Güncellenme Tarihi: 26 Kasım 2018

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliklerle kutlandı

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle konser ve sergi etkinliği düzenlendi.

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı ile Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nın birlikte hazırladığı öğretmenler günü etkinliği Eğitim Fakültesi Fuaye alanında gerçekleşti. Dekan Prof. Dr. Erdinç Duru, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Bilge Can ve Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Tuncel, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Efe Akbulut, öğretim elemanları ve öğrencilerin katıldığı etkinlik Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Korosu’nun konseriyle başladı. Dr. Öğr. Üyesi Aykut Önder Sarıçiftçi’nin yönetiminde sahne alan koro, Manastır Türküsü, Sen Varsın Hep Öğretmenim, Kerimoğlu Zeybeği ve Sular Durulur Derler eserlerini seslendirdiler.

Müzik dinletisinin ardından Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinin Özgün Baskı, Fotoğraf, Geleneksel Sanatlar ve Heykel atölyelerinde yaptığı 250 eserden oluşan ‘Seçmeli Sanat Atölye Sergisi’ gezildi. Doç. Dr. Nuray Mamur, Dr. Öğr. Üyesi Bekir İnce, Dr. Öğr. Üyesi Safi Avcı ve Öğr. Gör. Gülsen Turgut’un öncülüğünde hazırlanan sergide 66 öğrencinin çalışması yer aldı. Sergi, 4 Aralık tarihine kadar açık kalacak.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru, etkinlik sonunda müzik dinletisi ve sergide emeği geçen akademisyen ve öğrencilere katkılarından dolayı teşekkür ederek, belge takdim etti.