Menü

Elektronik Dergiler

 

Başlık

İçerik

Link

Artstor Imaj

Sanat tarihi, mimari, müzik, din, antropoloji, geometri, ekonomi, stüdyo sanatı, politika, edebiyat, dünya tarihi, Amerikan Kültürü, Asya Kültürü, Klasik Çalışmalar, Dil Eğitimi, Latin Amerika Kültürü, Ortaçağ Çalışmaları, Rönesans Araştırmaları, Kadın Çalışmaları konulu 1.4 milyonun üzerinde görseli erişime imkan sunar.

TIKLA

BMJ Online Journals

Klinik uzmanlık alanları, halk sağlığı ve kanıta dayalı tip alanlarındaki dergilere erişim sağlar. Lisans Anlaşmasının geçerli olduğu 20 Nisan 2007-19 Nisan 2009 tarihleri arasındaki sayılara tam metin erişim mümkündür. 2007-2009 yılları arasında yayınlanmış olan British Medical Journals'a ait 27 dergiyi kapsamaktadır.

Kullanım Klavuzu:https://prezi.com/7ettf0h0r42k/bmj-journals/

TIKLA

BioOne

BioOne Complete, biyoloji, ekoloji ve çevre bilimi alanlarındayayınlanan 191 derginin online olarak bir araya getirmiş birplatformdur. Günümüzde hayatî önem taşıyan bir çok konu başlığı;iklim değişikliği, ekolojik ve bio-çeşitliliğin korunması vedoğalkaynakların yönetimi gibi içerikleri sayesinde öğrenciler, fakülteler vearaştırmacılar için önemli bir kaynaktır.

TIKLA

Clinical Key

Tüm tıbbi ve cerrahi uzmanlık alanlarını kapsar. Kanıta dayalı en güncel cevapları sunar.

TIKLA

Clinical Skills

(Mosby’s Nursing Skills)

Elsevier tarafından hazırlanan online bir referans kaynağı olan Clinical Skills veritabanı, günümüz hemşire ve sağlık personelinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla hazırlanmıştır. Günün 24 saati herhangi bir bilgisayardan erişilebilen Clinical Skills veritabanının içerisinde, saygıdeğer referans kaynaklarından alınmış 450’nin üzerinde klinik ve pratik beceri hakkında bilgi bulunur.

TIKLA

DergiPark

Sağlık Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Yaşam Bilimleri, Hukuk, Mühendislik ve Temel Bilimler'le ilgili Türkiye'deki Üniversitelerin yayınladığı dergilere tam metin erişim sağlayan bir veritabanıdır.

TIKLA

Education Index Retrospective: 1929-1983

Birçoğu hakemli olmak üzere 700’den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek 835.000’den fazla kayıt sunar. Arşiv niteliğindeki literatürde aranılan bilgi, güncellenmiş konu başlıkları sayesinde günümüzün anahtar kelimeleri ile rahatlıkla bulunabilir. Ayrıca, eski tarihlere ışık tutması açısından orijinal konu başlıkları da korunmuştur.

TIKLA

Emerald

Emerald management e-journals veritabanı; mühendislik, uygulamalı bilimler ve teknoloji alanlarında spesifik konuları içeren dergilerin yanı sıra kütüphane, bilgi hizmetleri, işletme ve yönetim alanlarında da önemli dergileri içerir.

TIKLA

Global Financial Data

Küresel finansal verileri arşivleyen, raporlayan ve analiz eden bir kaynaktır.

TIKLA

IEEE/IEEE (IEL)

Elektrik-elektronik mühendisliği, bilgi teknolojisi, bilgisayar, biyomedikal mühendisliği, fizik vb. konularda tam metin erişim vermektedir. 1988´den günümüze kadar gerçekleştirilmiş bütün konferans bildirilerine (yaklaşık 880.000), bütün güncel IEEE Standartlarına (yaklaşık 1.800) ve1913-1988 arasında yayınlanmış IEEE dergileri ve konferans bildirilerinden seçilmiş makaleler içerir.

Kullanım Klavuzu:https://prezi.com/blbrseq2u6b8/ieee-digital-library-tantm-ve-kullanm-sunumu/

TIKLA

IHS Standards Expert - EN Standartları (EuroSource)

Avrupa standartları alanında bilgi veren önemli bir kaynaktır.

