Menü

Pamukkale Üniversitesi Merkez Kütüphanesi Elektronik Kaynakları 

Pamukkale Üniversitesi Merkez Kütüphanesi kapsamında 39'u elektronik dergi, 11'u elektronik kitap ve 7'si abstrak & indeks veri tabanı olmak üzere toplam 57 adet online veri tabanı mevcut olup konu bakımından Üniversitenin eğitim-öğretim konularında her alanı kapsar niteliktedir. Her bilim dalının kendine özgü abstrakt (öz) veri tabanları dâhil olmak üzere, gerektiğinde tam metin olarak erişilebilmektedir. Aşağıda üniversitemiz veritabanları alfabetik düzende verilmiştir.

Araştırmax 

Arastirmax, bilim insanları, araştırıcılar, yazarlar, akademisyenler, öğretmenler, çalışanlar, devlet adamları, vatandaşlar, öğrenciler ve kütüphaneciler, arşivciler, dokümantasyon uzmanlarının gereksinim duydukları bilgiye, zamanında, güncel, güvenilir, hızlı, eksiksiz, olarak elektronik ortamda ücretsiz şekilde erişmelerini sağlamak amacıyla kurulmuş Türkiye’nin ilk tam metin bilimsel veritabanı platformlarından biridir.

Artstor Imaj

Sanat tarihi, mimari, müzik, din, antropoloji, geometri, ekonomi, stüdyo sanatı, politika, edebiyat, dünya tarihi, Amerikan Kültürü, Asya Kültürü, Klasik Çalışmalar, Dil Eğitimi, Latin Amerika Kültürü, Ortaçağ Çalışmaları, Rönesans Araştırmaları, Kadın Çalışmaları konulu 1.4 milyonun üzerinde görseli erişime imkan sunar.

BiOne

BioOne Complete, biyoloji, ekoloji ve çevre bilimi alanlarında yayınlanan 191 derginin online olarak bir araya getirmiş bir platformdur. Günümüzde hayatî önem taşıyan bir çok konu başlığı; iklim değişikliği, ekolojik ve bio-çeşitliliğin korunması ve doğal kaynakların yönetimi gibi içerikleri sayesinde öğrenciler, fakülteler ve araştırmacılar için önemli bir kaynaktır.

Britannica Academic

Ansiklopedi Britannica, İnteraktif Dünya Atlası, Kişiselleştirilmiş Çalışma Alanı, Videolar, Multimedya-Zaman Çizelgesi ve daha bir çok özelliğiyle Britannica Academic'ten telif hakkı sorunu olmadan (İzin verilmiştir) alıntı yapabilirsiniz.

BMJ Online Journals

BMJ Online Journals

Clase Perodica

Latin Amerika Fen ve Beşeri bilim dergilerinin indeksi.

Clinical Key

Tüm tıbbi ve cerrahi uzmanlık alanlarını kapsar. Kanıta dayalı en güncel cevapları sunar.

 • Tüm Elsevier tıbbi ve cerrahi dergileri (500’den fazla)
 • Tüm Elsevier tıbbi ve cerrahi referans kitapları (900’den fazla)
 • Tüm Medical ve Surgical Clinics of North America dergileri
 • Tüm First Consult Point-of-Care klinik monografları (800+)
 • Tüm Procedures Consult içeriği ve ilgili videolar
 • Tüm Elsevier tıbbi ve cerrahi prosedür videoları (9,000’den fazla)
 • Tüm Clinical Pharmacology ilaç monografları (2.800+)
 • Tüm Elsevier bağlantılı ve destekleyici görseller ve videolar
 • Tüm Klinik Denemeler - ClinicalTrials.gov veritabanından tüm klinik denemeler
 • Tüm MEDLİNE içeriği - Tamamı indekslenmiş Medline özetleri
 • Uygulama Rehberleri - 2,000+ uygulama rehberi
 • Hasta Eğitim Materyalleri - 15.000+ Hasta Eğitim Materyali
 • Multimedya - 13.000+ medikal ve cerrahi video içeriği ve 5 milyondan fazla resim

Clinical Skills (Mosby's Nursing Skills)

Hemşirelik becerileri ve prosedürleri üzerine Elsevier tarafından hazırlanan online bir referans kaynağı olan Mosby’s Nursing Skills veritabanı, günümüz hemşirelerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla hazırlanmıştır. Günün 24 saati herhangi bir bilgisayardan erişilebilen Mosby’s Nursing Skills veritabanının içerisinde, saygıdeğer referans kaynaklarından alınmış 450’nin üzerinde klinik ve pratik hemşirelik becerisi hakkında bilgi bulunmaktadır.

