında sisteme yükledikleri belgelerin asıllarını yanlarında getirerek, önce başvuru yaptıkları akademik birimin komisyonunda değerlendirilmek üzere ilgili akademik birime teslim edecektir. Belgelerin doğruluğu sistem üzerinden komisyon tarafından onaylandıktan sonra öğrenci kayıt için Rektörlük Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na (Tıp Fakültesi hariç) başvuracaktır. Kayıt işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için öğrencinin kendisinin bizzat gelmesi gerekmektedir. Öğrencinin kendisinin gelemediği durumlarda noter onaylı vekalet verdiği bir kişi öğrencinin kaydını gerçekleştirecektir.

Taranan belgeler ile asılları arasında uyumsuzluk, belgelerde sayfa eksikliği durumunda öğrenci kayıt hakkını kaybedecektir. Bu konudaki bütün sorumluluk öğrenciye aittir. 

Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler: 
1) Adayın halen kayıtlı bulunduğu üniversiteden aldığı onaylı yeni tarihli Öğrenci Belgesi. 
2) Nüfus Cüzdanının arkalı önlü fotokopisi. 
3) Adayın halen kayıtlı olduğu üniversiteye/programa kayıt yaptırdığı yıla ait YGS/LYS Sonuç Belgesinin internet çıktısı. 
4) 8 adet 4.5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf. (Fotoğrafların arkasına T.C. Kimlik No, Öğrenci Numarası, Adı ve Soyadı yazılacaktır.) 
5) Daha önce Yatay Geçiş Yönetmelik Ek Madde-1 kapsamında yatay geçiş yapmadığına dair taahhütname 
6) İkinci öğretim programlarına kayıt hakkı kazanan öğrenciler için katkı payı/öğrenim ücretinin birinci taksitinin yatırıldığını (Pamukkale Üniversitesine) gösteren banka dekontu. (İkinci öğretim öğrencileri için)
7) Kayıtlı olduğu üniversiteye ait öğrenci kimlik kartı.(İlgili üniversiteye kesin kayıttan sonra resmi yazı ekinde gönderilmek üzere.) 
8) Tıp Fakültesi, Fizik Ted. ve Reh. YO, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Denizli Sağlık Hiz. MYO programlarına başvuran öğrenciler için; üniversite hastanelerinden ve/veya tam teşekküllü Devlet Hastanelerinden eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu
9) Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı ve Acıpayam Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma Programına başvuru yapan öğrenciler için başvuru esnasında sisteme yükledikleri belgelerin asılları
Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı (sağlık raporu, boy kilo belgesi)
Acıpayam Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma Programı (sağlık raporu, boy kilo belgesi, adli sicil kaydı)

NOT: 
Üniversitemize başvurusu kabul edilen ve kesin kaydını yaptıran öğrencilerin halen kayıtlı oldukları üniversitelerden ilişiklerinin kesilerek dosyalarının gönderilmesi resmi yazı ile istenecektir. Öğrencilerin kayıtlı bulundukları Üniversiteden önceden ilişik kesmeleri gerekmemektedir. Başvuru için verilen belgelerin gerçek olmamasından verilen beyanların yanlış yanıltıcı olmasından öğrenci sorumludur. Bu durumu tespit edilenlerin kayıtları silinir. 
 

 

Duyurular Tümünü Gör