Online Türkçe Tanıtım ve Kullanım Sunumu:https://prezi.com/sgqhki5kt6wy/ihs-standards-expert-en-standartlar-tantm-ve-kullanm-klavuzu/

EN Standartlarını tam metin indirebilmek için sadece bir defaya mahsus sisteme ‘register (kayıt)’ olmanız gerekmektedir.

TIKLA

İdealonline Süreli Yayın Elektronik Veritabanı

İdealonline Süreli Yayın Elektronik Veritabanında yer alan kaynaklar ağırlıklı olarak akademik camianın tercih ettiği ve her geçen gün genişleyen 281 dergi ve 10.000’in üzerinde makaleyi içermektedir.

TIKLA

Journal Citation Reports (JCR)

Journal Citation Reports, eleştirel ve atıf verilerine dayalı dünyanın önde gelen dergilerini değerlendirmek için sistematik, objektif araçlar sunan, ölçülebilir, istatistiki bilgiler içeren kapsamlı bir veritabanıdır. Web of Science’dan alınan dergi verileri işlenir, değerlendirilir, hesaplanır ve Journal Citation Reports aracılığı ile sunulur.

Kullanım Klavuzu:https://prezi.com/0xeo7qnis3nf/journal-citation-reports-jcr/

TIKLA

JSTOR

JSTOR veritabanı; Antropoloji, Ekoloji, Amerika, Afrika, Asya, Orta Doğu, Latin Amerika, Slav Çalışmaları, Biyolojik Bilimler, İsletme, Ekonomi, Maliye, Eğitim, Gösteri Sanatları, Tarih, Dil ve Edebiyat, Hukuk, Felsefe, Siyaset Bilimleri, Nüfus Etütleri, Psikoloji, Sosyoloji, İstatistik ve Matematik, Arkeoloji, Mimari ve Mimarlık Tarihi, Sanat ve Sanat tarihi, Folklor, Coğrafya, Dilbilim, Su Bilimleri, Zooloji konu başlıklarını kapsamaktadır

TIKLA

Masters of Architecture

Mimarlık ve tasarım alanında önde gelen isimlere ait yaklaşık 7000 görüntü içermektedir.

TIKLA

MEDLINE Complete

Kapsamı genişlemiş olan tıp veritabanında, 1000'den fazla benzersiz konu başlığıyla 2400'den fazla dergiye tam metin erişim sağlanmaktadır.

TIKLA

Micromedex

30 yılı aşkın bir süredir 80'den fazla ülkede 3500'den fazla hastane, zehirlenme merkezleri, üniversiteler, ilaç bilgi merkezleri ve diğer kuruluşların güveninikazanmıştır. Bu veritabanındaki kanıtlar, Micromedex gelişimine adanmış 90 kişilik Editör kadrosunun dünya tıp literatürü ile igili binlerce kapsamlı ve devam etmekte olan incelemelerine dayanmaktadır.

TIKLA

 

OECD iLibrary

OECD iLibrary veri tabanı OECD'nin yayınlarını kapsayan bir sistemdir ve bu sistem ile iktisat, finans, işletme ve ilgili diğer sosyal bilim alanlarında; 1320 süreli yayın,10,190 e-kitap başlığı,44,820 kitap bölümü ,4,510 makale,4,430 toplantı bildirisi,107,650 tablo ve grafik,42 veritabanından 5 milyardan fazla veriye erişim,4,540 çok dilli özet,4,690 çalışma kağıdıiçermektedir.

Online Tanıtım ve Kullanıcı Kılavuzu:http://prezi.com/p-gltra23ut-/oecd-ilibrary/

 

TIKLA

OVID (LWW)

Tıp ve Sağlık Bilimleri alanında yayınlanan 346 dergiyi bünyesinde bulundurmaktadır.

Kullanım Videoları :http://ekual.ulakbim.gov.tr/veritabani/kullanim_videolari.uhtml

TIKLA

Oxford Journals

Beşeri bilimler, hukuk, yaşam bilimleri, matematik ve fizik bilimleri, tıp, sosyal bilimler alanında tam metin dergileri vermektedir.