Bu kaynaklardan bazıları şunlardır:

Clinical Nursing Skills & Techniques, 6th edition (Perry & Potter), Emergency Nursing Procedures 3rd edition (Proehl), AACN Procedure Manual for Critical Care 5th edition (AACN). Mosby’s Nursing Skills veritabanı içindeki hemşirelik becerileri bilgileri, detaylı bir şekilde ya da istenildiği takdirde özet olarak görüntülenebilmektedir. İnteraktif testler sayesinde ise kullanıcılar, inceledikleri konuyu ne kadar iyi anladılarını ölçebilmektedirler. Bu veritabanı, hemşirelik üzerine son derece geniş bir konu yelpazesini kapsamakta ve sağlık kurumunun kendi standartları ve politikalarına uygun olarak özelleştirilebilmektedir.

  DergiPark                                                                                                                                                                                                              

Sağlık Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Yaşam Bilimleri, Hukuk, Mühendislik ve Temel Bilimler'le ilgili Türkiye'deki Üniversitelerin yayınladığı dergilere tam metin erişim sağlayan bir veritabanıdır.

 eBook Collection  (Ebscohost)                                                                                                 

Dünyadaki en geniş kapsamlı multi disipliner tam metin elektronik kitap veri tabanıdır. Tümüyle akademik, 120.000 civarında elektronik kitap içerir ve EBSCOhost platformu üzerinden kolay kullanım özellikleriyle araştırmacıların ihtiyaç duyduğu gerçek anlamda akademik bir elektronik kitap veri tabanıdır.

ECO        

1995’ten günümüze, OCLC kapsamında bulunan yayınevlerinden bilim, teknoloji, tıp, eğitim, ekonomi, antropoloji, hukuk, kütüphanecilik, psikoloji, coğrafya, güzel sanatlar, siyasi ve sosyal bilimler, dilbilim, din ve tarım konulu 5000’in üzerinde dergiye bibliyografik ve tam metin erişim olanağı sağlar. 2.400.000’nun üzerinde indekslenmiş kayıt mevcuttur.     

Education Index Retrospective: 1929-1983

Birçoğu hakemli olmak üzere 700’den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek 835.000’den fazla kayıt sunar. Arşiv niteliğindeki literatürde aranılan bilgi, güncellenmiş konu başlıkları sayesinde günümüzün anahtar kelimeleri ile rahatlıkla bulunabilir. Ayrıca, eski tarihlere ışık tutması açısından orijinal konu başlıkları da korunmuştur.

Emerald (2006-2013)

Emerald management e-journals veritabanı; mühendislik, uygulamalı bilimler ve teknoloji alanlarında spesifik konuları içeren dergilerin yanı sıra kütüphane, bilgi hizmetleri, işletme ve yönetim alanlarında da önemli dergileri içerir.

Global Financial Data

Küresel finansal verileri arşivleyen, raporlayan ve analiz eden bir kaynaktır.

Hiperkitap

Hiperkitap tam metin e-kitap veritabanında; bilgisayar, çevre bilimleri, edebiyat, eğitim, ekonomi ve finans, işletme ve yönetim, müzik, politika ve uluslararası ilişkiler, astronomi ve uzay, kimya, fizik, matematik ve istatistik, enerji, hukuk, psikoloji, güzel sanatlar, kütüphanecilik, medya ve iletişim, kültürel çalışmalar, mühendislik, sosyoloji, tarih, tarım, tıp, spor, seyahat ve turizm gibi konularda yaklaşık 12000 kitabı bulunmaktadır. Basit ve detaylı arama seçenekleri, tam metin içinde arama yapma, not alma, otomatik kaynakça gösterme, telif hakları kapsamında çıktı alma, ilgili alanları kopyalama, kullanıcıların kendi e-kütüphanesini oluşturabilme gibi birçok özelliğiyle  online bir kütüphanedir.
Kitapların büyük kısmı, download edilebir, ödünç alınabilir, telif ölçüsünde çıktı alınabilir (tek seferde 60 sayfa) özelliğine kavuşmuştur. 

