Duyurular

Tümünü Gör

Menü

 Bölüm Başkanı'nın Mesajı:

  16 Nisan 2018


Sevgili Adaylar,

Şu günlerde geleceğinizi şekillendirecek okul ve bölüm kararınızı vermeye, sizin için en iyi tercihi yapmaya çalışıyorsunuz. Bu konuda birçok insan sizin isteğinizle veya sizin isteğiniz olmadan sizi etkilemekte ve seçim sürecinizi etkilemekte. Asla unutmayın: İnsan sevdiği işte mutu olur. Mutluluk ise başarının anahtarıdır. Bu nedenle sizin ilginizi en çok çeken, sevdiğinize en çok inandığınız ve kişiliğinize en uygun bölümü seçmeye gayret ediniz.

Endüstri Mühendisliği Bölümü ülkemizde en çok tercih edilen bölümlerden birisidir. Yeni eğitim ve öğretim tekniklerini uygulayan, öğrenci-bölüm çalışanı arasında gelişimi yönlendirici iyi bir diyalog ortamı sunan, teknik altyapısını gittikçe güçlendiren bölümümüz, kararlı adımlarla daha iyi olma hedefine doğru yürümektedir. Ana misyonumuz, öğrencilerimizi araştırmacı bir yaklaşımla öğrenmeye teşvik etmek, öğrencilerimize güncel uygulamalara yönelik teknik ve sosyal yeterlilik kazandırmak, bölümümüzün başarısını sürekli olarak yükseltecek akademik çalışanlara sahip olmak ve yaptığımız bütün araştırma, eğitim ve uygulama çalışmalarında insani değerlere ve çevreye saygı duymaktır.

MÜDEK Akreditasyon Sertifikası ve EUR-ACE Etiketi Sertifikasına sahip bölümümüzde isteğe bağlı İngilizce Hazırlık Eğitimi verilmektedir. Bölüm olarak uygulamalı öğrenmenin önemine inanıyoruz. Bu bakış açısı ile öğrencilerimize daha ilk yıldan itibaren sürekli bir işletme etkileşimi yaratıyor, öğrencilerimize birçok uygulama projesi veriyor kazandıkları bilgileri işletmelerde uygulamalarını böylece de uygulama becerileri ve özgüvenleri yüksek endüstri mühendisleri yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bölümümüz, Erasmus LLP değişim programı kapasamında Almanya, Portekiz, Yunanistan, Polonya ve Fransa'daki üniversiterle değişim anlaşması ile her yıl 10 un üzerinde öğrencimize bu üniversitelerde eğitim imkanı tanımaktadır. Bütün bunları yapabilmek için öğretim elemanlarımızın yoğun çabası ve öğrencilerimizin sorumluluklarını yerine getirme ve süreci sahiplenme istekleri önem kazanıyor.

Sevgili adaylar, bizler bu ülkede hakkımız olan daha nitelikli bir yaşam için toplumsal gelişim sürecinin birer parçalarıyız. Hepimiz üzerimize düşen görevleri ve sorumlulukları yerine getirdiğimiz ölçüde bu süreç başarılı olacaktır. Bizler burada, sorumluluk sahibi, gelişime odaklanmış yeni umutlarla donanmış sizleri heyecanla bekliyoruz!

Bölümümüzü tercih eden veya etmeyen bütün adaylara bir ömür boyu başarı ve mutluluklar dilerim.

Sevgi ve saygılarımla,

Prof. Dr. Aşkıner Güngör
Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı