Bizi Takip Edin

facebook twitter

Logo Tasarımı Konferansı (Acıpayam Meslek Yüksek Okulu)

Öğr.Gör.Dr. Bekir İNCE

 


İlgili yarışma şartnamasini indirmek için tıklayınız.

 

30 Mart Çarşamba

Saat: 14:00

Tıp Fakültesi Konferans Salonu

 

 

Bekir İNCE Kimdir?


1991 yılında Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Resim-İş Eğitimi Bölümü’nde mezun oldu. 1991-1996 yılları arasında Trabzon, Zonguldak ve Denizli illerinde resim öğretmeni olarak görev yaptı. 1997’de Pamukkale Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı’nda Yüksek lisansını tamamladı.

 

1996 - 2000 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi, Denizli Meslek Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2000 sonrası İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Buca Eğitim Fakültesi'nde araştırma görevlisi olarak çalıştı ve 2007’de aynı üniversitenin Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde sanat eğitimi doktorasını tamamladı.

 

Çok sayıda basılmış grafik tasarımları ve fotoğrafları, 2 kişisel sergisi ve 30'un üzerinde ulusal ve uluslararası yarışmalarda jürili fotoğraf sergilerine girmiş eserleri bulunmaktadır.

 

2005'te Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından düzenlenen "Suskunluk" konulu fotoğraf yarışmasında 3.lük ödülü,

2002'de Kültür ve Turizm Bakanlığı 10. Devlet Fotoğraf Yarışmalarından sergileme ödülü,

2012'de Kültür ve Turizm Bakanlığı 15. Devlet Fotoğraf Yarışması İnsan ve Yaşam Kategorisinde Başarı (1.lik eşdeğeri) ödülü almıştır. 

 

2008'den bu yana Pamukkale Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı'nda çalışmaktadır. Eğitim, İletişim ve Mühendislik Fakültelerinde Sanat Eğitimi, Grafik Tasarım ve Temel Fotoğrafçılık dersleri vermektedir.

2014'te PAÜ, Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde sanat eğitimi alanında tamamlanmış 2 yüksek lisans tezinin danışmanlığını yürütmüştür.

 

Son dönemde TÜBİTAK tarafından desteklenen Doğa Eğitimi Projeleri’nde (2009-2015) 6 kez fotoğraf eğitmeni olarak görev almıştır.

2011-2012 AB destekli (Fransa-İspanya-Türkiye) uluslararası bir grafik tasarım projesinde tasarımcı ve eğitimci olarak görev almıştır.

Halen kısmi engelli ergenlerle ilgili devam etmekte olan bilimsel bir projede ve daha önceleri çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde çalışmıştır.

 

2009'da kurulan Denizli Fotoğraf Derneği’nin (DENFOT, www.denfot.org ) kurucuları arasındadır ve 2014-2015 döneminde yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır.

 

4 Ulusal, 2 Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanmış makalesi bulunmaktadır.

20'in üzerinde ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlarda sunulmuş ve basılmış bildirisi bulunmaktadır.

 

Klasik anlamda realist-natüralist fotoğrafların yanı sıra son dönemde fotoğraf-grafik tasarım ilişkisinde pop-art ve eskitme (retro-vintage) etkiler içeren seri çalışmalara yönelmiştir.