IEEE/IEEE (IEL)

Royal Society of Chemistry (RSC)

Elektrik-elektronik mühendisliği, bilgi teknolojisi, bilgisayar, biyomedikal mühendisliği, fizik vb. konularda tam metin erişim vermektedir. 1988´den günümüze kadar gerçekleştirilmiş bütün konferans bildirilerine (yaklaşık 880.000), bütün güncel IEEE Standartlarına (yaklaşık 1.800) ve1913-1988 arasında yayınlanmış IEEE dergileri ve konferans bildirilerinden seçilmiş makaleler içerir.

IHS Standards Expert - EN Standartları (EuroSource)

Avrupa standartları alanında bilgi veren önemli bir kaynaktır.Online Türkçe Tanıtım ve Kullanım Sunumu: https://prezi.com/sgqhki5kt6wy/ihs-standards-expert-en-standartlar-tantm-ve-kullanm-klavuzu/ EN Standartlarını tam metin indirebilmek için sadece bir defaya mahsus sisteme ‘register (kayıt)’ olmanız gerekmektedir.

ImageQuest

Tek bir site üzerinden telif haklarından arındırılmış yaklaşık 3 Milyon görsele ulaşma imkanı sağlayan önemli görsel kaynaktır.

IOP Science eBooks

 Fiziğin bütün alanlarında güncel kitaplarda dahil olmak üzere birçok elektronik kitap.

 

Fiziğin bütün alanlarında güncel kitaplarda dahil olmak üzere

birçok elektronik kitap.

 

İdealonline E-Kitap Veritabanı

İdealonline E-Kitap Veritabanında çeşitli konularda kitapların yanı sıra, Tıp Veritabanında ise 2015 abonelik yılı itibariyle piyasa değeri 50.000 TL’nin üzerinde olan güncel 190 kitap bulunmaktadır.

İdealonline Süreli Yayın Elektronik Veritabanı

İdealonline Süreli Yayın Elektronik Veritabanında yer alan kaynaklar ağırlıklı olarak akademik camianın tercih ettiği ve her geçen gün genişleyen 281 dergi ve 10.000’in üzerinde makaleyi içermektedir.

İSAM İstanbul Kadı Sicilleri

İSAM tarafından 2008 yılında başlatılan proje, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında 2010 Avrupa Kültür Ajansı’ndan destek almış ve 2012 yılı itibariyle tamamlanarak kırk cilt halinde yayımlanmıştır. Toplam 24.000 sayfa tutan bu eser sayesinde, sadece İstanbul’a ait 40.000’den fazla mahkeme kaydını okumak mümkündür.

Journal Citation Reports (JCR)

Journal Citation Reports, eleştirel ve atıf verilerine dayalı dünyanın önde gelen dergilerini değerlendirmek için sistematik, objektif araçlar sunan, ölçülebilir, istatistiki bilgiler içeren kapsamlı bir veritabanıdır. Web of Science’dan alınan dergi verileri işlenir, değerlendirilir, hesaplanır ve Journal Citation Reports aracılığı ile sunulur.

Jstor

JSTOR veritabanı; Antropoloji, Ekoloji, Amerika ve Afrika Çalışmaları, Asya   Çalışmaları, Biyolojik Bilimler, İsletme, Orta Doğu Çalışmaları, Ekonomi, Maliye, Eğitim, Gösteri Sanatları, Tarih, Dil ve Edebiyat, Hukuk, Felsefe, Siyaset Bilimleri, Nüfus Etütleri, Psikoloji, Sosyoloji, İstatistik ve Matematik, Arkeoloji, Mimari ve Mimarlık Tarihi, Sanat ve Sanat tarihi, Folklor, Coğrafya, Latin Amerika Çalışmaları, Dilbilim, Slav Çalışmaları, Su Bilimleri, Botanik ve Bitkibilim, Gelişim ve Hücre Biyolojisi, Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji, Paleontoloji ve Zooloji konu başlıklarını kapsamaktadır.

Knovel

Knovel; mühendislerin ve mühendislik öğrencilerinin akademik güvenilirliği olan bilimsel bilgilere analitik arama motorları sayesinde ulaşabildiği bir elektronik kitap platformudur.

Masters of Architecture

Mimarlık ve tasarım alanında önde gelen isimlere ait yaklaşık 7000 görüntü içermektedir.

