Menü

Elektronik Kitaplar

Başlık                                         İçerik
Link
Britannica Academic Ansiklopedi Britannica, İnteraktif Dünya Atlası, Kişiselleştirilmiş Çalışma Alanı, Videolar, Multimedya-Zaman Çizelgesi ve daha bir çok özelliğiyle Britannica Academic'ten telif hakkı sorunu olmadan (İzin verilmiştir) alıntı yapabilirsiniz.
TIKLA
eBook Collection (EBSCOhost) Dünyadaki en geniş kapsamlı multi disipliner tam metin elektronik kitap veri tabanıdır. Tümüyle akademik, 120.000 civarında elektronik kitap içerir ve EBSCOhost platformu üzerinden kolay kullanım özellikleriyle araştırmacıların ihtiyaç duyduğu gerçek anlamda akademik bir elektronik kitap veri tabanıdır.
TIKLA
Hiperkitap Hiperkitap tam metin e-kitap veritabanında; bilgisayar, çevre bilimleri, edebiyat, eğitim, ekonomi ve finans, işletme ve yönetim, müzik, politika ve uluslararası ilişkiler, astronomi ve uzay, kimya, fizik, matematik ve istatistik, enerji, hukuk, psikoloji, güzel sanatlar, kütüphanecilik, medya ve iletişim, kültürel çalışmalar, mühendislik, sosyoloji, tarih, tarım, tıp, spor, seyahat ve turizm gibi konularda yaklaşık 12000 kitap bulunur.
TIKLA
ImageQuest Tek bir site üzerinden telif haklarından arındırılmış yaklaşık 3 Milyon görsele ulaşma imkanı sağlayan önemli görsel kaynaktır.
TIKLA
İdealonline E-Kitap Veritabanı İdealonline E-Kitap Veritabanında çeşitli konularda kitapların yanı sıra, Tıp Veritabanında ise 2015 abonelik yılı itibariyle piyasa değeri 50.000 TL’nin üzerinde olan güncel 190 kitap bulunmaktadır.
TIKLA
İSAM İstanbul Kadı Sicilleri İSAM tarafından 2008 yılında başlatılan proje, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında 2010 Avrupa Kültür Ajansı’ndan destek almış ve 2012 yılı itibariyle tamamlanarak kırk cilt halinde yayımlanmıştır. Toplam 24.000 sayfa tutan bu eser sayesinde, sadece İstanbul’a ait 40.000’den fazla mahkeme kaydını okumak mümkündür.
TIKLA
Knovel Knovel; mühendislerin ve mühendislik öğrencilerinin akademik güvenilirliği olan bilimsel bilgilere analitik arama motorları sayesinde ulaşabildiği bir elektronik kitap platformudur.
TIKLA
Merriam-Webster Unabridged Dünyanın önde gelen Merriam-Webster İngilizce sözlüğü, en kapsamlı sözlük araçlarını kapsamlı ve kullanımı kolay bir platform ile sağlamaktadır.
TIKLA
TDV İslâm Ansiklopedisi 1983 yılında hazırlık çalışmalarına başlanan ve ilk cildi 1988 yılında neşredilen Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) İslâm Ansiklopedisi (DİA) tamamen telif bir eser olup İslâmî ilimler, İslâm ülkelerinin tarihi, coğrafyası, kültür ve medeniyeti gibi alanları kapsayan madde listesi orijinaldir. İlgili ilim kurulları tarafından yaklaşık 500 temel kaynaktan taranarak tespit edilen bu liste 16.855 maddeden oluşmaktadır.
TIKLA

Springer

E Kitap

Springer E kitap Koleksiyonu

2013/2014/2015 yıllarına ait tüm konu alanlarında hizmet vermektedir.

  TIKLA

IOP Science

eBooks

  

         

Fiziğin bütün alanlarında güncel kitaplarda dahil olmak üzere

birçok elektronik kitap.                                                                            

      TIKLA