TIKLA

Philosopher's Index

Felsefe ve Din Felsefesi gibi konulardaki hakemli arastirmalari icerisinde bulunduran, guncel ve kapsamli bir bibliyografik veri tabanidir.1940 yilindan bu yana 43 ulkede bircok farkli dillerde yayimlanmis yaklasik 620 tane farkli dergiyi icerir.

TIKLA

PressReader Gazete ve Dergi Veritabanı

Her gün 100 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 3500 günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orijinal baskısıyla aynı günde erişim imkanı veren ve gazetelerin 90 günlük geriye dönük arşivi ile beraber ulaşabilen bir kaynaktır.

TIKLA

PsycArticles

PsycARTICLES, American Psychological Association tarafından yayınlanan 85 adet psikoloji dergisine tam metin erişim sağlayan psikoloji veritabanıdır. İnsan Psikolojisi, Sosyal Psikoloji, Eğitim Psikolojisi vb. alanlarda iki milyonun üzerinde alıntı ve makalelerin özetleri ile birlikte, kitap, kitap kısımları, tez ve teknik raporları içermektedir.

TIKLA

Royal Society of Chemistry (RSC)

Analitik kimya, biyomoleküler kimya, biyometal, biyoteknoloji, katalizörler, kimyasal biyoloji, kristal mühendisliği, çevre bilimi, yeşil kimya, inorganik kimya, malzeme bilimi, medikal bilimleri, nano bilimi, doğal ürünler, organik kimya, fotokimyasal bilimler, foto-biyolojik bilimler, fiziko-kimya, polimer bilimler, yumuşak malzemeler, ve sistemler biyolojisi gibi kimya biliminin tüm dallarını kapsayan dergiler ve kitaplar yayımlamaktadır.

TIKLA

Science Direct

Tarım, biyoloji, sanat ve beşeri, biyokimya, genetik ve moleküler biyoloji, işletme, yönetim ve muhasebe, kimya mühendisliği, kimya, bilgisayar, finans, enerji, mühendislik, tıp, dişçilik, sinirbilimi, çevre bilimleri,, matematik, bağışıklık, mikrobiyoloji, materyaller bilimi, hemşirelik ve sağlık meslekleri, fizik, çevre mühendisliği, jeoloji, doğa bilimi,veteriner bilimi ve tıbbı, eczacılık, toksikoloji, ilaç, psikoloji konularını içerir.

Kullanım Klavuzu:http://ekual.ulakbim.gov.tr/veritabani/kullanim_kilavuzu_tur.pdf

TIKLA

SciFinder

Özellikle Kimya ve Kimya ile ilgili bölümler; Biyoloji, Fizik, Eczacılık, Kimya Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Polimer Mühendisliği, Malzeme ve Metalürji Mühendisliği, Farmakoloji, Nanoteknoloji, Tekstil Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği vb. bölümlerin kullanabilecekleri önemli bir programdır.

TIKLA

SCOPUS

Dünya'nın en büyük özet ve atıf veri tabanı.

Kullanım Klavuzu:http://ekual.ulakbim.gov.tr/veritabani/scopus_kullanim_kilavuzu_tur.pdf

TIKLA

SpringerLink

Kimya, fizik, astronomi, mühendislik, çevre bilimleri, matematik, bilgisayar, yer bilimleri, tıp, ekonomi, hukuk gibi konuları içine alan bir veri tabanıdır. Tam metin erişim sağlar.

KullanımKlavuzu:http://ekual.ulakbim.gov.tr/veritabani/springer_hizli_kullanim_rehberi_2015.pdf

EğiticiVideolar:https://www.youtube.com/watch?v=bKZ24D-wCA8&list=PLRofGbhRbm7jXxiOeIjiahJung9ifHkxj

TIKLA

Sport Discus With Full Text

SPORTDiscus with Full Text dünyanın en kapsamlı spor ve spor hekimliği dergileri tam metin kaynağıdır ve SPORTDiscus. içinde dizinlenen 350´yi aşkın tam metin sağlar. Bu yetkin dosya, SPORTDiscus dizinindeki en çok kullanılan dergilerin tam metnini hiç bir kısıtlama olmaksızın içerir. Tarihi 1985´e kadar uzanan SPORTDiscus with Full Text spor ve spor hekimliği literatürününtüm alanlarında önemli bir araştırma aracıdır.