MathSciNet

Matematik ve uygulama alanları ile ilgili yayınlara ait eleştiri, atıf ve bibliyografik bilgi veren bir veri tabanıdır. 

Medline with Full Text

MEDLINE with Full Text, dünyada tıbbi dergilere yönelik olarak hazırlanmış, dünyanın en kapsamlı tam metin veri tabanıdır. MEDLINE’da indekslenen 1.370 dergiyi “tam metin” olarak içermektedirBu geniş kapsamlı içerik, hiç bir sınırlama getirmeden MEDLINE’da en çok kullanılan dergilerin çoğuna erişim anlamına gelir. Tam metin kapsamı 1965’li yıllara kadar uzanan MEDLINE with Full Text, tıbbi literatür açısından eksiksiz bir araştırma aracıdır.

Merriam-Webster Unabridged

Dünyanın önde gelen Merriam-Webster İngilizce sözlüğü, en kapsamlı sözlük araçlarını kapsamlı ve kullanımı kolay bir platform ile sağlamaktadır.

Micromedex Healthcare

Thomson Reuters Sağlık ve Bilim kuruluşunun Micromedex Çözümleri klinisyenlere güvenilir, kanıta dayalı klinik bilgiye hasta başında erişim sağlar - böylelikle klinisyenler en iyi tedavi kararlarını verebilir ve en iyi hasta tedavisi üzerinde çalışmayı sürdürebilirler. Micromedex kanıtı sektörde en kapsamlı olarak değerlendirilen ve en sık güncellenen tıbbi kanıttır. 30 yılı aşkın bir süredir 80'den fazla ülkede 3500'den fazla hastane, zehirlenme merkezleri, üniversiteler, ilaç bilgi merkezleri ve diğer kuruluşların güvenini kazanmıştır. 
Bu veritabanındaki kanıtlar, Micromedex gelişimine adanmış 90 kişilik Editör kadrosunun dünya tıp literatürü ile igili binlerce kapsamlı ve devam etmekte olan incelemelerine dayanmaktadır. Sadece literatür taraması ve kaliteli çalışmaların değerlendirmesini değil aynı zamanda en iyi tedavi önerileri ve kılavuzlarını sağlamak için tüm bu bilgiler sentezlenmektedir. Birden fazla içerik alanındaki bu kapsamlı inceleme ihtiyacınız olan cevabı kesin olarak bulabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Ovid Lippincott Williams & Wilkins (LWW) Total Access

Lippincott Williams and Wilkins (LWW) yayınevine ait LWW Total Access veri tabanı, her doktorun referans kaynağı olabilecek genel konulu anahtar dergilerin yanı sıra, özel uzmanlık dalları üzerine yazılan dergileri ve hemşirelik dergilerini de kapsamaktadır. LWW dergilerinin içindeki metinlerin tamamında anahtar kelime ile tarama yapılabilmektedir. Kardiyoloji, Dermatoloji, Mikrobiyoloji, Nöroloji, Hemşirelik, Beslenme ve Diyet, Onkoloji, Ortopedi, Genetik, Beyin Cerrahisi, Virüs Bilimi, Sağlık Yönetimi, Patoloji, Kulak - Burun - Boğaz, Diş Hekimliği, Hematoloji, Pediatri, Psikiyatri, Üroloji, Romatoloji, Geriatri & Gerontoloji ve daha pek çok tıp alanını kapsar.
Günlük olarak güncellenen ve OvidSP platformu üzerinden erişim sağlanan MEDLINE ile, 70’den fazla ülkede yayınlanan 3900’un üzerinde dergide yer alan bibliyografik kayitlara1948’den günümüze erişim sağlanmaktadır. Ovid Medline taramalarında Ovid tam metin ve açık erişim dergileri (DOAJ, PubMed Central, Mednow vb) default olarak aktif durumdadır.

Oxford Journals Online

Beşeri bilimler, hukuk, yaşam bilimleri, matematik ve fizik bilimleri, tıp, sosyal bilimler alanında tam metin dergileri vermektedir.

Papers First

Bilimsel konferanslarda sunulan bildirilerin indekslendiği bibliyografik bir veri tabanıdır. 1993 yılından günümüze kadar BLDSC (The British Library Document Supply Centre) koleksiyonunda yer alan kongre, sempozyum, sergi, workshop ve toplantılarla ilgili bilgilere erişim olanağı sağlamaktadır.

PressReader Gazete ve Dergi Veritabanı

Her gün 100 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 3500 günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orijinal baskısıyla aynı günde erişim imkanı veren ve gazetelerin 90 günlük geriye dönük arşivi ile beraber ulaşabilen bir kaynaktır.

Proceedings

1993´den bu güne çeşitli konulardaki bilimsel toplantıların indekslendiği bibliyografik bir veri tabanıdır. PaperFirst´te olduğu gibi BLDSC´ın koleksiyonuna dayalı olarak üretilmektedir.

PsycArticles

American Psychological Association tarafından  yayınlanan 85 adet psikoloji dergisine tam metin erişim sağlayan psikoloji veritabanıdır. İnsan Psikolojisi, Sosyal Psikoloji, Eğitim Psikolojisi vb. alanlarda iki milyonun üzerinde alıntı ve makalelerin özetleri ile birlikte, kitap, kitap kısımları, tez ve teknik raporları içermektedir.

Royal Society Of Chemistry (RSC)

Analitik kimya, biyomoleküler kimya, biyometal, biyoteknoloji, katalizörler, kimyasal biyoloji, kristal mühendisliği, çevre bilimi, yeşil kimya, inorganik kimya, malzeme bilimi, medikal bilimleri, nano bilimi, doğal ürünler, organik kimya, fotokimyasal bilimler, foto-biyolojik bilimler, fiziko-kimya, polimer bilimler, yumuşak malzemeler, ve sistemler biyolojisi gibi kimya biliminin tüm dallarını kapsayan dergiler ve kitaplar yayımlamaktadır.

 

Science Direct

Tarım, biyoloji bilimleri, sanat ve beşeri bilimler, biyokimya, genetik ve moleküler biyoloji, işletme, yönetim ve muhasebe, kimya mühendisliği, kimya, bilgisayar bilimi, finans, enerji, mühendislik, tıp ve dişçilik, sinirbilimi, çevre bilimleri,, matematik, bağışıklık, mikrobiyoloji, materyaller bilimi, hemşirelik ve sağlık meslekleri, fizik, çevre mühendisliği, jeoloji, doğa bilimi,veteriner bilimi ve tıbbı, eczacılık, toksikoloji ve ilaç bilimi, psikoloji konularını içine alan bir veritabanıdır.

Scifinder

10500’den fazla güncel dergi ve 63 patent bilgilerini içerir. 67 milyondan fazla organik ve inorganik madde bilgisi, 63 milyondan fazla biyolojik dizi, 56 milyondan fazla kimyasal reaksiyonu bünyesinde bulundurup tarama olanağı sağlamaktadır.

Scopus

Scopus araştırma literatürünün ve nitelikli web kaynaklarının en geniş özet (abstract) ve atıf veritabanıdır. Bilim insanlarının ihtiyaç duyduğu bilgiyi bulmak için tasarlanmıştır. Hızlı, kolay ve anlaşılır olan Scopus literatür araştırma prosesine üstün bir destek sağlar. 
Scopus veritabanı kapsamında:

 • 15,000 başlık  4,000 farklı yayıncıdan 12,850 akademik dergiden fazlası, bu sayıya  535 genel erişime açık (Open Access)  dergi,
 • 27 milyon abstrakt
 • 600 ticari yayın,
 • 750 konferans proceedingleri
 • 245 milyon tüm abstraktlara eklenmiş referanslar
 • 250 milyon  bilimsel web sayfasından çıkan sonuçlar
 • 13 milyon patent ki bu patentler  4 en önemli patent bürosundan çıkmıştır
 • Tam metin makalelerine ve diğer kütüphane kaynaklarına problemsiz erişim sağlayan linkler
 • Konuyla en çok ilgisi olan  bulgulara (hit`lere) bir bakışta  görünüm sağlayacak  yaratıcı tool`lar
 • Sorgularınızla uyum içindeki yeni makaleler konusunda veya  en çok  faydalandığınız yazara ait sizin  güncel kalmanızı sağlayacak  uyarılar (alerts)
 • 80 den fazla ve sayısı giderek artarak taranan türkçe akademik dergi
 • Yazar Ayırımcısı (Author Profiling) ile aynı yazara ait  ismin değişik yazılımları durumunda  bugün mevcut databaseler içerisinde sunulan en etraflı ve kesin çözüm