TIKLA

Taylor & Francis

Fizik, Matematik, Mühendislik, Teknoloji, Eczacılık, Biyoloji, Psikoloji, Eğitim, İşletme, Kimya ve Beşeri bilimlerde yaklaşık 1500’den fazla dergiye 1997 den itibaren tam metin erişilmektedir.

TIKLA

The Economist Historical Archive

Haftalık haber, uluslararası ilişkiler ve ekonomi dergisi The Economist'in 1843-2009 tarihleri arasındaki yayınlarını kapsamaktadır.

TIKLA

The New England Journal of Medicine (NEJM)

Biomedical Bilim, klinik deneyimler konularında anlaşılabilir ve klinik olarak yararlı şekilde bilgi sunan bir elektronik kaynaktır.

TIKLA

TURKOMP

TÜBİTAK- MAM Gıda Enstitüsü’nün Sağlık Bakanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile yürüttüğü proje kapsamında Ulusal Gıda Kompozisyon Veri Tabanı (TURKOMP) oluşturulmuştur.TürKomp’ta 500’den fazla gıdaya ait 100 bileşen için yaklaşık 63.000 veri bulunmaktadır. Veri tabanı üzerinden gıdaların enerji ve besin değerlerine ulaşabilir, aramalarınızı “gıdaya”, “bileşene” ve “beslenmeye” göre yapabilir, bileşenlere göre gıdaları çoktan aza

TIKLA

Türkiye Atıf Dizini

Araştırmacıların, Türkiye kaynaklı sağlık bilimleri dergilerinde son yıllarda yayımlanmış güncel makalelere kolay ve tek bir merkezden ulaşmalarını sağlayan veritabanında, dergilerin atıf sayılarının arttırılması amacıyla Türkiye kaynaklı sağlık bilimleri dergilerinde son yıllarda yayımlanmış güncel makalelerin tam metin ve özetleri yer almaktadır.

TIKLA

UNESCO Digital Library

UNESCO Dijital Kütüphanesi

TIKLA

UptoDate

UpToDate kanıta dayalı geniş kapsamlı bir tıbbi bilgi kaynağıdır. UpToDate; doktorların kullanımı kolay ve özet bilgilere en çok ihtiyaç duydukları anda erişmelerini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Konu incelemeleri özel olarak doktorlar tarafından doktorlara yönelik olarak yazılmıştır. UpToDate içeriği, geniş kapsamlı özet ve tamamı referanslı bilgiler içermektedir.

TIKLA

Visible Body 3D Anatomi Atlası

Sağlık alanında hizmet veren tek tamamlanmış ve mobil uyumlu anatomi atlası olan bölgesel ve sistemik olarak binlerce anatomik görüntü ve yapıya erişim imkanı sunan bir kaynaktır.

TIKLA

Web of Science

Web of Science; ISI Web of Knowledge platformu aracılığıyla ISI Citation Indexes’a internet aracılığıyla erişim hizmeti sunmaktadır. Söz konusu Atıf Indeksleri (ISI Citation Indexes) dünyanın önde gelen fen bilimleri, sosyal bilimler ile sanat ve insan bilimleri yayınlarından oluşturulan çoklu disiplinde, yüksen kalitede araştırma bilgisini sağlamaktadır.

Online Türkçe Tanıtım ve Kullanım Sunumu:https://prezi.com/jod27xbptjvy/web-of-science/

TIKLA

Wiley Online Library

Bilgisayar, çevre bilim, eğitim, fizik, hukuk, istatistik, işletme, kimya, matematik, materyal bilim, mühendislik, psikoloji, sosyal bilimler, tıp ve sağlık bilimleri konularında tam metin erişim sağlamaktadır.

TIKLA

 

Cochrane Library

Tıp konusunda, klinik incelemelerle ilgili tam metinlerin yer aldığı kanıta dayalı bir veri tabanıdır. 4400’ü aşkın tam metinli Cochrane İncelemesi ve Protokolü vardır. Bunların 2785’i tam inceleme, 1625’i protokoldür. Protokoller, devam eden incelemelerdir. Bunlara HTML ve PDF formatında ulaşılabilir. Tüm incelemeler son kanıtlarla düzenli olarak güncellenir.

TIKLA