Atıf İzleyicisi (Citation Tracker)   ile yazar ve makale analizleri sayesinde kim ne yapıyor, en iyi çalışma nerede yayınlanmış, okunacak en iyi paper`lar kimin, hangi konular popülerlik ve ilgi kazanıyor gibi konularda literatür araştırmasını güçlendirme

Sport Discus with Full Text

SPORTDiscus with Full Text dünyanın en kapsamlı spor ve spor hekimliği dergileri tam metin kaynağıdır ve SPORTDiscus İçinde dizinlenen 350´yi aşkın tam metin sağlar. Bu yetkin dosya, SPORTDiscus dizinindeki en çok kullanılan dergilerin tam metnini hiç bir kısıtlama olmaksızın içerir. Tarihi 1985´e kadar uzanan SPORTDiscus with Full Text spor ve spor hekimliği literatürünün tüm alanlarında önemli bir araştırma aracıdır.

SpringerLink

Kimya, fizik, astronomi, mühendislik, çevre bilimleri, matematik, bilgisayar, yer bilimleri, tıp, ekonomi, hukuk gibi konuları içine alan bir veri tabanıdır. Tam metin erişim sağlar.

Springer E Kitap                                                                                                                                                                                             

Springer E kitap Koleksiyonu  2013/2014/2015 yıllarına ait tüm konu alanlarında hizmet vermektedir.

Taylor & Francis

Fizik, Matematik, Mühendislik, Teknoloji, Eczacılık, Biyoloji, Psikoloji, Eğitim, İşletme, Kimya ve Beşeri bilimlerde yaklaşık 1500’den fazla dergiye 1997 den itibaren tam metin erişilmektedir.

TDV İslâm Ansiklopedisi

1983 yılında hazırlık çalışmalarına başlanan ve ilk cildi 1988 yılında neşredilen Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) İslâm Ansiklopedisi (DİA) tamamen telif bir eser olup İslâmî ilimler, İslâm ülkelerinin tarihi, coğrafyası, kültür ve medeniyeti gibi alanları kapsayan madde listesi orijinaldir. İlgili ilim kurulları tarafından yaklaşık 500 temel kaynaktan taranarak tespit edilen bu liste 16.855 maddeden oluşmaktadır.

The Cochrane Library

 Tıp konusunda, klinik incelemelerle ilgili tam metinlerin yer aldığı kanıta dayalı bir veri tabanıdır. 5000’i aşkın tam metinli Cochrane İncelemesi ve Protokolü vardır.. Protokoller, devam eden incelemelerdir. Bunlara HTML ve PDF formatında ulaşılabilir. Tüm incelemeler son kanıtlarla düzenli olarak güncellenir. Cochrane Sistemli İncelemeler, daha kapsamlı olmaları, taraflılık şansını en aza indirgemeleri ve böylece daha güvenilir olmaları için son derece katı süreçlere bağlı kalmaları nedeniyle diğer inceleme türlerinden farklıdır.

The Economist Historical Archive

The EconomistLondra merkezli "The Economist Newspaper Ltd."'in sahibi olduğu haftalık haber,uluslararası ilişkiler ve ekonomi dergisidir. 1843 Eylül'ünde kurulduğundan bu yana kesintisiz olarak yayımlanmaktadır. The Economist'in GALE tarafından yayınlanan dijital bir arşivi The Economist Historical Archive 1843-2009 yıllarını kapsar.

 

The New England Journal of Medicine (NEJM)

Biomedical Bilim, klinik deneyimler konularında anlaşılabilir ve klinik olarak yararlı şekilde bilgi sunan bir elektronik kaynaktır.

The Philosopher’s Index

Felsefe ve Din Felsefesi gibi konulardaki hakemli araştırmaları içerisinde bulunduran güncel ve kapsamlı bir bibliyografik veritabanıdır. The Philosopher’s Index veritabanı içerisinde 1940 yılından bu yana 43 ülkede birçok farklı dillerde yayımlanmış 620 farklı dergiyi içerir.

 

 

Turkomp

TÜBİTAK- MAM Gıda Enstitüsü’nün Sağlık Bakanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile yürüttüğü proje kapsamında Ulusal Gıda Kompozisyon Veri Tabanı (TURKOMP) oluşturulmuştur.TürKomp’ta 500’den fazla gıdaya ait 100 bileşen için yaklaşık 63.000 veri bulunmaktadır. Veri tabanı üzerinden gıdaların enerji ve besin değerlerine ulaşabilir, aramalarınızı “gıdaya”, “bileşene” ve “beslenmeye” göre yapabilir, bileşenlere göre gıdaları çoktan aza

Türkiye Atıf Dizini

Araştırmacıların, Türkiye kaynaklı sağlık bilimleri dergilerinde son yıllarda yayımlanmış güncel makalelere kolay ve tek bir merkezden ulaşmalarını sağlayan veritabanında, dergilerin atıf sayılarının arttırılması amacıyla Türkiye kaynaklı sağlık bilimleri dergilerinde son yıllarda yayımlanmış güncel makalelerin tam metin ve özetleri yer almaktadır.

Unesco Digital Library

UNESCO Dijital Kütüphanesi

UpToDate

UpToDate kanıta dayalı geniş kapsamlı bir tıbbi bilgi kaynağıdır. UpToDate; doktorların kullanımı kolay ve özet bilgilere en çok ihtiyaç duydukları anda erişmelerini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Konu incelemeleri özel olarak doktorlar tarafından doktorlara yönelik olarak yazılmıştır. UpToDate içeriği, geniş kapsamlı özet ve tamamı referanslı bilgiler içermektedir. UpToDate aracılığı ile erişime sunulan bilgi ve tavsiyeler yoğun incelemelerden geçirilerek doğruluk ve güvenirlikleri kesinleştirilmektedir.

Web of Science

Web of Science; ISI Web of Knowledge platformu aracılığıyla ISI Citation Indexes’a internet aracılığıyla erişim hizmeti sunmaktadır. Söz konusu Atıf Indeksleri (ISI Citation Indexes) dünyanın önde gelen fen bilimleri, sosyal bilimler ile sanat ve insan bilimleri yayınlarından oluşturulan çoklu disiplinde, yüksen kalitede araştırma bilgisini sağlamaktadır. 
ISI; fen bilimleri, sosyal bilimler ile sanat ve insan bilimlerinin tüm alanlarında en iyi yayınları seçer ve indeks altına alır. Bu yayınların içinde bulunan çok değişik türdeki dokümanlar veri tabanına eklenir. Bu, bir yayında çıkmış olan belirli bir mektubu, düzeltmeyi, eki, alıntıyı, yazı kurulu metnini ya da tanıtım yazısını tarayabilirsiniz anlamına gelir. Kayıtlar; atıfta bulunulan referanslar, başlıklar, yazarlar, anahtar kelimeler, özet ve diğer belge ayrıntıları hakkında bilgileri içerir. Web of Science bibliyografik bir veri tabanı olmasına rağmen binlerce yayının tam metnine erişimi bir köprü ile sağlar. Tam metine erişim kurumumuzun elektronik yayınlara abone olmasına bağlıdır. 
Web of Science birbirinden bağımsız olarak a da birlikte tarama yapılabilen üç ayrı veri tabanını kapsamaktadır. 
1) Science Citation Index Expanded 
2) Social Sciences Citation Index 
3)Arts & Humanities Citation Index 
 Wiley Online Library 
Bilgisayar, çevre bilim, eğitim, fizik, hukuk, istatistik, işletme, kimya, matematik, materyal bilim, mühendislik, psikoloji, sosyal bilimler, tıp ve sağlık bilimleri konularında tam metin erişim sağlamaktadır. 

Willey Online Library

Bilgisayar, çevre bilim, eğitim, fizik, hukuk, istatistik, işletme, kimya, matematik, materyal bilim, mühendislik, psikoloji, sosyal bilimler, tıp ve sağlık bilimleri konularında tam metin erişim sağlamaktadır.

Visible Body 3D Anatomi Atlası

Sağlık alanında hizmet veren tek tamamlanmış ve mobil uyumlu anatomi atlası olan bölgesel ve sistemik olarak binlerce anatomik görüntü ve yapıya erişim imkanı sunan bir kaynaktır.

World Cat

Dünyadaki OCLC üyesi kütüphanelerin koleksiyonlarındaki 400 dilde kitap, video, ses kaydı, harita, nota, el yazmaları, arşivler vb. ile CORC (Cooperative Onine Resources Cataloque) kayıtlarına bibliyografik erişim olanağı sağlamaktadır. 179 milyonun üzerinde kayıt içermektedir.